şükela:  tümü | bugün
  • bakın yeminli konuşuyorum, diyor ya götüne güvenen varsa savcılığa gitsin diye, emin olun ciddi. hatta galatasaray’ı da gaza getiriyor git savcıya diye. çünkü biliyor , görüyor olayları. galatasaray’ın nasıl leş olduğunu , nasıl bu hakemlerden beslendiğini biliyor. sanıyor musunuz ki bu maçta hakemde sıkıntı olduğunu düşünüyor. sıkıntı falan yok. herkes biliyor bunu. götveren galatasaraylılar değil ama, düzgün galatasaraylılar biliyor .

hadi gidin savcılığa 2 gram cesaretiniz varsa.
  • dünkü verilen kırmızı karta doğru diyorsan bu ülkenin tartışmasız en şerefsiz adamısın.
  • dünkü maç sonrası yaptığı yorumlar için galatasaraylı bir yönetici şeytan betimlemesi üzerinden gönderme yapmışmış.

başlarım futboluna yorumuna ama fena uzaklara daldım. çocukken şeytan rıdvan diye ne kadar sever, 8 numaralı sarı lacivert forma ile top oynardık bee, o derece severdik. hatta r'leri söyleyemeyen ben yıdvan yerine rıdvan dediğimde ne kadar sevinmiştim!

bugün artık 40'lara yaklaşan bir fb'li olarak, allah belanı versin rıdvan diyorum her gündem olduğunda.

ne diye bu kadar yandaş, eyyamcı, rezil, kepaze bir insan oldun sen rıdvan? nasıl bu hallere düştün? neden hala bu kadar cahilsin; okumazsın, araştırmazsın, yeni şeyler öğrenmezsin, kendini geliştirmezsin, hep aynı lafları konuşur özellikle son 20 yıldır mental olarak aynı seviyede debelenip durursun? para ile bunlar şak diye satın alınmıyor değil mi, keyfine bakıp kafa yormamak daha güzel? zaten çoğunluk da senin gibi, ver damara şerbeti rahvan gitsin di mi?

bu kafadan durup düşünmelerini, böyle ciddi ciddi üzülmelerini beklemek boşuna lakin yine de insan aynada kendi ile göz göze geldiğinde bi öz eleştiri yapmaz mı yahu; "beni zamanında o kadar seven çocuklar bile şimdi neden böyle nefret ediyor" demez mi? insan ilerler biraz, yürür! kula kulluk etmeyi, hep birilerine bağlı olmayı bırakır, hayatında bir kez olsun ciddi manada özgürlüğü tatmak ister, iplerinden kurtulmak için çaba sarf eder!

tabii nasıl edeceksin ki, niye edeceksin?

devir yüzüne tükürülse mutlu olanların devri, onların yanında olan da kısa sürede onlara benziyor...

devir; hırsız, alavereci dalevereci olamayanların, çoğunlukta olan kafasızlarca salak yerine konulduğu devir!

devir şeytanların devri!

şimdi yine mutlu ol rıdvan!
  • serdar ali çelikler tarafından ama o bizim efsanevi rıdvan abimiz, bari ona yamuk yapmayın diye kollamaya çalıştığı kişi.. ulan saç sen de kendini bitiriyorsun farkında değilsin
  • süfyanın kankası şeytan. engelle geç.
  • yorumculuğu bıraktığını açıklamıştır
  • yorumculuğu bırakmış. iyi bilmezdik. türk futbolunda yüz kızartıcı ne varsa meşrulaştırmış nam-ı diğer şeytan.

bir futbolsever olarak hakkım haramdır.

edit: imla, uyaran arkadaşlara teşekkürler.
  • fenerbahçe'nin hakkını savunan bir kişinin daha sesini kıstılar...

hocam ekranlara çıkmaya ve doğruları söylemeye devam edin yakın arkadaşınız aykut kocaman'ın 3 temmuz 2011'de dediği gibi gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu var...
  • her ne kadar taraflı yorumlar yapsa da futbol zekasına, bilgisine zerre kadar laf eden olursa itirazım olur. malesef yorumculuğu bıraktıktan sonra ekranlar soytarılara kalacaktır. son 3 4 senedir programlarından açıkçası memnun değildim. teknik ve taktik bilgilerinden istifade etmek için 16 yıldır izledim. bana çok şey kattı. kendisine teşekkür ediyorum. fakat son yıllarda programlarda futbol dışına çok çıktı. çok zevk alamaz olmuştum. ama yine de futbola kattıkları için teşekkür ederim. ayrıca kendisini sahalarda da görmek isterim.
    fakat daha önce de yazdığım gibi malesef ekranlarda futbolculuktan gelme kişiler azaldı. teknik ve taktik bilgileri aktaracak düzeyde yorumcu kalmadı. muhtemelen tümer metin'le devam etmek zorunda kalacağım.
    rıdvan hocama saygılarımı sunuyorum. ben ne kadar galatasaraylıysam o da o kadar fenerbahçelidir. taraflı olmasını da anlayışla karşılarım.
    yolun açık olsun hocam. bana kattıkların, öğrettiklerin için teşekkür ederim.