şükela:  tümü | bugün
 • hesaba 15% eklenmese bile gayet pahali bir yemek dükkanı.
 • mezgit filetosu epey leziz olan ve soz konusu filetoyu gunduz 3, gece 11 milyona satan, dekorasyonuna hayran olunasi restoran.
 • müziğiyle de kült, senaryosuyla da kült, oyuncularıyla da kült, kültoğlu kült bir film.

  howard hawks'ın yönettiği, başrollerinde kimler olsa beğenirsiniz, john wayne ve dean martin'in bulundukları westernoğlu western bir film.

  göğsündeki yıldızı layıkıyla taşıyan şerifin biri ortalığı altüst eden, hatta cellat sıfatını hakeden bir katili yakalar ve mahpusa tıkar. elbetteki bu nüfuzlu cellatın mahpustan kaçma ve kaçırılma girişimleri de kaçınılmazdır. nece kalabalıkla şerifin karşısına dikilen katilin taraftarlarına şerif, alkolik cinsinden toyca bir genç ve ihtiyarlığını yaşamakta olan bir amcayla karşı koymak durumundadır. teksasoğlu teksaslı bir film.
 • john chance nam şerifin (john wayne oluyor kendileri) boynundaki kırmızı fuları ve elindeki tüfengi, alkolik dude'u (big lebowski'yi hatırlasak iyi olur mu, olur) ve topla necmi'yi de sayarsak kült bir western elde eder miyiz, ederiz..
 • beyoğlunda, mütemadiyen turistlerin takıldığı, yine beyoğlundaki ginos ve tarabyadaki eldorado ile ortak olan ayriş pab havalı ama konsepti daha çok kaliforniyadan aşağı ve meksika olan kitsch mekan. hiçbi yemeğin fiyatını haketmediği, kredi kartı da geçmiyen bi garip yer.
 • bir zaman müşterilerin kredi kartlarını kopyalamış ilginç mekan. kredi kartı geçmemesinin sebebi bu olabilir.
 • rakının talep göreceği bir mekan değildir rio bravo. ayran satılmamasını nasıl garipsemiyorsak rakı satılmamasını da fazla garipsememek gerekir çünkü ne de olsa rakı internasyonel olamamış bir türk içeceğidir, tıpkı ayran gibi. kaldı ki rio bravoda rakı satılmasını talep eden bünye ardından haydari ve kavun istemez mi? ayranın yanına iki lahmacun dürmez mi? rio bravo müdavimi bir kişi olarak zaten rakı ve bu müsesseseyi yanyana bile koyamamaktayım. kaldı ki rakı içilecekse boğaz ne güne durmaktadır gibi sorular akılları kurcalar lakin damak zevkine karışmak bize düşmez tabi, illa balıkla içilecek diye bir şey yok, fajitayla da güzel gidebilir belki.
 • filmin bir sahnesinde barda ki pançoların çaldığı nefis parçayla arzı endam eden western filmi..
  film kendine fazla iyimser olmasına karşın(bunun bir önemi yok) bir çok westernde göremediğimiz bir dokuya sahip..
  sakinlerinin pek görülmediği bir kasaba.. kötü adamların olduğu sahneler silik hatta kahramanlarımız kendileriyle daha fazla meşguller.. seçebilen gözlere çatışmaların bir görselliği mevcut
  tonlamlara ayrıca dikkat ve oyunculukları da unutmamak gerek..
 • allahin makarnasini 1,5 saatte ha$layabilen bi mekandir.
 • "ne bulduysam astim o bicim dekor elde ettim mantigi" ile duvarlari suslenmis; mustafa kemal, baris manco ve john wayne resimlerinin yanina goodfellas ve taxi driver afislerinin ilistirildigi ve binlerce anlamsiz ayrintinin mide bulandirdigi kitsch desem kitsch degil,tuhaf mekan. buranin tozunu alan,temizligini apan gundelikci teyzenin emekci ellerini opmek lazim.