şükela:  tümü | bugün
  • tüm para yiyen orospu çocuğu oyun blogları tarafından göz ardı edilse de tek başına, tek oyunla öküz gibi para kazanmış, büyümüş ve bu sezon lol ödülünü 5 milyon dolara çekmiş firmadır. kotaku falan kendisi hakkında konuşmamaya devam etsin. analarını sikecek indie gaming, analarını sikecek. bf3 mw3 falan diye gündem kasıp dururken millet devrim yapmak üzere gaming alanında.

riot gibi firmalar arttıkça sikileceksin ea, o kocaman krallığını sikeceğiz ea.
  • türkiye serverında oyuncu/para kaybetmemek uğruna küfürbaz ergenleri banlamayan şirket. daha doğrusu şöyle diyelim, tr serverını siklemeyen şirket. zira türkiyedeki riot çalışanlarını kontrol ettiklerini zannetmiyorum. şu küfürbaz veletlerden kurtulsa server, hem kalite yükselecek hem de kazanç artacak. o kadar çok kaliteli türk oyuncu var ki başka serverlarda oynayan.
  • türkiye organizasyonuna sesleniyorum;

şu şampiyonluk liginde maç sonraları ropörtaj yapıyorsunuz ya oyuncu çocuklarla. o çocuklara az diksiyon öğretin, ropörtaj nasıl verilir, nasıl konuşulur, oyun analizi nasıl yapılır neler söylenir bunları anlatın. yurtdışında bakıyorsun oyuncu ropörtaj veriyor dersin ki hepsi rafael nadal mk. adamlar sporcu/e-sporcu olduklarının farkında, o tribe girmişler ve olayı yaşıyorlar. bizde hala yavşak yavşak sırıtmalar, kikir kikir gülmeler, "abi öyle işte yeaaa" gibi abuk subuk demeçler. abi ne lan.

sizin kurumsal iletişimciniz v.s niz yokmu. düşünün bunları işte illa biz söylicez. oldu dizi senaryosunu burdan biz yazdıralım, oyuncuların ropörtajını biz söyleyelim, ünlüleri biz yönlendirelim. siz de bişeyler yapın mk boş durmayın.
  • gençler, bu oyunu bırakın. yazık, farketmeden her şeye sinir olmaya başlıyorsun, sinir stres yapıyor saç döküyor, kanser gibi hastaliklara açık hala geliyorsun, değmez. oyun net psikoloji bozuyor, insanın sinir katsayılarını yükseltiyor, yeni nesil sinir hastası olarak geliyor. eskiden report konusunda diamond küme aşağısını umursamiyorlar saniyordum ama sonradan gördüm ki adamlar direkt türkiye sunucusunu umursamiyorlar. o kadar şerefsiz veletler geliyor, bilerek isteyerek insanları kışkırtıp tahrik ediyor, karşı takımı besliyor, küfür ediyor bunları milyonlarca kez reportlarız, siklerinde değil ama ben kitabını sikeyim yazınca ban yiyorum. her kitap kur'an'a mı çıkıyor? bunun bir kanıtı yok, kitabını sikeyim dediğim için beni dini değerlere kufurden reportlayamazsınız. neyse ben oyunu bıraktım, psikolojimde düzelmeler olacağına inanıyorum editleyeceğim. oyun bir gün düzelirse dönerim.
  • kulisçi zeitnot sahnede yuhalanırken canlı yayının sesini kısan oluşum.

(bkz: #102466660)
  • kullandıkları vanguard isimli anti cheat sistemi abartı derecede yetki isteyen ve kullanan şirket.

ring 0 seviyesinde çalışan bu sistem cihazınızdaki tüm verileri ve etkinlikleri okuma iznine sahip. üstelik launcher'ı çalıştırmasanız bile cihaz açılışında aktif hale geliyor ve arkaplanda çalışmaya devam ediyor. böylesine bir yetki iki büyük rahatsızlığı beraberinde getiriyor;

- tencent'in bir çin şirketi olması (daha fazlasını yazmama gerek yok sanırım)
    - olası bir hack durumunda kullanıcının hesap bilgileri değil, tamamen cihazların ele geçirilmesi

okumak isteyenler için konu hakkında uzun bir makale ve bir reddit postu.
  • redditte bahsi geçen olay, yorumlardan birinde ifade edildiği üzere, muhtemelen machine learning algoritması tarafından oluşturulan yasaklı kelimeler listesinde bazı etnik köken veya inanç ifade eden kelimelerin de bulunmasından ibarettir zira uyghur kelimesi yasaklı iken çoğulu kullanılabilir durumda olup `atheist', 'jew' gibi kelimeler de yine uyghur sözcüğü gibi kullanılamaz durumdadır. bahsi geçen algoritma ise bu listeyi oluştururken bu kelimeleri aşağılayıcı olarak kullanan insanların yazdıklarını görerek bu kararı almakta.
  • animasyon işinde çılgın atan oyun firması. bu kadar iyi animasyon ve engin bir lore yaratmak muazzam bir beceri. yarattıkları bu süper evreni gelecek güzel aaa oyunlarla taçlandırırlar umarım.
  • yorum yapmıyorum. benzer vakalar bu endüstrinin her yanında söz konusudur. en son telltale'de aynı durumla karşı karşıya kalınmıştı; daha doğrusu, medyaya yansıyan son olay o olmuştu.

https://twitter.com/…aar/status/1062810379376623616
  • gece gece şov yaptı adamlar. ciddi anlamda tüyler diken diken. kart oyunu, fps shooter, hack & slash (bence mmorpg değil), dövüş oyunu, menajerlik, mobil tft ve sihirdar vadisi ve bir animasyon dizisi.

kendini aştı adamlar, hiç bu kadar beklemiyordum gerçekten.