• king teki cezalardan biridir 320 puana tekabul eder bunu yiyen belini bi daha zor dogrultur
  • söyleyene yedirilmesi halinde daha fazla zevk veren king elemanı.
  • "rifki alinmaz, verilir" felsefesinin baskahramani. king veya ilintili bir oyunla ilgili acilan her turlu muhabbetin heyecaninin oznesi olmaya aday olan bu karakter ile bir sekilde tanismamis olan her turlu bireyin karsisina ona rifki'yi verecek nitelikte bir oyuncu cikacaktir.

rifki ile tanismak bir tecrube, beceri isi degildir; zaman isidir. rifki er yada gec birisi tarafindan size tanistirilir, muhim olan o anda bunu ne kadar kaldirabilecek durumda oldugunuzdur. bu konu yasam felsefesine de tezahur eder, cevaplari bulmak size duser.
  • kingin en dengesiz kahramanı ne zaman kime gireceği hiç belli olmaz, bakarsın elde patlamış bakarsın ilk elden yemişsin, ama çok babacandır yense bile güleryüzle karşılanır...
  • 320 kaplan gucunde bi lavuk..
  • king'deki en sıcak, en bizden cezadır. diğer tüm cezalar ithal gibi dururken bu yerli malı gibidir.

kime gireceği hiç belli olmaz. kesin yerim dediğiniz elde sıyırabilirken, bana hayatta girmez dediğiniz elden hüsranla ayrılabilirsiniz.

özellikle eşli* değil de tekli king dönüyorsa ve ukalalık yaparak oynayan birisi söylemişse, diğer üç oyuncu rıfkıyı söyleyene karşı birleşir ve rıfkıyı o kişiye yedirirlerse dadından yenmez. kurallar dahilinde koz ve cezalarda da o ukala arkadaşın üstüne oynanırsa ve oyun sonunda 3 kişi çıkıp o kişi batarsa iyice lezzet yapar bu. ukala arkadaş hesabı öderken "hesap kapanmadan bana bi gazoz daha" derseniz o kişi bir daha sizinle king masasına oturmaz. (bok oturmaz-eli mahkum)
  • bu kağıdın yeni adı selo'dur, akp ve mhp birbirlerine itelemeye çalışmaktadır
  • kaşlarımın ortasındaki sivilcemin ismi. artık isim vermek zorunda kaldım çünkü uzun zamandır bende kalıyor. büyük bir yeri var bende. büyüklüğünden ötürü de bu ismi verdim zira babalar gibi bir sivilce. burdan selam olsun baba rıfkı'ya.
  • iş dünyasında da kullanılan kelimelerdendir. kimsenin yanaşmak istemediği bir işi birine ittirdiğinizde o işin adı rıfkı olarak kalır.
  • kupa papazı
hesabın var mı? giriş yap