şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle 3 dolara vurmuştur. bugun pump olacagi söyleniyordu, fena oldu hem de 2.3lerden 3e cikti. acaba bu pumpin bir de dumpi olur mu.
  • 26.500 btc seviyelerini göreceğini düşündüğüm coin, hemen elden çıkarmayın ama dump yapsa bile elden cıkarılacak coin değil. uzun vadede yatırım için uygun gözüküyor.
  • piyasa değeri btc nin yarısı durumuna gelen kripto paradır. bu ivmeyle devam ederse zirveyi görebilir.

not: ytd.
  • 124 keredir nipple diye okudugum baslik, kafam da guzel
  • dusuyor gonlumun efendisi. ortalama 0.00019 dan tüm ripple larimin 90%u gitti. düşsün ki 2 gün içinde 0.00012 ila 0.00016 arasindan geriye alalım. bi sonraki pumpta 0.00022 den açarız.
    (#73256061) burada demiştim bu akşam. gurur duydum lan kendimle. bu kadar mı nokta atışı gider herşey. ulan sanki pump ı yapan balinalardan biriyim. ahahha. min 188 den sattım. son sell order 0.000198 ancak max 0.00019798 i gördü ripple. not: binancespor

edit: 0.000165 ten yerine koyabildim. fikir verebilir. şuan biraz hodl yapcam. ytd. siz gene de çok da güvenmeyin derim.
  • (bkz: #73263987)
  • market hacmi 128 milyar dolar olan bir coinin ne zaman artıp azalacağı çok belli olmaz. elinde olan satmasın olmayan da hemen alsın. ben de isterim 2.7 den satayım şimdi ama 2.1'den tekrar alamayabilirim de. 2.3 direncinde bocalayıp onu kırınca yol aldı daha da 2'ye zor iner. hemen alın.
  • çok da sikimizdeydi tabi kaçtan alıp kaçtan sattığınız. umarım kripto tarihinin gördüğü en büyük çöküşü yaşar da, ripple labs denen şerefsiz şirketle birlikte batar gidersiniz.

tiksindiğim coin.

edit: "neden?" diye soranlar oldu, açıklayayım... daha önce şurada ripple labs'in yaptığı ibneliği açıklamıştım. fakat ripple ile ilgili asıl sıkıntı yükselmek için uyguladıkları strateji değil. ripple, ripple labs isimli şirkete ait bir para birimi... ripple labs yarın çıksa ve "olmadı beceremedik, kapatıyoruz" dese, ripple işlemlerini yönetecek bir tane server kalmaz, bütün ripple'lar sahiplerinin elinde patlar. "böyle bir şeyi neden yapsın ve altın yumurtlayan tavuğu kessinler?" diye sorabilirsiniz. önemli olan bunu yapıp yapmamaları değil, yapabilecek olmaları. bu imkana sahip olmaları beni şahsen uyuz ediyor.

ayrıca bu kesinlikle olmayacak bir şey de değil. ripple labs bunu yaparsa, yani altın yumurtlayan tavuğu keserse, sadece altın yumurtlayan deve kuşunu öldürmemek için yani devletlerin para üzerindeki otoritesi kaybetmesini engellemek için yapar ve yapabilir de.

bitcoin "hadi tükürelim bu sistemin içine" mottosuyla çıkmış ve yükselmişti. dağıtık (decentralized) bir sistem demek, kontrolü herhangi bir kişi, kurum ya da kuruluşun elinde olmayan bir sistem demektir. bitcoin'lerin büyük çoğunluğu tek 1 kişinin elinde olsa da o kişi "tamam bu kadar yeter, hadi dağılın" diyemez. o kişi gemiyi terk etse ve bu büyük düşüşlere sebep olsa bile, geri kalanlarla sistem çalışmaya devam eder. ama ripple labs bunu yapsa, bütün ripple sahipleri göt olur.

insanlar yüksek getiri beklentisi ile bu riski (risk olduğunun farkındalarsa eğer) göze alıyor ve yatırım yapıyor ama aslında ne yaptıklarının pek farkında değiller bence. bu ripple, tam olarak matrix'teki ajan smith'tir. bu hızla büyür ve önü de alınamazsa eninde sonunda ya sisteme tamamen sahip olacak ya da sistemi tamamen patlatacaktır.

ben bunları yazdım diye ripple düşecek değil tabi ki. haliyle yatırım yapmayın demiyorum, sadece farkında olun. yoksa sizin yapacağınız 3-5 bin dolarlık yatırım ile ripple yön değiştirmez, rahat olun.
  • 2gün önce 3 dolardan emir verdiğim, her yerde 3 $’ı geçerken binance’de geçmeyip yine beklemeye aldırmış coindir..

(bkz: amk binance)
  • ne en hızlı, ne de en ucuz transaction sunan, ortalama bir cryptocurrency teknolojisine sahip, medyatik coin.