şükela:  tümü | bugün
  • ebru gündeş'i pavyon makyajından kurtarmış yetenekli makyaj uzmanı.
  • kuşkusuz türkiye'nin en iyi make-up artisti. yaptığı makyajları beğenmeyen taş olur. demeçlerinde üstüne basa basa söylediği en önemli şey "az makyaj", "çok az ürün", "doğal görüntü" buraya kadar tamam ama az daha ileri gidip sakın makyaj yapmayın diyecek diye ödüm kopuyor. ürün kullanmak konusundaki cimriliğini aslında çok iyi anlıyorum. çok ürün çok güzellik demek değildir bu konuda hemfikiriz, hepimiz az ürünle en güzel görüntüye ulaşmayı amaçlamalıyız ki hiçbirimiz bülent ersoy badanası yapma taraftarı değiliz zaten. ama bazen vakit darlığı, kapanması gereken sivilceler ve özel günlerdeki ekstra bozuk cilt gibi faktörler bir araya geldiğinde az daha kapatayım, şurayı da gizleyeyim, buraya biraz daha derken istemeden de olsa rıfat'ın hiç sevmediği o "kek gibi" görüntüye ulaşabiliyoruz. acil tercih yapmak zorunda kaldığımızda sivilceli, yorgun ve solgun bir surat yerine "kek gibi yoğun makyajlı" bir suratı tercih edebiliyoruz. "aaaa bugün yüzün çok solgun hasta mısın, neyin var?" sorusunu duymak yerine "makyajın fazla kaçmış" demeleri daha makul geliyor bazı günler. tabii ki yoğun makyaj bir alışkanlık haline gelmemeli ama keyfimizden değil yani o "kek gibi" ten makyajı. gönül ister ki rıfat'ı klonlayalım hepimizin evinde bir rıfat olsun, her gün en doğal ve en güzel halimizi ortaya çıkarsın falan. neyse çok seviyoruz kendisini.
  • başarılı make-up artisti. hatta belki türkiye'deki en başarılı make-up artisti.

yakın zaman önce 'sil makyajını- güzelliğin ortaya çıksın' adlı kitabı çıktı.

“kendimize gerçek anlamda değer verip bu bilinçle hareket ettiğimizde, kendimizi olduğumuz gibi sevip beğendiğimizde ve de gerçekten bu şekilde mutlu olmayı başardığımızda artık kendimizi gizlemek ve değiştirmek için hatalar yapmıyor olacağız. aynada gördüğünüz yüzü makyajla saklamak değil, beğendiğiniz güzelliğini daha da ortaya çıkarmak için renklendireceksiniz. izin verin bedeniniz ışıldasın.” diyor.
    ben söylemlerini ve yazdıklarını pek beğendim. ki yaptığı makyajlarda hafif ve güzelliği öne çıkaracak türden.
    tebrikler.
  • new well olayından sonra güvenilirliğini yitirmiş makyöz.