şükela:  tümü | bugün
 • konusunu içki, yaşama boş verme, yaşamdan zevk alma ve eğlence yaşamından alan gazel türüne denir.
 • gmk bulvarinda demirtepeyle kızılay arasındaki yeni bir türkü bar.

  şark kurnazlığıyla yönetilen yer. dün burda bir arkadaşımızın doğum gününü kutlamaya gittik. ellerinde menü olmadığını söylediler. bu saniyeden sonra mikileneceğimizi anladim tabi ben. sonra o zaman ben de tek tek fiyatlarını soruyum dedim içeceklerin. 50 cl lik rakıya ilk önce 80 tl dediler sonra tamam bi 50 lik alalım dedik sonra pardon 90 dediler. sonra getirdiler rakıyı "pardon fiyatlar değişmiş 100tl olmuş" dediler. tabi ben de geri gönderdim rakıyı açtırmada, bira söyledik onun yerine. solistin çıkma saati telefonda 20:00 denilmişti, sonra mekana geldiğimizde 21:00 de çıkçak denildi daha sonra 21:00 de orkestradan 1-2 kişi geldi ve saat 21:45'e kadar yani solist gelene kadar akort yaptı.

  anlayacağınız çığ ve hasbihal gibi yerler varken böyle yerlere çok yolunuz düşmesin.
 • gmk bulvarında demirtepe ile kızılay arasındaki mekan anlamında eski, işletmesi ve ismi değişmiş yeni bir türkü bar.

  parayı sonradan bulmuş klasik türkü bar sahiplerinden ziyade müzik emekçilerinin tırnaklarıyla kazıyarak açtığı mekan. edip, tolga, burhan ve diğer çalışan arkadaşların ellerine ve ruhlarına sağlık. müzik, ortam sıcacık. yabancı hissetmiyorsunuz kendinizi.

  asıl şark kurnazlığı rindane üzerinden farklı mekanların reklamının yapılmasıdır.
 • üzerinden reklam yapıldığı söylenen mekan. bir kere üzerinden reklam yapılabilmesi için diğerlerinden daha tanınır, daha iyi olman gerekir.

  burada olabildiğince usturuplu eleştirmeye çalışmıştım ama görünen o ki mekan hiç bir eleştiriyi kabul edemiyecek seviyede bu yüzden bu başlıkta 2 entry öncesinde yaşadığımız olayı biraz daha ayrıntısıyla anlatmaya karar verdim.

  yaş pasta geldiğinde bıçak parası tam tamına 3 farklı kişiden alındıktan sonra bıçak verilebildi. masaya söylenen çerezin parası 2 kere farklı kişilerden tahsil edildi. birde gönülleri yürekleri güzel denen arkadaşlardan tolga kaya o gün sahnedeydi ve muhtemelen bu mekanın ortaklarından biri. zaten geç gelme mevzusunu bir önceki entryde de paylaşmıştım. mekan kendinin diye bu kadar rahat davranabildiğini anlamak güç değil. herneyse doğum günü kutlamaya gittiğimiz arkadaşlar zaten bu müzik tarzına sıcak insanlar değil ve orda bulunma nedenleri sırf doğum günü olan arkadaşımızın sevdiği tarzda müzik yapıldığı için olması. tabi diğerlerinin de eğlenmek hakkı olduğu için bildiği türkülerden birini istediler bu tolga kaya adlı arkadaştan (türkü kara tren). tamam biliyorum ben de konsepte uymadığını ancak dönüpte gülerek siz ne saçmalıyosunuz tavrıyla "o yok o yok" diye alay etmem. işte tırnaklarıyla kazıdıkları işe ve müşterilerine bu kadar saygılı bi kurum.

  ister reklam diyin ister başka bişey ama mekan sahibinin gidip çığ gösterimerkezinde mekan sahipliği nasıl olur mustafa özarslandan öğrenmesi lazım.
 • ankara'da bir mekan, videolardan biliyorum, ankara'dan bursaya geleli 3 sene oldu. ankarada 3 günden fazla kaldığım ilk dönemde uğramayı planladığım mekan.
 • gazeller konularına göre de çeşitli isimlerle tanımlanır. aşka ilişkin acı, mutluluk gibi içli duyguların dile getirildiği gazeller "aşıkane", içki, yaşama boş verme, yaşamdan zevk alma gibi konularda yazılanlara "rindane" denir. aşıkane gazellere en iyi örnek fuzûlî’nin gazelleri, rindane gazellere en iyi örnek ise bâkî’nin gazelleridir.
 • http://www.rindane.com/ adresinden yayın yapan, soru cevap temelli web sayfası.