şükela:  tümü | bugün
 • sinemia'nın ceo'su ve kurucusuymuş kendisi. şahsen tanımam etmem fakat gençten bir arkadaşa benziyor.

  umarım ismini daha çok duyarız da internet girişimi diyince sadece nevzat aydın gelmez aklımıza.

  edit: şöyle bir linkedin'ini kurcaladım, kendisi 2010 bilkent endüstri mühendisliği mezunuymuş, kısa özel sektör kariyeri de türkiye standartlarında oldukça parlak. kariyer yolu şimdilik benzeyen bir meslektaşı ve götü yemeyen bir girişimci adayı olarak darısı başımıza diyelim.
 • tanımıyorum ak çocuğunu
 • şuanda gerçekleştirmeye çalıştıkları proje türkiye'de başarılı bir şekilde ilerliyor.

  bir buçuk yıl sonra gelen edit: kurduğu şirketin türkiye ayağını yönetmeyi beceremeyen şirket sahibi.güzel fikirdi ama kendi ayaklarına sıktılar, yazık oldu.

  son editten bir buçuk yıl sonra gelen edit: iyi bir girişim fikrini mındar eden kişi. şirketinde destek neredeyse hiç yok, kredi banka kartınızdan size haber vermeden her ay sürekli ücret çekiyorlar, biletin fotoğrafını yüklemek gerekiyor falan. bilet almak için saatlerce bekliyorsunuz ve verilen kod geçersiz çıkıyor... desteğe yazıyorsun 2 gün sonra cevap geliyor. son zamanlarda verilen biletler sadece ilk üç sıraya izin veriyor... inanın ucuz bilet almak için bu girişimi kullanacağınıza izlemeyin daha iyi.

  ayrıca üye olmak için 3 butona basmak yeterliyken, iptal ettirmek için dağları delmek gerekiyor.
 • abd sinemia ayağında sergiledikleri rezilliklerle, hırsızlıklarla amerikalıları şirketi sinemia’dan tiksindirmiş şahıs. abd için aylık 25$ dan 1 yıl peşin 300$ ödüyorsunuz ayda 3 film bir tanesi imax olacak şekilde, aradan 1 ay geçiyor debit cardı iptal ettik online bilet alacaksınız diye email geliyor. online her bilet için 1.8$ fee kesicez 1.8$ da bilet alma websitesi kesecek diyor. eee biz parayı yıllık peşin ödemiştik nasıl yarı yolda şartlar değişiyor diye mesaj atıyosun cevap gelmiyor. 3-4 ay sonra çok fazla tepki aldıkları için tekrar debit sinemia kartını çıkartıyorlar. bu defa da kartı göndermek için 30$ extra ödeme istiyorlar.

  hırsızın önde gideni bebek suratlı klasik türk esnafı zihniyetli rıfat kardeş tüm amerika’da müşterilerinin nefretini kazanan bir şirket sahibi olmak nasıl bir duygu? aç oku reddit’i youtube da sinemia ile ilgili tüm yorumlar nefret dolu, dönek bir firma olduğu yönünde.

  umarım açıp okursun bu yazdıklarımı, bakalım gücün kanzuk’u arayarak bu entry’yi sildirmeye yetecek mi? yıllık aldığın peşin para haricinde sonradan dayattığın tüm fee ler haram zıkkım olsun. umarım moviepass gibi yüzmilyonlarca dolar zarar edip batarsın.
 • cem uzan’dan sonra abd’yi dolandırabilen ikinci türk olarak adını altın harflerle tarihe kazıyan aslan parçası. üstelik cem uzan sadece motorola’yi yani bir adet devasa şirketi dolandırmıştı. bu aslan parçamız yüzbinlerce amerikan vatandaşından bir yıllık aidat toplayıp geçen hafta sonu itibarıyla da fişi çekip verdiği yarım yamalak hizmeti de sona erdirdi.

  abd’liler restorantda ayağı kayıp düşse restorantı dava edip tazminat isteyen insanlar. seni kimbilir kaç bin kişi dava edecek rıfat efendi. inşallah türkiye’ye kaçmamışsındır da abd hapishanelerindeki meşhur zenci muamelesini tadarsın.
 • benzersiz bir başarıyla anılabilecekken nitelikli dolandırıcılığa niyetlenmis şahıstır kendisi. uygulaması sinemia, insanların ücretlerini almışken sözleşmelerinde karşı taraf aleyhine kafasına göre değişiklikler yapar, isterse iptal eder. ancak ne bir iade ne bir dönüş yapılmaz. öyle de bir özelliği vardır.
 • çiftlikbank'ın sinema konseptlisini kurmuştur (bkz: sinemia) tek fark köylü ruhlu vatandaşlar yerine entel vatandaşların dolandırılması. bu iki anlamda da nitelikli diyebileceğimiz dolandırıcılığından ötürü tebriği hakeden sokuşumcu... pardon girişimci.
 • çiftlikbankçı tosun'un bilkentli versiyonu.
 • salonda aldığım imax bilet için 1 hafta sonra yer bildirimi yapmadığım gerekçesiyle sinemia kullanmaya devam edeceksem 88 liralık ceza ödemesi yapmam gerektiğini söyleyen girişimin ceo sudur. 1 yıl üyelik yaptık keriz gibi sever misin sabaha mı bırakırsın

  giriş cümlesi uzun oldu ama finali kısa yapalım.

  dolandırıcı bir piçtir.
 • dolandırıcı firma (bkz: sinemia) nın dolandırıcı ceosu.

  arada hatırlatmakta fayda var.