şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: playerunknown's battlegrounds) klonu oyun.
  • pubg klonu olur kendileri.
    fakat bu oyun pubg'den önce çıksaydı emin olun pubg'nin adını o kadar da fazla bilen olmazdı.
    oyunun artılarına gelirsek-
    grafikler
    optimizasyon
    sistem dostu
    ve son olarak ücretsiz.

aşağıdaki linkten siteye kayıt olup indirip tadını çıkarabilirsiniz.
    kayıt kısmında ülkeyi thailand yapmak gerekiyor yoksa oyun launcher'de gözükmüyor bilginize.
    son olarak 5gb.
    http://beta-launch.garena.com/#
  • şurada güzel bir oynanış videosu olan oyun.
  • az önce yükleyip tayland serverlarinda bi saat kadar oynadım.

pubg'den daha iyi.
  • pubg gibi diğer battle royale oyunlarına oldukça sağlam bir rakip gibi görünüyor. hatta bir çok artı özelliği bile var.
    mesele yerden silahınıza uygun bir eklenti alırsanız silaha kendisi otomatik takıyor ve silaha iki dürbün takıp v tuşu ile ikisi arasonda geçiş yapabiliyorsunuz.
    ayrıca dinamik hava durumu var ve bu her havaya göre değişik stratejiler kurmayı gerektiriyor.

şimdilik oyun her yerde kullanılabilir değil ancak garena isimli uygulamayı indirip ülkeyi tayland yapınca indirilip oynanabiliyor (küçük bir google aramasıyla daha detaylı indirme bilgilerine ulaşılabilir.)

edit: oyunu takip etmiyorum artık ama bir incelemesini izledim yakın zamanda ve çok harika özellikler eklenmiş. özellikle karlı haritada seçeceğiniz araç ile (kaykay gibi araçlar var) oyunu başka bir seviyeye taşıyabiliyorsunuz.
    avrupa sunucusu da açılmış sanırım.
  • beta sürümünü geri çekmişler. şu anda oynanamıyor.
  • 19 eylül 2018'de piyasaya sürülecek yeni battle royale oyunu.
  • pubg, realm royale, cod black ops 4 ve daha nice battle royale oyunları en fazla üç el oynayıp silmiştim. (fortnite hariç)

ama bu sardı. en azından benim oyun stilime daha uygun. uzun mesafe çatışmaları, kar, sis, tipi, doğacağın yeri haritadan herkesin göreceği şekilde seçmek, kayak (en sevdiğim özelliği bu, sırf kaymak için arada bir iki el girer dağın başında spawn olup sonsuza kadar kayabilirim) falan filan güzel taraflarıydı.

olumsuz yanı yok mu? çok fazla var ama indirin deneyin. beleş ve 4-5 gb birşey zaten.
  • merak edip indirdim ileride yorumlarımı yazacağım.
  • sloganı "winter is coming" olabilir.

-karlı haritada dağ başında oynuyorsunuz.

-oyunun başında haritadan yer seçip başlangıç kiti belirliyorsunuz. bunlardan ilki 'glide' denilen kanat gibi bişey. yüksekten atlayınca açılıyor. böylelikle düşerek ölme ihtimaliniz kalmıyor. tabi ani refleksle kanatları açarsanız. ikincisi snowboard. haritanın belirli yerlerinde kayak pistleri var. bu pistlerde kullanabilirsiniz. ayrıca eğim ve kar gördüğünüz her yerde kayabilirsiniz. en çok tercih edilen başlagıç kiti budur. sonuncusu ise tırmanış kiti. bununla dik yamaçlara tırmanabilir veya haritanın belirli noktalarında zipline yapabilirsiniz. zipline'ı sadece bu kiti alanlar kullanabiliyor. bu şekilde uzun mesafeler kat edebiliyorsunuz.

-teleferiğe binip kendinizi uludağ'da, balçova'da falan hissedebilirsiniz. dikkat etmeniz gereken teleferiğin hangi yöne gittiği. haritadan belli olmuyor. güvenli alana gittiğinden emin olun. ayrıca eğer glide kitini almadıysanız iniş istasyonlarına dikkat edin. teleferikten atlarsanız ölürsünüz. uygun istasyonda inin. glide varsa atlayıp kanatları açın.

-çok ilginç araçlar var. devasa 4x4, kar motoru vs.

-oyun sonu inanılmaz eğlenceli olmuş. geriye kalan son güvenli alan da güvensiz oluyor. bir tane helikopter geliyor. 4 kişi binebiliyor. ya sonuna kadar bekleyip helikoptere binenleri vuracaksınız yada risk kalıp hızlıca tırmanmaya çalışacaksınız. genelde 1 yada 2 kişi binebiliyor. 4 kişinin bindiğini bir kez gördüm. ben bu noktada ölünce üzülmüyorum. çünkü çok eğlenceli.