şükela:  tümü | bugün
 • naruto alemnde, ninja dünyasını yaratan kişi olarak geçen, adı efsanelere karışmış kişi. a.ka. sage of the six paths. daha yüzünü görme şerefine nail olamadık; bekliyoruz.

  dünyada uzun süren savaşlara son vermesi ve ninjutsuyu yaratması nedeniye ninja dünyasının tanrısı olarak anılan efsanevi kişiliktir. kendisi bunun yanında çok zararlı bir yaratık olan on kuyruklu canavarı zararsız hale getirmek için onu kendi vücuduna mühürleyerek ilk jinchuuriki olmuştur. ancak canavarın gücünün çok büyük olduğunu ve kendi ölümünden sora tekrar kontrolsüz kalacağını farkettiğinde onu dokuz parçaya bölmüş ve kalanlarını da chibaku tensei kullanarak gökyüzüne yollamış (bu şekilde 'ay'ı yarattığına inanılır).

  son tahlide amacı dünyada barışı sağlamak olan rikodou sennin, iki oğlu arasında mal paylaşımına gitmiş. büyük olana gözlerini, çakrasını ve spiritüel kuvvetini bırakırken; küçük olana vücudunu, iradesini ve fiziksel kuvvetini bırakmış. ölüm döşeğinde yatarken de küçük oğlunu kendisinin varisi ilan etmiş.

  işte bizim habil-kabil hikayemiz burada başlıyor. büyük oğlan, küçüğü kıskanıp ona saldırınca aralarında savaş başlamış ve bu savaş naruto evreninin şu anında senjuu ve uchiha savaşı olarak devam ediyor. özelde ise uzumaki naruto vs. uchiha sasuke.

  ---------

  edit: ben 'ninjutsuya yeni yaklaşımlar getirmek' demiştim, adam sanki sosyoloji dünyasına yeni bir paradigma getirmiş gibi... uyarısı için scannegro'ya teşekkürler.
 • babasının (henüz) olmaması, ninshu (yeni bir felsefe) öğretisinin yaratıcısı olması, oluşturduğu öğretinin zaman içinde amacından sapması/yozlaşması gibi sebeplerden dolayı kendisinde hz. isa esintileri gördüğüm karakter.