şükela:  tümü | bugün
 • kings of convenience 3 yıl ara verip bu sene riot on an empty street'i yayınladı. leslie feist aromalı know how'dan tutun da mükemmel gitar melodileriyle süslenen love is no big truth bu sizin hayatınıza kafiye olsun diyerek dillendiriyor albümü, e tabi who got the funk?

  albüm şarkılarını teker teker dinledikçe fark ediyorsunuz bu iyi bu daha da iyi derken i'd rather dance with you'da artık bu daha da iyilere bir son vermeniz gerektiğini zaten uzun bir süre albümün diğer şarkılarına ilerleyemiyorsunuz.
  diyorum ki, yeni akustikaa hareketi engellenemez.
 • baslangici olan homesick sarkisini tekrar tekrar dinlemekten diger parcalara ilerlemekte zorlandigim bir album olmustur. ozellikle homesick'deki simon and garfunkel imsi vokal ve muzik acaba "but i can't stop listening to the sound of two soft voices mended in perfection from the reels of this record that i found" sozleriyle de birlesince guruba bir gonderme olabilir mi diye dusunuyorum. homesick'in sozleri bence albumdeki en anlam ifade eden, en guzel sozler ama genel olarak muzigin sadeliginin beraberliginde cok guclu sarki sozleri olduguna inaniyorum. sarki sozlerinde yasadiklari ulkenin karanligini ve soguklugunu hissedebiliyoruz (when past sometimes takes you with soft hands forceless it pulls you to your chair hides you away from these half days sunless, at the end of the year. the air is like a knife cutting through you) bir sabun kopugu gibi akip gidiyor album. basa alip alip dinleyesiniz geliyor sikilmadan. rahatlatici, cogu zaman da huzunlendirici.
  sirasiyla:

  1. homesick
  2. misread
  3. cayman islands
  4. stay out of trouble
  5. know-how
  6. sorry or please
  7. love is no big truth
  8. i'd rather dance with you
  9. live long
  10. surprise ice
  11. gold in the air of summer
  12. the build-up
 • (bkz: misread)
 • teknolojinin; insanın huzura geçişini sağlayabileceği ve beyaz, tüylü halının üstünde sakin nefeslerle mutlu kılabileceğini gösteren kare kutucuğun içindeki yuvarlağın adı.
 • ayrıca albümde bulunmayan süper bi kings of convenience sarkısıdır kendisi..
 • insanı kendine saplayan duvarlarında günlerce gecelerce yankılanan bir kings of convenience albümü...
  hele feist de katılınca kendilerine ne muhteşem geliyorlar...
 • çok çok çok güzel çok hüzünlü kings of convenience ın üçüncü albümünden süper mükemmel bi şarkı(ayrıca ikinci albümlerinin ismi). nasıl daha iyi olabilirdi diyorum. bu kadar dingin ruha hitap eden bi grup olabilir mi! şuanda çok romantik moddayım sözlerimi mazur görün! aaaaaah öyle seviyorum ki ben bu şarkıyı! öyle duygulanıyorum ki ben ben duygulan ben.
 • beraberinde battaniye ve kahve fincanı hediye edilmesi gereken album.
 • bu albümdeki şarkıları dinlemek o kadar zevk veriyor, şarkılar kulağımı o kadar okşuyor ki tadını da merak ettiğim için çalarken kulaklığı yaladım.
 • new acoustic movement'in manifestosu.
hesabın var mı? giriş yap