şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sanovel firmasının nezle ilacı, nam-ı diger dekonjestan. bi nevi etkisiz eleman gibi.
  • burun tıkanıklığına iyi gelen ilaç... ayrıca burun tıkanıklığına sebep olan bazı antihistaminiklerle* beraber de kullanılabilinir.
  • sinüs tıkanıklığı ve burun akıntısına birebir ilaç. 120 mg. gibi yüksek bir dozda psödoefedrin içerdiğinden, çok şiddetli burun tıkanıklığı bulunmuyorsa, uykusuzluk çekmek istemeyenlerin sadece sabahları alması önerilir.
  • sudafed gibi psödoefedrin içerikli bir ilaçtır. sinüsleri açar, sinüs tıkanıklığı nedeniyle oluşan bağ ağrısını ortadan kaldırır, uyarıcı olduğundan nabzı/metabolizmayı hızlandırır. farkı ise kapsül içine yerleştirilmiş pelletler şeklinde olması ve bu şekilde çözünürlük kontrollü dozajlama yaparak daha uzun süreli etki sağlanmasıdır. artık reçetesiz satılmayan ilaçlardan . . .

expedit: şurubu da varmış

http://www.ilacrehberi.com/…c=4079&tview=7&keyword=
  • hayatımda onca ilaç kullandım, hiçbir tanesi de bunun gibi yan etkilerinden dolayı süründürmedi. bütün gece bir dakika uyutmayan, tansiyonumu deli gibi düşüren; mide bulantısı, halsizlik, ajitasyon allah ne verdiyse yaşatan bir "ilaç"tır kendisi. bir anda acillik durumda bulabilirsiniz kendinizi. 120 mg psödoefedrin'i her bünye tolere edemiyor demek ki. dikkat edilmeli.
  • yükselttiği kan basıncından gözlerimde şimdilik hafif pörtleme isteği uyandırıyor sdfkjsdklsdjk.
  • dünden beri kullandığım, şu anda da hafiften tribe bağlamama neden olmuş ilaç. oturduğum yerde hareket ediyor gibiyim.
  • gece içildiğinde uykunuzun içine etme potansiyeli yüksek olan ilaç. ama düden şelalesi gibi olan burnumu durdurmuş olması ve nefes almama olanak sağladığı için denenebilir. denedim. işe yaradı.

edit: başım dönmeye başladı millet şelaleyi kesti ama beynimde bi rüzgar var.
  • burun akıntımı azaltmıştır, daha önce tarivid isimli bir antibiyotik uykususuz bırakmış, çarpıntı panik atak etkileri göstermişti. bu ilacı sabah akşam 8 de almama rağmen neyse ki beni huzursuz etmedi geceleri uyuyabildim, buradaki vakalardan dolayı biraz çekinmiştim ama sorun yaratmadı
  • rinogest, uykularımın katili. o iyi de çevresi kötü aslında. allah kahretsin ki müptelasıyım çünkü bir tek rinogest iyi geliyor ve hızlıca sorunumu çözüyor.*** hoş şu anda kurbağa gibi olmuş gözler ve hala akmaya yeltenen bir burunla yazıyorum, üçüncü günün şafağında hala daha tamamen sorunum geçmiş değil ama yan etkiler hd kalitesinde.

kişiden kişiye farklılık gösterebilir ancak yüksek yan etkisi var. nezleye, sinüzite birebirdir ancak siz yine de bu yüzden doktora danışmadan kullanmayınız.