şükela:  tümü | bugün
 • http://www.ripleys-game.com/ sitesinden daha fazla bilgi alinabilecek film..
 • bence kesinlikle izlenmesi gereken bir film.. simdi bir guzel spoil ederdim burda ama kendimi frenliyor ve sadece mutlaka izlemenizi tavsiye etmekle kaliyorum. film icin secilen muzikler de tam kivaminda ve oldukca uyusmus filmle.. john malkovich in oyunculuguna zaten laf edilemez.. vs. vs..
 • john malkovich ripley in baya ilerlemiş yaşlarını oynuodur heralde diye düşündüren film
 • malkovich'i biraz daha gençken ripley rolünde oynatsaydınız dedirten film. müzikleri ennio morricone imzalıdır.
 • john malkovichin "bir katil ancak bu kadar sogukkanli olabilir" dedirttigi film... bir yanda en acimasiz cinayetleri isledikten sonra bile sevdigi kadina cicek gondermeyi dusunecek kadar incelikli bir adam... ve onun muzik ve seksten baska bir sey dusunmeyen/sormayan kadini...
  bir yanda sayili gunleri kaldigindan kaybedecek bir seyi olmayan ve isledigi cinayete karsilik inanilmaz bir para aldiktan sonra kendine guveni gelen mahalle cercevecisi... ve onun hayati sorgulayan ve ruhunu seytana satmayan karisi...
  boyle bir dortlu cercevesinde gelisen olaylar zinciri... olumun kacinilmazligi ve "hic"ligi, malkovich'in "bu dunyadan uc kisi daha eksilse bir sey olmaz. daha az gurultu ve daha az kirlilik" sozleriyle anlatilmaktadir.
  oyuncular yerli yerinde, muzikler harika... hollywood'tan bunalip avrupa sinemasiyle nefes almak isteyenler icin hos bir seyirlik.
  tek eksik, vurucu diyaloglar. malkovich'in o inanilmaz ingilizcesini daha fazla ve yerinde konusturabilecegi, izleyenleri sarsacak bir-iki diyalog bile yeterdi... ama duyamadik...
 • bir insan bu kadar vicdansız ama bu kadar mı merhametli olur dedirten malkovich, kimlik bunalımlarını iyi analiz etmiş ve karakterlerle uyum içinde ekrana yansıtmış başarılı bir film. ayrıca malkovichin tüm filmleri böyle insanı düşündürmek zorunda mı diye düşündüğüm, beğendiğim film.
 • john malkovichin sorulara verdiği cevapları beğeniyle izlediğim, bir sözün insanın başına neler açabilceğini gösteren film. filmden çıkardığımız öğüt ise dedikodu yapma olsa gerek..
 • filmin yönetmeni, kitaptan bağımsız bir yapıt çıkarmış ortaya; filvaki, kitapta ripley'nin karısı, filmdeki kadına uzaktan yakından benzememektedir. üstelik ripley ne kadar karanlık bir adam olursa olsun, kitapta hâlâ sevimli olabilen bir yanı mevcut; ama yönetmen malkovich'te aynı sevimliliği yaratamamış. bir de filmdeki o malikane ne öyle, tamam ripley zengin bir adam da bu kadar da değil dedirtiyor insana ...
 • filmde dikkatimi çeken bir ayrıntı var. ripley kendi öyle çok güvenmektedirki araba kullanırken kaza bile yapmayacağını düşünerek emniyet kemerini bile takmaz.araba sahnelerinde yanında oturan jonathon kemerini takarken o takmaz. bilinirki filmlerde genelde kemer takılı gosterilir oyuncular ve bu filmde birinin takıp digerinin takmaması bilinçsiz bir hareketmiş gibi gelmiyor bana. belkide filmdeki ripley karekterinin kendine olan öz güveninn ufak bir göstergesidir bu olay.