şükela:  tümü | bugün
 • he'art of rescue isimli dernek üzerinden engelli ve yardıma muhtaç hayvanların videolarını çekip çekip hollanda'daki gönüllülerden büyük miktarlarda para toplayan görünüşte hayvansever. bana göre pure evil.

  videosunu çektiği hayvanları ise pis ve küçücük odalara ya da tuvaletlere falan kilitliyor. görüntüleri görseniz içiniz parçalanır.

  kuyuya düşen kuyu bebek'in kurtarılmasında da öncü olan banu aydın'ın sayfasından konu ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz. kendisi konunun takipçisi.

  https://www.instagram.com/…cm/?hl=tr&taken-by=bnydn
  https://www.instagram.com/…au/?hl=tr&taken-by=bnydn
  https://www.instagram.com/…lb/?hl=tr&taken-by=bnydn
  https://www.instagram.com/…gn/?hl=tr&taken-by=bnydn
  https://www.instagram.com/…oj/?hl=tr&taken-by=bnydn

  konu ile ilgili bir başka kaynak:
  https://www.facebook.com/…a/posts/10155285083060873
 • hayvan istismarcısı.

  (bkz: petopia resort)

  3 kaçak özbek çalıştırıyormuş açtığı bu yerde ve köpeklerin durumu içler acısı.

  açıkçası hiç şaşırmadım, kendisine yakışanı yapmış.

  https://m.facebook.com/…55285083060873&id=671255872

  biz de eline geçen hayvanları bu kadından kurtarmak için mi bir dernek kursak? rezalet! gece gece sinirlerim bozuldu.
 • *

  burada anlatıldığı üzere kendisinin tek işletmesi petopia resort değil.
  heart of rescue adlı bir derneği de var.

  " sürekli olarak esenyurt barınağından sakat veya durumu kötü hayvanları alıyor, acınası videolar ve fotoğraflar çekip bu derneğin web sitesinde ve youtube hesabından paylaşıyor. yabancılardan bu hayvanlar için bağış yapmalarını istiyor. bu sayede yurt dışındaki hayvanseverlerden çok yüklü paralar topluyor. gününü gün ediyor. bu arada küçücük odalara 20 köpek tıkıştırıyor, altlarında ne bir minder ne de herhangi başka bir şey olmadan hem de. para topladığı halde köpekleri tedavi ettirmiyor . ne yürüteç ne protez yaptırmıyor. hayvanlar yerlerde sürünüyor. kendi çabamla bu köpeğe ücretsiz protez bacak ve araba yapacak birini buldum. nur rima yola'ya bundan bahsettiğimde kesinlikle kabul etmedi çünkü hayvanın o şekilde yerlerde sürünmesi insanlara duygu sömürüsü yapmak için kullandığı bir durum ne yazık ki"

  ***facebook paylaşımı altındaki yorumlardan birinde "brdn cvp vrmyrm mhkmede grşrz" demiş.
  fotoğrafları, videoları, aylardır topladığı bağışları nasıl açıklayacak herkesin merakla beklediğine eminim.
 • hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz şahıs.

  petopia resortta kaçak işçi çalıştırdığı, buraya bırakılan hayvanlar korkunç koşullarda tutulduğu, hayvanları tedavi edeceğini söyleyerek insanlardan (üstelik valilik izni olmaksızın) para topladığı, bu parayı da elbette hayvanlara harcamadığı için hakkında suç duyurusu yaptık; ayrıca uluslararası iş gücü kanunu, hayvan koruma kanunu ile ev ve süs hayvanlarının üretim, satış, barınma ve eğitim yerleri hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca yaptırım uygulanmasını istedik. konu artık yargıda.

  hayvanlarınızı ve paranızı böyle şahıslardan sakının.