şükela:  tümü | bugün
  • ricardo rico verhoeven , 10 nisan 1989 bergen op zoom doğumlu hollandalı 2013 ağırsiklet dünya şampiyonu kick boxçu.

bu cumartesi badr hari ile karşılaşıcak.

(bkz: k-1)
  • badr hari karşısında kazanacağını tahmin ettiğim über dayanıklı kickboks icracısı, çenesi badr hariden dayanıklı iken atağı daha zayıftır. şansını bir tık fazla görüyorum.
  • glory'nin parlattığı yarma. boş adamı parlatamazsın ama bu adam yeterince dolu değil.
    eski k-1cilerin olmadığı yerde basit maçlara çıkıyor. bigfoot maçı gösteri maçından öteye gidemedi. yalnız beni şaşırttı o highkick ile.
  • bir başka glory maçında jamal ben saddik‘tan iyice dayak yediktan sonra knock out kazanmışdır.

büdüt : zafer sonrası “ kaybettiğim babam beni gökyüzünden seyretti ve benimle gurur duyuyor “ dedi video şeysi
  • nedense son 3 yıldır devamlı aynı rakiplerle dövüşen adam. k-1 cılar bir kısmı emekli oldu bir kısmı da mma e geçti. bu boşluğu iyi değerlendirdi.
  • ilk parlatıldığı zamanlarda ve şampiyonluğunun ilk dönemlerinde sol-sağ direkt+ low kickten öteye gidememesi, tekniğiyle değil sulak yerde büyümüşlüğüyle maç kazanması, eski toprak bütün adamların emekliliğinden sonra ciddi rakipler olmadan abdurrahman çelebi olması, glory hakemlerinin (burada yanılıyor olabilirim de) kısmen kendisini tutması gibi sebeplerden dolayı hiç sevmediğim şampiyon olarak görmediğim kickboxun zirvesine yakıştıramadığım biriydi.

ancak son 2 yıldır maçlarına bakıyorum, sağ sol yumruk+ low kick olan repertuarını iyice geliştirdi. hala sağlam bir nakavtçı olamasa da daha agresif ve keyif verici dövüşmeye başladı. ve dün de (29 eylül 2018) guto inocente'yi yenerek bilmemkaçıncı kez kemerini korudu.

evet hala peter aerts, remy bonjaski, ernesto hoost, alistair overeem, jerome le banner ve badr hari (2009'a kadar) kalibresinde değil. en ciddi maçını da badr hari ile yaptı desek çok yanlış olmaz. o maçı rakibin sakatlığı ile kazansa da badr hari ile boy ölçüşebileceğini de göstermiş oldu.

eskiden hiç sevmediğim bu adam henüz bir efsane olmasa da, saydığım adamlar ve onlara denk babaları devirmese de şu an saygı duyduğum başarılı bir şampiyon. inşallah bize daha da keyifli maçlar izletir bundan sonra