şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yakın zamana kadar haddine olmadığı halde herkesin hayatından memnun olduğunu beyan eden, akp politikalarının yılmaz savunucusu, hazırladığı evet video'su ile mevcut durumun oluşmasına destek olan, deniz gezmiş benzetmesi ile hatırladığımız rıdvan dilmen'in stadyumlarda duyulan tekbir seslerine gösterdiği tepkidir. **

“çok rahatsız olduğum bir konu var. yahu allah aşkına ne oluyor arkadaşlar. tribünlerde allah-u ekber, allah-u ekber ne oluyor arkadaşlar? bu nedir arkadaşlar, böyle bir şey olabilir mi? vallahi çok üzülüyorum ya. burada spor yapılıyor ya. hiç anlam veremiyorum.”

peki aynı rıdvan yakın zamana kadar ne söylüyordu hatırlayalım;

"15 sene önce iktidara geldikleri zaman ben ak partili falan değildim. her gün şunu duyuyordum: "eyvah kafeler kapanacak, mini etek yok artık, şu olacak, bu olacak." 15 sene geçti, hâlâ bir şey olduğu yok ama aynı şeyler söyleniyor. oysa hiçbir şey olmadı, herkes memnun hayatından."

kaynak 1 - kaynak 2
  • derin bir karanlığa işaret eden olay.

artık tribünlerdeki kitleler; konya'da 10 ekim'de hayatını kaybedenlerin anılmasını ıslıklarken ırkçılığıyla nam yapmış terim'i bile isyan ettirirken, bugün de erdoğan yalakası rıdvan'ı kızdırabilmişler. siz düşünün artık gerisini.

edit: fikir paylaşmak -hele bu platformda çok zor. kesinlikle aklı evvelin biri, söylediğinizi olmadık bir yerinden tutup cevap vermeye kalkacaktır. her şeyi tane tane yazmalısınız. evet, tıpkı bir gerizekalıya anlatır gibi.
    gerizekalılar sıkı dursun, açıklıyorum; rıdvan dilmen, erdoğan'ın yalakasıdır. yalakalığın gerektirdiği gibi, sık sık erdoğan'ı öven demeçler vermekle birlikte, erdoğan'ı kızdıracak söylemlerden de itinayla kaçınması beklenen bir tutumdur. bursa tribünlerindeki allahu ekber sloganlarının eleştirilmesi, erdoğan'ı kızdırabilir bir eleştiridir. gerizekalılar için hatırlatmakta fayda var ki, erdoğan islamcı bir liderdir. yine gerizekalılara hizmet olarak bildirmeliyim ki, allahu ekber, islami bir slogandır ve allah uludur anlamına gelir. peki yazar burada ne demek istemektedir? rıdvan dilmen, beklenti içinde olduğu erdoğan'ı kızdırmak pahasına bu sloganın bir futbol maçında atılmasını eleştiriyorsa, ortada gerçekten çok ciddi bir durum olduğunu görmektedir. bundan dolayı dayanamayarak bu çıkışı yapmıştır. en azından yazarın izlenimi budur.

ayrıca mantıkla ilgilenenlere bir not: gerçeğin acı olması, gerçeğin asla tatlı da olamayacağı anlamına gelmez.
  • yazarın bakış açısına göre "evet" kampanyasına destek veren, cumhurbaşkanını seven hiç kimse tribünlerden dini içerikli yapılan tezahuratlara tepki gösteremez.

aklıma aşağıda yazdığım ortaokul geyiği geldi. bazılarının bu geyiği ciddiye alıp hayat tarzı yapmış olması garip

orta okul geyiği : gerçekler acıdır. baklava tatlıdır. o zaman baklava gerçek değildir.

ayrıca başlık da tribünlerden değil de tribünlerden yapılan "allahu ekber" tezahuratlarına rıdvan dilmenin gösterdiği tepkidir, denebilir.

rıdvanı hiç sevmem ama mallığa da tahammülüm yok.

not: yıldırım demirören
  • bende çok rahatsız oldum, yeri ve zamanında mutluluk duyarak zikretmekten asla geri durmayacağım anlamı ve içeriği çok büyük olan bu sözleri futbol maçı esnasında söylemek iş güzargahlıktan başka birşey değil, dejenere etmek için bilâkis yapılmış dahi olabilir, ilgili tribüncüyle tc savcılarının ilgilenmesi gerekmekte!

herkes pekala bilir ki içmeden maça giden tayfa çok azdır, bende çakır olma durumuna kadar içer öyle girerim, alkollü ağzımızla allah c.c. lafzını nasıl zikredebilirim?

bursa tribünlerinin bu hareketleri yapan grupların içmediğini kim ispat edebilir? ot, hap daha bunları saymadım!

içince dinden çıkmazsın ama içkiliyken bu hareketler allah affetsin tüm insanlığa, müslümanlara hakarettir, kötülüktür!

ot çekip, travesti dikip, tribünlerde savaş meydanı gibi nağra atmak ancak ve ancak islam düşmanlarının işidir!

sevmediğim rıdvan dilmen bu konuda doğru bildiğini söylemiş! neresi kötü? yok evetçi, yok ampülcü, işte bu ithamlarla daha çok kaybedecek bu tribündeki zihniyetlere ortalığı bırakacaksınız!

it, iti ısırmaz hesabı, ridvanı eleştirenlerin tribündeki alçaklardan farkı yok!
  • onu dini siyasete alet edenleri desteklemeden önce düşünecektin şeytancık.

o desteklediklerin birkaç sene önce "barış süreci" geyiğinde sokaklarda türkiye bayrağının satılmasını yasaklayıp, tc ibaresini kurumların başından kaldırıyordu.

azıcık gözlerin mi açıldı senin şeytancığım. uyu uyu. devam et uyumaya sen. boşver. uyanıp napacan? ülkeyi sen mi kurtaracan?

edit: alttaki linkte olanları görmemiştim. yine birilerine sevimli gözükmeye çalışıyormuş şeytancık.
  • zamanlaması rastgele seçilmiş bir açıklama değil bence;

http://www.haberturk.com/…an-tekbir-uyarisi-1804722
  • ben olmuyorum. milletin ölmüşlerine küfür edeceklerine bu tarz şeyler söylesinler. sanki bütün tezahüratlar futbolla alakalı.
  • ben bunun sporcu olduğu dönemlerde ergendim. ikide bir vurur vurur düşürürlerdi bunu. kafası gözü dizi bacağı hep sakatlanırdı. bir hafta oynasa 3 hafta hastanede olurdu.

sporcularda böyle sekeller kalabiliyor demekki.
    rahmetli muhammed ali clay ‘de bundan muzdaripti. ama o en azından vicdanlı bir insandı.

tanım: psikolojik değil biyolojik kökenli olduğunu düşündüğüm beyanat.
  • kıvrak şeytan'ınımızın yine gelen emre uygun hareket ettiğini gösteren açıklama.

zaten futbol stadın da dinin ne işi var diyen adamın futbol stadında yabancı-yerli ayrımı yapmaması da gerekir... ama adam aylardır yabancı sınırlaması gelsin diye kudurup duruyor.

ee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?