• amk binanceye üye olmayan kaldı mı? ref linklerinizi sikem
  • aylar önce fiyatı çok cüz'i bir miktarken (0.02$) iken herkese tavsiye ettiğim ve o zaman beni dinleyip alanların yüklü miktarlar kazandığı coin.
    o zamanlar artmaz bu diyen dallamalar hala aynı şeyleri söylüyor. zaten 100 kat değerlenen bir şey neden 100 kat daha değerlenmesin?

(bkz: #72817568)
  • bankalar borsada alınıp satılan xrp'yi değil ripple'ın teknolojisini kullanacaklar. yani piyasadaki xrp'lerin bankacılık piyasasına gireceğini düşünmeyin.
  • 3 dolara ulaşacaktır
  • ekonomi dersi veren arkadaşlar okusun:
    akbank genel müdür yardımcısı tolga ulutaş “aslında bitcoin’i tasarlayanlar para transferi için tasarladı. eğer siz bitcoin’i para transferi için kullanırsanız bitcoin’in değerinin 1 lira yada 1 milyon lira olmasını önemsemezsiniz." dedi ve ekledi:
    "2018 yılı içinde ripple teknolojisini önce kurumsal ardından da bireysel müşterilerimizin işlemlerinde kullanıma alacağız."
    kıçımızdan element uydurmadık arkadaş kullanılacak. çok sayıda (100 milyar adet) ve diğer kripto paralar gibi merkezsiz olma ilkesini benimsememesi onun stabil ve güvenilir change para olma adayı yapıyor.
    babamın tokeni değildir ve ne yaparsınki dünyada yaygın kullanımına şahid olacağız.
  • düşer çıkar sorun yok.
    batar çıkar bana ne.

yalnız bu akbank olayı bence altcoin piyasısında dönen paradan akbank'ın ortak olması demek.

paribu koinim gibi şeylere ihtiyaç duymadan akbank direkt ile bitfinex, bittrex veya binance ripple cüzdanına para gönderip ordan karını ripple olarak türkiye'ye sokabileceksek. yaşasın ripple.
  • - ripple networkunu kullanmak demek xrp(xrapid) kullanmak demek degil. ripple pek ala superstar olabilecekken xrp cop olabilir, ya da bankalarin sadece kendi ripple network paralarinin transaction fee sini odemeleri icin kullandiklari bir sey olabilir, aradaki farki anlayip ona gore yatirim yapmak lazim. su anda cualix disinda xrapid kullanan ya da buna soz veren yok, ikisi ayni sey demek degil.

- 39 milyari islemde olan aslen 100 milyar tane xrp tabii ki 10 dolar olabilir. ama olmayabilir de gayet. 100 milyar tane diyoruz yav, bir hesap yapmayi denesenize?

- ripple network gayet centralized, decentralized degil. bu da hizdan kazandirdigi gibi security den yiyor, bu kadar esek yukuyle paranin bu network e emanet edilmesinin onunde engel. lumens in cikis nedeni de bu. bankalar tabii ki bunu goz onunde bulunduracaklardir.

- coin bir ayda spekulasyonla yuzde bin artmis, "kisa vadeli kar getirmez uzun vadeli dusun bununla" diyen var. her para koyanin kazandigi sisen piyasada herkes yatirim uzmani, cok fena.

- butun crypto piyasasinda asil degerini ilk bulacak coin muhtemelen xrp. bugun yarin onumuzdeki ay degil ama yakinda. nereye kadar yukselecegi mechul ama 5-10 dolar arasi bir yerlerde durmasi gayet olasi.
  • cex.io'dan alınabildiğini yeni görünce mal gibi daha yeni aldım 800 dolarlık, geç olsun güç olmasın.
  • 38.74 billion supply i olan bu sebeple öngörülen 1 sene icinde 100 dolar seviyelerine çıkabileceğini düşünmediğim coin. suan tum market hacimi 600 billion dolar seviyesinde. 100 dolar seviyelerine çıkması demek suan coin market kapasitesinin 7 katına ulaşması ve sadece xrp nin egemen oldugugu bir market olmasi demek. bence bu mümkün değil. ama xrp umut vadediyor orası kesin diğer coinlerden xrp 'ye geçiş her geçen gün sürüyor ve tahminim market hacminin yarısına ulaşacak 2018 senesinde bu da market kapasitesinin 2017 deki artış yüzdesinin çok ciddi bir yuzde olduğunu düşünürsek ve market hacminin yarısını xrp kaplayacak diye varsayarsak 2018 sene sonu tahminim 14-18 dolar arası.

bu arada pump bekleniyor büyük ihtimal kanada banka açılış saatlerinde yaşanacak bilmek isteyen arkadaşlara duyurulur. tsi 17:00 ile 20:00 arasinda gerçekleşeceğini düşünüyorum. pump u beklemeden almak isteyen arkadaşlar almalı seviyenin en fazla 0.0001750 olmasini bekleyin ve satin. ytd
  • orospu çocuğuna bak, çok bilmiş bak bak bitcoin alip binance e atiyormusuz. aa çok ilginç. sikik. millete 15 dolar fee odetiyor 3 kuruşluk referans için amına koyim.

neyse türk sitelerinden lite coin alip bu şekilde yurtdışı sitelere geçiş yapabilirsiniz. 2.5 dolar aktarım ücretiyle.

referans linki yok neye yaradığını bilmiyorum. taş catlasa 10 dolar gelir 10 kişi getirsen. 10 doları 5 dk de al sat yaparsın mk.

edit: telefondan girdiğim için göremedim. sabah sabah yersiz gerilmişim lajskldask neyse refli linkinizi sikeyim yine de.
hesabın var mı? giriş yap