şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir yazar. hoşgelmiş. *
  • aslında yazıları güzel olan ama kendisinin bunun farkinda olmadığı yazar. silip silip yazıyor. yörüngeye oturtamadi bi yazılarını. yapma evladım etme arkadaşım, kıyma onca zaman ve emek harcadığın güzelim yazılara yazık diyorum; yine yapıyor yine yapıyor ellinci defa yapıyor. burası sanki anaokulu sıkıldıkça ben küstüm oynamıyorum diyor. bu tur son dedim. ya oturt yazılarını bi yerlere silme ya da ben seni silicem dedim bak. swh
    candır kendisi. sohbeti keyifli komik mi komik bir dosttur kendisi. sevildigini bil la artık sacmalama daha fazla emi!..

(bkz: nickaltı canavarı)
  • karsiliksiz hicbir sey yapmayan badim. gecenlerde kendisinden ufak bir yardim istedim, iphoneumu istedi. bunu veremem 5 vereyim dedim, hemen camura yatti. bir de bazen gece gece mesaj atar aglar lanetli çaylak olmak istiyorum ben diye.
    olsun, boyle seviyoruz onu.
  • bilim insanları nasıl 30-40 yıllık araştırmaların sonucunda el edilen verileri sentezleyerek bir madde elde üretiyorsa, kendisi de 200 bin yıllık modern insan evriminin bir sonucu, üstün insan.

onu üstün yapan belirleyici unsur, canlılar doğaya adapte olmak için evrimleşirken, iguanalar etrafıyla aynı renge bürünürken, kendisi bu adaptasyonun dışında kalmış. ''ben buyum, beni de böyle kabul edin'' diyebiliyor. daha açık deyişle, kimseye eyvallahı yok.

adam gibi adam rece.... pardon, ringo cep.*
  • cebimizde bozuk 1'er lira vardi. bir supermarkette, cigere uzanmaya calisip basarili olamayan kedi gibi gezerken, urunlere alici gozuyle bakip hicbirini alamazken, supermarketin cikisinda vucut kitle endeksini olcen bir cihaz gorduk; cebimizdeki son parayi bu cihaza yedirecektik.

makineye bozuk paramizi atip, boyumuzu, kilomuzu, yag oranimizi olcmesi icin beklemeye basladik. benim oranlarin standartlarin altindaydi fakat gel gelelim, ringo'nun oranlarinda bir anormallik vardi.

80 kilo gozukuyordu ama yag orani, kas orani gozukmuyordu. bu isin peşinden girmeye karar verdik. sonuc ikimizi de sasirtti.

80 kilonun 70'i tasakmis. iste boyle bir adamdir ringo cep.*

(bkz: adam mutant beyler dagilin)
  • siz bakmayın agresif agresif yazdığına. gerçek hayatında bambaşka bi insan. şu sözlükten tanıdığım en değerli insan desem yalan olmaz.

özel bi sebepten dolayı 54 bin liraya ihtiyacım vardı. banka zaten kredi vermiyor, satacak bi şey yok. yardım edecek eş dost akraba yok. bi gün canım çok sıkkınken bu konuyu konuştuk, bu olayı anlattım. iki gün sonra 54 bin liralık çekle çıkıp geldi. ilk önce kabul etmedim, böyle bi miktarı kabul edemezdim. en sonunda taksit taksit ödeyeceğime söz verip aldım parayı. zorla verdi resmen. sonra ben uzun bi süre işsiz gezdim, kendisine olan borcumu ödeyemedim, bir günden bir güne hatırlatmadı. hatta şu kadarını söyleyeyim, bi kaç kişiye anlatmıştım ondan borç aldığımı, onlara da ''o borcunu ödeyeli çok oldu'' demiş. başkasına bile bahsetmemiş.

canım abim benim.

peki şimdi ben bunları neden yazdım. çünkü bi sözlük yazarıyla konuşurken ringo cep'i çok sevip saydığımdan bahsettim. o da ''o sevgi düşmanı ruh hastasının nesini beğeniyorsun'' dedi. popüler başlık kovalayıp 300 favlık entry peşinde koşanların ''adamın dibi'' olarak anıldığı bi sözlükte, ringo cep'in bu şekilde anılması zoruma gitti.

bilen bilir, bu adam eskiden bambaşka bi tarzda yazıyordu. sonra tüm entry'lerini sildi, nick altındaki övgü dolu entry'leri sildirdi ve bi süre ortadan kayboldu. hani ''güzel atlara binip gittiler'' diyerek andığınız yazarlar var ya, işte ringo cep de onlardan birisiydi. şimdi dikkat edilirse sözlükteki yalancı tiplere giydiriyor. insanlara yalancılıklarını hatırlatıyor. maalesef bazı sivri zekalılar bunu anlamadığı için ''troll lan bu'' deyip hakaret ediyorlar. lan adam zaten bilerek böyle yapıyor, senin zihniyetinle taşak geçiyor, senin aptallığını ortaya çıkartıyor. bi de üstüne oltaya gelip salaklığını daha fazla belli ediyorsun.

size söyleceğim tek bi şey var, insanları göründükleri gibi yargılamayın. önce tanımayı tercih edin. başkalarının, onlar hakkında söylediklerine göre karar vermeyin. size başka bir biçimde anlatılan insanın altından bambaşka birisi çıkabilir. mesela ringo cep'i tanıyanlar, bu hikayeyi götümden uydurduğumu şıp diye anladılar. *

sonuçta ringo ne diyor, ''her sakallıyı dedeniz sanmayın''. işte adam tam olarak bundan bahsediyor. keşke yarısında kapatsaydınız ekranı.*

tanımımızı da yapalım; sosyal medya ve sosyal medya üzerinden sevilme hastalığı ile alakalı eleştirilerine katıldığım yazar.
  • dün gece rüyama girdi kendisi. milletin rüyalarında acımasız pompalar dönerken; ben niye elin kıllı adamını görüyorum orası ayrı konu ama neyse..

rüya bu ya! bir sabah dünya üzerindeki tüm erkekler ringo gibi olmuş.*
    ringo gibi düşünüyor, ringo gibi konuşuyor, ringo gibi yaşıyorlar. egosu yüksek hatunlara prim vermek yok, biz kaçıyoruz, onlar kovalıyor..
    ve bu haliyle dünya; çok eğlenceli ve yaşamaya değer bir yer olmuş..

periscope'ta "3 milyon kalp atın, gömleğimin üst düğmesini açıyım" diye gezinen ilgi budalası kızlar; köşebaşlarını mesken tutup, erkeklere laf atıyorlar..

zengin koca peşinde ömrünü heba eden kızlar; swarm'da check-in yapan tüm erkekleri eklemeye başlamışlar çaresiz. hiç birimiz kabul etmiyoruz.
    lan bir dakka!! zaten hiçbirimiz swarm kullanmıyoruz..

derken ekşi sözlük fuck buddy aranıyor ilanları olay yeşilimi yakıyor, açıp bakıyorum.
    bir hanım kızımız, kısmetini arıyor..

--- spoiler ---
    türkiye'nin her yerine gitmeye hazırım.
    yaş- farketmez
    boy- farketmez
    işlev- farketmez. çok yalnızım sözlük çook.
    --- spoiler ---
    beter olun diyor ve eksiliyorum.

derken sabah oluyor ve uyanıyorum. her güzel şey gibi; bu rüya da bitiyor ve hayat normale dönüyor..

tinder başlığı olay yeşilimi yakıyor, açıp bakıyorum..

--- spoiler ---
    yurdum kızlarının kullanmayı bilmediği flört uygulaması. dünden beri herkese kalp göndermeme rağmen; güç bela 6 hatunla eşleşebildim. onlar da mesajlara cevap vermiyorlar. 100 tane mesaj attım, hiçbirine dönmediler. hayır yani madem yazmıycaksın, tinder'da işin ne? yurtdışında falan tinder hep seks.
    --- spoiler ---

uyumak istiyorum sözlük. uyumak ve bir daha uyanmamak. ringo'larla dolu bir dünyada, ringo gibi yaşamak istiyorum.. inanın öylesi daha güzel..
  • ''ringo recep'i ben de ilgiyle takip ediyorum.''

noam chomsky
  • dostumdur. süper bir insandır kendisi.
  • harika bir tanıma imza atmıştır:

(bkz: #64905027)