• iki senedir koca istanbulda bir tane tshirtunu bulamadigim grup. dunyanin en iyi punk grubu(korkma lan bence). cok basarililar cok. ismine kurban oldugum.
  • fat wreck'e bağlı çok başarılı bi hardcore punk grubu.
  • ön yargılarınızı kenara bırakın lütfen, hala bırakmayanlar var lütfen. evet çok güzel. şimdi gidin bir yerden rise against albümü bulun, hiç olmadı youtubeden açın ve dinleyin. tarzım değil, ay ben gülerim falan da demeyin lütfen. ilk dinleyeceğiniz şarkı survive olsun mümkünse, ardından the good left undone, sonradan blood to bleed. artık bana ihtiyacınız kalmadı, sevdiniz ve dinledikçe daha fazla seveceksiniz eminim.

en iyi şarkıları approaching curve isimli şarkıdır bu arada, sakın aksini iddia etmeyin. dudağınıza tekme atmak zorunda kalabilirim.
  • kötü parçası olmayan gruplardan.
  • ilk defa revolutions per minute albümleri ile tanıştığım belki de 2000'den sonra hardcore punk sahnesine en çok katkıda bulunmuş grup. gerek sözleri gerek ne zaman dinlerseniz dinleyin gaza getirmeye hazır müzikleri bu kesimin hala sinirli olduğunu, bazı şeyleri kabul etmediğini, hayvan-insan haklarını ve daha bir çok şeyi hatırlatıyor dinleyene ve de anlayana. çok hoş şarkıları var ama nedense survive şarkısının bende yeri ayrıdır.
  • çok iddialı bir rock müzik dinleyicisi olmasam da bu tarzda dinlenecek iyi gruplardan bir tanesi. bu aralar abarttım ama sürekli black market dinliyorum. (bkz: ı don't want to be here anymore) favorim. slowlar da güzel (bkz: hero of war) (bkz: swing life away)
  • boston semalarında sürpriz bir şekilde izleme şansı bulduğum ve izlediğim en iyi konserlerden birini sergilemiş grup. sahne performansları şahane ötesi, durmuyorlar yerlerinde. şarkıları da albüm temizliğinde ve güzel bir sound ile çalıyorlar. buna şahane bir seyirci performansı da eklenince konser unutulmaz oldu benim için. türkiye'ye getirilmeleri şart.

edit: underrated olduklarını düşünürdüm ama küçükçiftlik park'tan daha büyük bir mekanı doldurdu adamlar. türkiye'yi bilmem ama adamlar çok seviliyor.
  • 1999 amerika cikisli hardcore punk grubu. bu guzide grubun 1 demo, 5 de album kaydi var. 1 de anti flag ile split albumleri var. bunlar sirasiyla;

transistor revolt (démo - 2000)
    the unraveling (2001)
    revolutions per minute (2003)
    siren song of the counter culture (2004)
    the sufferer & the witness (2006)
    appeal to reason (2008)
    rise against - anti-flag (split - 2009)
    endgame (2011)

line up soyle;

zach blair : gitar, geri vokal
    tim mcilrath : vokal, gitar
    joe principe : bass, geri vokal
    brandon barnes : davul

bu bilgileri yazmamisiz ayip etmisiz. adamin haslaridir. ayrica vidyo klipleri de cok iyidir. son albumu cok begenmememe ragmen, eskileri 10/10'dur.(appeal to reason 8 falan ama)
  • playstation sayesinde kesfettigim bir grup. guzel sesli, iyi bagiran bir solist ve dinlendikce daha da cok sevilen sarkilari var.
    (bkz: give it all)
  • bu grubu dinlerken insanı heyecanlandıran şeylerden biri de davul ataklarını, ritim değişikliklerini tam gediğine koymalarıdır. şarkı böyle gider artık diye düşünürken birden değişiverir ritim. öyle dümdüz "zap zap zap zap" diye trampet-tom ikilisiyle de değişmez ha. oraya da ayrı bir şey yazarlar. sonra gelsin karın içi kelebekleri. gelsin el titremeleri.
hesabın var mı? giriş yap