şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle ve kesinlikle yerinde olmak istedigim insan. tabi onun yerinde olmayi kim istemez? hem gez, dolas, binlerce farkli mekani gor, yeni insanlarla tanis, italya'da enfes yemekler ye, guney fransa'da guzel saraplari tat hem de ustune para kazan.* saka bir yana, isini duzgun yapan adam. cektigi videolarda yakaladigi gorsellik, kullandigi muzik uyumu ve anlattigi tarihi-kulturel bilgiler gayet guzel ve yeteri kadardir.
 • varligindan youtube uzerinde norvec aramasi yapmamla biraz once haberdar oldugum adam. adam gercekten ustte de soylendigi gibi dunyanin en guzel isini yapiyor. soyle ufaktan videolara baktim da sayisiz video var. bos zamanlarimda oyle bir izlerim ki bunu ve liste yaparim ki gezilecek yerler diye aklimda .. oncelik kesinlikle norvec.

  ingilizce biliyorsaniz mutlaka izleyin videolari youtube uzerinden.

  https://www.youtube.com/…l/ucchgih8tc4stmbfnmq5pddg

  videolara alt yazi secenegi ve hd kalite. daha ne olsun. saygilar rick reyiz.
 • son terör saldırısına rağmen türkiye'ye gidin, güvenliğinizden endişe etmeyin demiş abi.

  https://www.facebook.com/…10154068157267745/?type=3
 • avrupa şehir gezileri videoları ararken tesadüfen keşfettiğim işini güzel yapan adam. valla kıskandım. kanalı için:

  https://www.youtube.com/…l/ucchgih8tc4stmbfnmq5pddg
 • amerikali avrupa gezgini. abd'de avrupa gezisi denildiginde akla bundan baska biri gelmez. tv programlari da gezi rehberleri de meshurdur. avrupadaki bazi noktalarin abd icinde meshur olusu tamamen bu adam sayesindedir. ornegin cinque terregibi.
 • bu adam evet hepimizin imrendiği bir şey yapıyor fakat gel gelelim bizim yapamayacağımız düzeyde yapıyor gelin kabul edelim hacılar.

  adam kesinlikle yargılamıyor gittiği yeri, tek ama tek amacı gezip görmek ve anlatmak. son derece objektif, son derece kabullenerek yapıyor bunu. mesela ayasofya'ya girip de kahrolası müslümanlar edebiyatı yapmıyor, israil gezisini izleyin, ne israil'e ne filistin'e en ufak bir gönderme veya sorgulama göremezsiniz.

  dünya'nın her yerine gidip de bu denli tarafsız kalmak zordur bir çok insan için. zira bu adam görüp foto çekip instagram'a koymuyor, güzel güzel kendi ağzından anlatıyor. bu şekilde güzelce anlatmak da takdir edersiniz ki kültür birikimi ve erdem ister, zeka ister.

  mesela türkiye gezilerini izleyin, doğusundan batısına her yeri gezip gören bu abi ne biz türkler'i ne de doğuyu gezerken kürtler'i rahatsız edecek laflar etmiyor.
 • izleyebildiklerim arasında gezi programı işini en iyi yapan isim diyebilirim. sakin, oldukça nesnel, bilgilendirici ve sahicidir. gittiği yerle ilgili gayet kapsayıcı bir genel fikir yaratır.

  steves türkiye'ye son derece sempatiyle yaklaşırken, programının ilgili bölümlerinde izleyicilerine türkiye'yi görmeleri gerektiğini söyler, izleyenleri türkiye'ye gitmeye ciddi ciddi teşvik eder. bu yönüyle son derece türkiye dostu bir programcıdır. türkiye'yle ilgili bu son derece olumlu programlar televizyonda halen dönüyor. ancak mevcut vize yasağı düşünülünce türkiye dostlarının da yapacağı bir şey kalmıyor. aslında bu durum ülkemizin diplomatik açıdan ne durumda olduğunu da anlatıyor.