şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda yapılmış en şukela icatlardan birisi. uzaktan bağlandığınız paletli bir robot ile evinizi görerek gezip evdeki kedi köpeğinizi eğlendirip evinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. süper keyifli bir olay. yakında bir inceleme videosu yayınlayacağım.
  • güvenlik açısından problemli olduğunu düşündüğüm bir robot kamera.
  • şeker gibi alet. kendi telefonunuz ile kontrol edebildiğiniz bir robot kamera, iki tarafta da internet olduğu sürece her yerden kontrol edebiliyorsunuz. telefonunuza uygulamayı indirmeniz ve bir defaya mahsus tanıtmanız yetiyor.

    5 mp kamerası var, gayet kaliteli bir görüntü sunuyor. anlık fotoğraf çekimi ya da video kaydı alabiliyorsunuz. ayrıca zifiri karanlıkta gece görüşünü de denedim, çok başarılı. dahili hoparlör ve mikrofonu ile çift taraflı iletişim kurmak mümkün.

    diyelim ki dışarıdasınız ve robotunuzun şarjı bitiyor, bunu da düşünmüşler. ilk önce 'şu kadar şarjım kaldı' diye bi uyarı mesajı gönderiyor. siz robotu şarj istasyonunun yakınına yönlendirdiğinizde tek tuş ile kendi gidip şarj istasyonuna oturuyor. işin güzeli şarj olurken bile çalışmaya devam edebiliyor, 360 derece görüntü almaya devam ediyorsunuz. ayrıca görüş açısına birisi girdiği anda size 'hareket algılandı' diye uyarı mesajı gönderme seçeneği de var. böylece sağlam bir güvenlik kamerası işlevi de görüyor.

    ürünü buradan gayet uygun bir fiyata sipariş verdim, iki gün içinde elime sorunsuz ulaştı. kargoya da para vermedim. kart bilgilerimi vermeme gerek kalmadı, kapıda ödeme seçeneği sunmuşlar. böylesi daha güvenli.