şükela:  tümü | bugün
 • piyasa değeri btc nin yarısı durumuna gelen kripto paradır. bu ivmeyle devam ederse zirveyi görebilir.

  not: ytd.
 • 124 keredir nipple diye okudugum baslik, kafam da guzel
 • hala inatla, sahibinin cebinde 64 milyar adet var sanılan kripto para birimi.

  adamlar, piyasada şu anda bulunmayan 64 milyar adet rezerv ripple'ı türkçesi yeddiemin olan, emanet blockchain cüzdanlarında ve zaman ayarlı olarak saklıyorlar. bu cüzdanlar kilitli ve zamanı gelmeden açılması mümkün değil. blockchain teknolojisi ile mühürlü.

  peki ne zaman açılacak?

  her sene 1 milyar adedi açılacak. yani 64 milyar adedi 64 sene içinde açılmış olacak.

  ancak her sene 1 milyar adedi açılırken, önceki seneden kullanılmayan ripple'lar yine 50-100 yıl zaman ayarlı olarak yeni cüzdanlarda kilitlenecek.

  sizin düşündüğünüz gibi, değeri artınca sahibi cebinden 54 milyar adet ripple'ı çıkartıp satacak olsa, zaten hiçbir banka, hiçbir finans kurumu bu işe girmezdi çünkü bu bahsettiğiniz sistem zaten diğer altcoin'lerdeki çakal geliştiricilerin yöntemi... ripple bu tehlikeye karşı kurulmuş, değeri aniden düşüp de insanları mağdur etmesin, bankaları, tüccarları, yatırımcıları, parasını transfer edecek iş adamlarnı aniden düşecek fiatıyla zarara sokmasın diye yaratılmış bir sistem.

  koskoca fed'in başkanları çıkıp ripple'ı överken ve dijital çağın para birimi olarak görürken, tabi ki arkasındaki sözleşmelere, verdikleri elle tutulur güvencelere bakarak, piyasaya kazık atamayacak bir yapı kurmuş olmalarına güvenerek o demeçleri verdiler. biz de enayi değiliz, zar zor kazandığımız paraları elalemin hacker piçinin piyasayı tokatlayıp koca götlü hispanik karıları sikmek için uydurduğu düzenbaz ponzi sistemine yatırmayacak kadar piyasada pişmiş adamlarız, çok şükür. şahsen beni türk kızları bile yolamadı, dünyada başka kimse yolamaz artık, sınavımı ıslak kezban amcıklarının içinde verdim, yine de cebimden bir kuruş alamadılar : )

  ripple bir gün batarsa, fiyatlar dibe vurursa bu ancak devletler dijital paraları toptan yasaklama kararı alır, bankalar her türlü denemelere rağmen ripple sisteminde açıklar bulur, işe yaramaz bulursa mümkün olabilir. ama ripple'ın kurucusu olan şirketin sahibi çıkıp "ooo kerizler ripple satın alrıken elimdeki 64 milyar ripple'ı tanesini 1000 dolardan satayım," diyemeyecek. öyle bir düzenek yok.

  ripple geliştiren şirket de, microsoft, apple, google gibi şimdiden dünyada saygınlığını kazanmış, gelir modelini ve beklentisini açıklamış, zaten geçmişleri de imf'de, fed'de, morgan stanley'de veya başka finans kurumlarında geçmiş, finans dünyasının tanınmış profesyonellerinden oluşan bir yapı.

  kurucuları zengin olacak mı? evet olacak. çünkü aynı elon musk, jeff bezos, peter thiel, mark zuckerberg gibi, arkalarında cia var, fed var, abd derin devleti var. tabi ki zengin olacaklar. dünyadaki bütün para transferi ripple ile gerçekleştiğinde, her işlemden alacakları küçük komisyonlarla zengin olacaklar.

  bizim paramızı yatırdığımız öykü ise ripple'ın 1000 dolar olacak olması değil. dünya finans sisteminin bitcoin ve saz arkadaşlarına karşı açtığı savaşı kazanacak olması ihtimali. bu ihtimali yüksek görüyor ve paramızı bu ihtimale koyuyoruz.

  gönül isterdi ki fed batsın, bütün bankalar çöksün, dünyaya demokrasi, adalet, gelir eşitliği ve dünya zenginliklerinin adaletli dağıldığı bir sistem gelsin... ama siz mervenin pembiş kukişkosunu sikme hevesinizden bir türlü vazgeçemediğiniz için o rüya gerçek olamıyor sevgili tıfılboylar. napalım, ben de sizin sikinizin keyfini bekleyecek değilim, safımı fed'den, cia'den, lucifer'dan yana alıyorum.

  (bkz: merve ve pembe kukişkosu sorunsalı)
 • dusuyor gonlumun efendisi. ortalama 0.00019 dan tüm ripple larimin 90%u gitti. düşsün ki 2 gün içinde 0.00012 ila 0.00016 arasindan geriye alalım. bi sonraki pumpta 0.00022 den açarız.
  (#73256061) burada demiştim bu akşam. gurur duydum lan kendimle. bu kadar mı nokta atışı gider herşey. ulan sanki pump ı yapan balinalardan biriyim. ahahha. min 188 den sattım. son sell order 0.000198 ancak max 0.00019798 i gördü ripple. not: binancespor

  edit: 0.000165 ten yerine koyabildim. fikir verebilir. şuan biraz hodl yapcam. ytd. siz gene de çok da güvenmeyin derim.
 • (bkz: #73263987)
 • market hacmi 128 milyar dolar olan bir coinin ne zaman artıp azalacağı çok belli olmaz. elinde olan satmasın olmayan da hemen alsın. ben de isterim 2.7 den satayım şimdi ama 2.1'den tekrar alamayabilirim de. 2.3 direncinde bocalayıp onu kırınca yol aldı daha da 2'ye zor iner. hemen alın.
 • çok da sikimizdeydi tabi kaçtan alıp kaçtan sattığınız. umarım kripto tarihinin gördüğü en büyük çöküşü yaşar da, ripple labs denen şerefsiz şirketle birlikte batar gidersiniz.

  tiksindiğim coin.

  edit: "neden?" diye soranlar oldu, açıklayayım... daha önce şurada ripple labs'in yaptığı ibneliği açıklamıştım. fakat ripple ile ilgili asıl sıkıntı yükselmek için uyguladıkları strateji değil. ripple, ripple labs isimli şirkete ait bir para birimi... ripple labs yarın çıksa ve "olmadı beceremedik, kapatıyoruz" dese, ripple işlemlerini yönetecek bir tane server kalmaz, bütün ripple'lar sahiplerinin elinde patlar. "böyle bir şeyi neden yapsın ve altın yumurtlayan tavuğu kessinler?" diye sorabilirsiniz. önemli olan bunu yapıp yapmamaları değil, yapabilecek olmaları. bu imkana sahip olmaları beni şahsen uyuz ediyor.

  ayrıca bu kesinlikle olmayacak bir şey de değil. ripple labs bunu yaparsa, yani altın yumurtlayan tavuğu keserse, sadece altın yumurtlayan deve kuşunu öldürmemek için yani devletlerin para üzerindeki otoritesi kaybetmesini engellemek için yapar ve yapabilir de.

  bitcoin "hadi tükürelim bu sistemin içine" mottosuyla çıkmış ve yükselmişti. dağıtık (decentralized) bir sistem demek, kontrolü herhangi bir kişi, kurum ya da kuruluşun elinde olmayan bir sistem demektir. bitcoin'lerin büyük çoğunluğu tek 1 kişinin elinde olsa da o kişi "tamam bu kadar yeter, hadi dağılın" diyemez. o kişi gemiyi terk etse ve bu büyük düşüşlere sebep olsa bile, geri kalanlarla sistem çalışmaya devam eder. ama ripple labs bunu yapsa, bütün ripple sahipleri göt olur.

  insanlar yüksek getiri beklentisi ile bu riski (risk olduğunun farkındalarsa eğer) göze alıyor ve yatırım yapıyor ama aslında ne yaptıklarının pek farkında değiller bence. bu ripple, tam olarak matrix'teki ajan smith'tir. bu hızla büyür ve önü de alınamazsa eninde sonunda ya sisteme tamamen sahip olacak ya da sistemi tamamen patlatacaktır.

  ben bunları yazdım diye ripple düşecek değil tabi ki. haliyle yatırım yapmayın demiyorum, sadece farkında olun. yoksa sizin yapacağınız 3-5 bin dolarlık yatırım ile ripple yön değiştirmez, rahat olun.
 • 2gün önce 3 dolardan emir verdiğim, her yerde 3 $’ı geçerken binance’de geçmeyip yine beklemeye aldırmış coindir..

  (bkz: amk binance)
 • ne en hızlı, ne de en ucuz transaction sunan, ortalama bir cryptocurrency teknolojisine sahip, medyatik coin.
 • hani 2 dolara yaklaşamazdı amına koduklarım. size güvenip almadım 1 dolardayken alayınızın amk