şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün itibariyle ilk part'ı yayınlanmıştır.

başrolde ise sylvia hoeks var.

reklamın teması yeni açılan istanbul havalimanı olmuş. ayrıca yeni görücüye çıkan thy yeni kabin memuru üniformalarını da reklam filminde görebilmek mümkün.

şahsen beğendim.

link
  • çok başarılı.
  • adeta bir casusluk filmi havası var, reklam çok başarılı. hatun da çok güzel bu arada. yalnız uber yerine sarı taksi tercihi olmamış, bari turkuaz taksi olsaydı.
  • dünya çapında vizyoner işler yapıyoruz ama hala suriyelilerle uğraşıyoruz aq dememe neden olmuş reklam filmidir. pek çok kişi gelip sırf muhalif olduğu için bok atacaktır.
  • 10 numara 5 yıldız olmuştur.
  • ortaköy: check
    çırağan: check
    camii ve ezan: check
    haliç: check
    boğaz vapuru: check

istanbul'da geçen tüm yabancı filmlerde gördüğümüz sahneleri bir kez de ridley scott kamerasından görmemizi mümkün kılmış reklam. bonus olarak tüm turistlerin telefonlarında aynı görüntüler zaten mevcut. onlar da farklı versiyonlar olarak izlenebilir.

klişeli reklam filmi.
  • neden türk aktris değil de hollandalı aktris oynuyor diye merak ettirmiştir.

sorsan milli falan derler.
  • istanbul'u öyle bir göstermişler ki; sanki bu şehirde hiç trafik yok, pırıl pırıl sokaklar ve yollar. pazarlamada biz buna ürünü manipüle etmek diyoruz. bunun doğrusu ürün bok bile olsa, boku satmaya çalışmaktır. işinizi öyle bir yaparsınız ki; boka talep oluşur. bunların yaptığı ise; boku, pasta gibi satmaya çalışmak.

edit: ben bunu bir pazarlamacı olarak, kullanıcı deneyimini baz alarak, yani bir kere gelenin bir daha gelmek istemesi, beklentisiyle bulduğunun eşleşmesi yaklaşımıyla açıkladım. sizin kafa yapınız ise; klasik türk esnafı. adam bir kere alışveriş yapsın, sokalım, sonra arkasından nasıl soktuk ama diye övünelim. hiç şaşırmadım açıkcası. ayrıca, mesleğim pazarlamacı olmasa bile fikir beyat ettiğim için beyinsiz olmamam, fikrime saygı duyulması gerekmez miydi? neyse bunlar yüksek karakter gerektiren konular sayın esnaf.
  • reklamın hedef kitlesi yabancılar olduğu için yabancı aktris seçimi gayet yerinde olmuşrur. muhtemelen bu ve devam filmleri abd televizyonlarında reklam olarak yayınlanacak. bu açıdan, yani turist perspektifinden bakınca reklam filmi gayet yerinde olmuş.
  • elim ayağım titredi. ridley scott lan bu. öyle dandirik bir yönetmen falan değil. koskoca ridley fucking scott. sana helal olsun thy.