şükela:  tümü | bugün
 • 24 mayıs'ta netflix üzerinden yayınlanacak olan bilim kurgu filmi. yönetmen koltuğunda charlie's angel ve terminator salvation filmlerinin yönetmeni mcg otururken, yazarlık görevi x-men first class ve thor yazarı zack stentz'e ait.

  fragman
 • şimdi mailime tanıtımı düşen film. ilk fırsatta izleceğim. strangers things'in uzaylı versiyonu gibi bir film sanırım. fragman eğlenceli içime sindi.
 • eğlenceli bir film. çocuk oyuncular gayet başarılıydı.
 • az önce izlemeyi bitirdiğim, çerezlik ve keyifli sci-fi/komedi karışımı film. notum 6.5/10.

  --- spoiler ---

  film bir çok sahnesi ile benzer filme ve klasiklere selam çakmaktadır. aklıma ilk gelenler: jurassic park, the goonies, alien, terminator 2 judgment day, stranger things ve hatta havuz sahnesi ile unbreakable.

  ayrıca adidas'ta filme iyi sponsor olmuş vesselam.

  --- spoiler ---
 • senaryo yazarı geri zekalı bir film. hem de öyle böyle değil bayağı geri zekalı...

  oyunculuklar da kötü.

  neden geri zekalı olduğuna gelirsek:

  --- spoiler ---

  1- çocuklarda bir anahtar var. uzaylıları durduracak bilgiyi taşıyor. 65 kilometre ötede bir yere götürmeleri gerek. bu sırada uzaylılar her saniye dünyayı yıkıyor, insanları katlediyor. peki çocuklar ne diyor: "biraz yiyecek bulalım ve uyuyalım."

  hadi yiyecek neyse de insanlık yok olurken 65 km öteye varmak yerine uyumak ne yahu?

  2- kötü bir adam var. çocuklardan anahtarı istiyor. dediği de şu: "o anahtar karşılığında bana çok para verirler."

  adamın bunu dediği sırada asya'nın büyük kısmı yok olmuş, avrupa harabe olmuş, abd'nin birçok kenti yıkılmış. yani bildiğimiz ekonomi ve para sistemi kalmamış.

  daha fazla yazardım da, şu yazıyı yazdığım zamana dahi acıyorum.
  --- spoiler ---
 • adidas sponsorluğunda çekilen eğlenceli macera/bilim kurgu filmi.

  çocukların başrollerde olduğu hemen hemen her filmi seven biri olarak rim of the world'ü de sevdim... tabii ki klişeler ve saçmalıklar var ama bu eğlenmenizin önüne geçmiyor. bir an bile sıkmayan güzel bir popcorn filmi istiyorsanız doğru yerdesiniz.

  not: muhtemelen devam filmi gelecek.

  7/10
 • senaryosunu oynayan çocuklar yazdı ise gayet güel bir film. eğer o diyaloglar ve senaryo bir yetişkin tarafından yazıldı ise malesef ortaokul piyesinden hallice.

  bilim kurgu falan da değil. ne bilim var ne kurgu, mantığa oturan hiç bir şey yok. yapımım kendi kurduğu bir mantık da yok. izlesem mi kararsız kaldım bilim kurgu severim diye kararsız kalıp buraya karar vermek için geldiysen ve yaşın 16'nın üzerinde ise seyretme derim.
 • 14 yaş sınırı var bence o sınırda kalsın.üst ve alt yaştakiler izlemesin.nerde (bkz: the goonies)ler.
 • yukarıdaki yorumlara güvenip izleme hatasında bulunduğum 2019 yapımı netflix filmi. hangi yaşa hitaben çekilmiş anlamak mümkün değil. çocuk filmi denemez +14 yaş sınırı var, yetişkinler için hakaret niteliğinde. 1,5 saati çöpe atmak isteyenler için bire bir. puanım 2/10 o da 1’i reis filmi dışında hiçbir filme layık görmediğimden. *
 • kesinlikle izlenmemesi gereken bir film.