şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ortaköy: check
    çırağan: check
    camii ve ezan: check
    haliç: check
    boğaz vapuru: check

istanbul'da geçen tüm yabancı filmlerde gördüğümüz sahneleri bir kez de ridley scott kamerasından görmemizi mümkün kılmış reklam. bonus olarak tüm turistlerin telefonlarında aynı görüntüler zaten mevcut. onlar da farklı versiyonlar olarak izlenebilir.

klişeli reklam filmi.
  • istanbul havalimanı'nından çırağan sarayına taksimetrenin ne kadar yazdığını merak ettiğim reklam.
  • 12 yıldır istanbul’da yaşıyorum, kısa filmde hiçbir yer / olay bana tanıdık gelmedi.

günlük güneşlik havada bomboş sahil yolu, kadını dikiz aynasından kesmeyen ve kazıklamaya çalışmayan taksici, makas atmadan düzgünce seyreden otomobiller. tertemiz sokaklar, sahilde donla yüzmeyen hatta hiç yüzmeyen insanlar falan filan.

sette mi çekildi acaba?
  • bu tarz reklamlar beni tam gururlandıracak gibi oluyor ama son anda aklıma reklama bu kadar para harcayan türk hava yollarının 1 tl vergi vermediği geliyor ve basıyorum küfrü. adamlar kobe ile messi'yi aynı reklamda oynattı. onlarca yıl beklenen (evet onlarca yıl) batman v superman filmine sponsor oldu, oyuncularıyla reklam çekti, morgan freeman ile reklam çekip dünyanın en çok izlenen organizasyonu olan süperbowl da yayımladı, sene sonu geldi kar etmiyoruz deyip 1 lira vergi vermedi. bir ben miyim lan enayi? bu ay evet sadece bu ay verdiğim gelir vergisi 1850 lira. ben nasıl 1 ayda mahalledeki kuyumcudan, cengiz inşaattan, galatasaraydan (not: gs) ya da türk hava yollarından fazla vergi veririm.
    edit: imla hataları uyarısı için intrigante isimli yazara teşekkürler
  • adeta bir casusluk filmi havası var, reklam çok başarılı. hatun da çok güzel bu arada. yalnız uber yerine sarı taksi tercihi olmamış, bari turkuaz taksi olsaydı.
  • taksiyle ortakoyde bulunan cıragan otelinden ortakoyde bulunan ortakoye haliç üzerinden gitmiştir.

bu yüzden uber.
  • neyini anlamadınız ben de onu anlamadım.

--- spoiler ---

kadın ben memnun muyum ha bire uçmaktan diyor sonra da gülümsüyor. evet memnun. çünkü türk hava yolları ile uçuyor. mesaj bu işte.

--- spoiler ---
  • super bowl'da sarı ticari doblo görebileceğiniz yeryüzündeki tek yapımdır.
  • yerli ve millî bir reklam yapıp sinan çetin'e yönetmenliği vermedikleri için teşekkür etmek lazım. ayrıca nusretsiz gayet güzel bir ülke tanıtımı olmuş.

edit:imla
  • bugün itibariyle ilk part'ı yayınlanmıştır.

başrolde ise sylvia hoeks var.

reklamın teması yeni açılan istanbul havalimanı olmuş. ayrıca yeni görücüye çıkan thy yeni kabin memuru üniformalarını da reklam filminde görebilmek mümkün.

şahsen beğendim.

link