şükela:  tümü | bugün soru sor
211 entry daha
  • helal sana.

https://twitter.com/…arch?q="ricky martin"&src=tren

birazdan entel kesim damlar " gözümden düştün" diye...
  • yeni zelanda cami saldırısıyla ilgili olarak, "camide 40 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi ağır biçimde yaraladı. uluslararası medyada saldırgan veya aşırı uçtaki kimse deniyor, fakat kimse terörist demiyor. neden? çünkü müslüman değil(!). adam terörist." diye paylaşım yaparak tavrını ortaya koymuştur. hayır yani hakikaten, müslümanlara karşı gerçekleşen saldırıda, saldırganın terörist olduğunu söylemek neden bu kadar zor? neden olay sadece radikal islamcılara gelince "terörist" olmuş oluyor?
  • emperyalist iki yüzlülüğü hiç çekinmeden dile getirmiş şarkıcı. içtenlikle tebrik ediyorum.

fakat ben terörist yakıştırmasının "müslüman"lara değil avrupalı sayılmayan ve emperyal piyonluk yapmayan tüm ulus ve grupları kastederek saf edildiğini düşünüyorum. türksen müslümansın. bu insan artıklarının çapı bu. "müslüman" olup, emperyal piyonluk yapan pkk, pyd gibi örgütler de bu kokuşmuş sürü için terörist sayılmıyor.

emperyalist misin? değil misin? asıl çatışma bu. islamiyet cahilce bir gruplandırmadan ibaret.

türküm, dinsizim, bu acıyı yüreğimin derinliklerinde hissediyorum. aşağılık terör saldırılarına, teröristlere ve işbirlikçilerine lanet olsun. binlerce kez lanet olsun.
  • muhafazakar kesimin kendisini övme ve sahiplenme çabasını gördükçe başkası adına utanıyorum. hayır, eş cinsel olduğu için cehennemde cayır cayır yanacağını söyleyenler başkalarıydı sanki. ikiyüzlü pislikler.

yeni zelanda'daki müslümanlara yönelik terör saldırısı sonrası yaptığı ve benim de sonuna kadar katıldığım "olayın failine neden terörist değil de silahlı saldırgan deniliyor? müslüman olmadığı için mi?" şeklindeki açıklamasının ise bir şekilde müslüman bir kürt aileden gelen eşiyle ilintili olduğunu düşünüyorum. eskiden de böyle olaylar yaşanıyordu ama hiçbirine bu tarz bir tepki verdiğini hatırlamıyorum çünkü.

evet, ricky martin'i sosyal medyada takip ediyorum. ve evet, herifin eşi kürt <3 <3 <3

(bkz: jwan yosef)
    (bkz: ciwan ûsiv)
    (bkz: ricky martin'in kürt sevgilisi)
  • batı dünyasının ve islamcıların iki yüzlülüğünü ortaya çıkarmıştır. ne ibneliği kalmıştı ne sapıklığı. ama cami saldırısıyla ilgili açıklamasıyla şimdi övülüyor. dünyanın çivisi çıktı.
  • hala kendisine aktroll diyen olmamış. ekşi'nin embesil self-oryantalistlerinde gelişme var.

"ama islam coğrafyası nefret topladı" gibi aptalca bir ifade kullanmadığı için söylediğini yorumlamak yerine yine konuyu bir şekilde müslümanlara getirmişler ama. olsun, yavaş yavaş bu işler.
  • kendisinin sözleri üzerine ülkedeki muhafazakar kesimin yarısı sabahtan beri twitter'da zaten zeki müren'i de çok severdik temalı sözler paylaşıyor. dengem bozuldu.
  • 40’tan fazla müslümanı öldüren ve 20 kişiyi ağır yaralayan adam. bütün uluslararası medya ondan bahsederken tetikçi ve aşırılık yanlısı olarak bahsediyor ama ona terörist demiyor! neden, çünkü o bir müslüman değil demiştir.
  • seksist ve homofobik halkımızın çoğunluğu tarafından sapkın/ibne olarak görülen ama çoğunuzdan daha insan olan şarkıcı. kendisini tebrik ediyorum.
  • batı medyasının ikiyüzlülüğüne isyan etmiş kişi.
10 entry daha