• gnu/linux üzerinde oldukça güzel çalışan ve simcity ile kıyaslandığında daha fazla piyasa'nın yer aldığı oyun. çoklu kullanıcı modları oluşursa oldukça eğlenceli olacağa benziyor.
  • oyun güzel bir ekonomi-şehircilik simülasyonu. harika ekonomiler kurup kendimi berat albayrak ile kıyaslıyorum.

neyse incelemeye geçelim:

oyun erken erişim oyunu olmasına rağmen baya güzel. hani henüz oynanmaz denen eksiklikleri yok. neredeyse her gün patch geliyor. oyunun yapımcıları ilgili alakalı.

grafik simülasyon oyununa göre yeterli.
    oynanış gayet yerinde mikro kontrolden makro kontrole kadar her kontrol manyağını tatmin edecek düzeyde.
    oyunda olumlu olumsuz etkinlikler olduğundan ekonomiyi kurayım kendi kendine büyüsün olayı yok. sürekli geliştirmeniz lazım, b planınız olması lazım ve size katardan 15 milyon dolar gelmeyecek haybeye. hoş dünya üzerinde de bu hiç bir zaman olmadı.
    müzikleri gayet yerinde insanı boğmuyor, baymıyor, kendi müzik listenize yöneltmiyor.
    oyunda çoğu simülasyon oyunlarında olduğu gibi zorluk olayını her detayı ile değiştirebiliyorsunuz. bu da eğer acemi bir oyuncu iseniz size lanet okutmuyor. her nabza göre şerbeti var.
    üretimden lojistiğe kadar her şey detaylı bu güzel bir şey çoğu benzerinde olmayan.

şuraya da mini bir rehber tadında bir şeyler hazırladım göz atmanızda fayda var:rehber
  • ilk izlenim olarak capitalism 2 sevdalılarını doyuracak gibi gözüküyor. biraz daha oynayayım bakayım.
  • bir industry giant sevdalısı olarak bugün aldığım oyun. kısa süre sonra izlenimlerimi editlerim.

edit: ara yüzü pek çok kullanıcı dostu gibi gelmedi ama biraz üzerine düşülürse sistem kolaylıkla çözülebiliyor. grafikleri ilk başta göze hoş gelse de tam olarak adını koyamadığım bir eksiklik var. oyun şu haliyle pek bir şey vaat etmiyor ama tam sürüm halinde camping ve görevler ile oynaması çok daha zevkli hale gelecektir.
  • arz talep dengesini iyi ayarlamak gerekli.

daha çok üretim.
    daha çok daha çok daha çok ..
    zihinde sürekli tekrar eden yansımalar bırakan oyun.
    başarılı.
  • ilk bakışta fena değil. zamanla daha da gelişecektir.

oyuna biraz renk lazım. tüketici davranışları, seçimler, doğa dostu insanların ayaklanması, bağışlar... henüz erken ama doğru yoldalar.
  • geliştirme süreciyle ilgili yol haritasında vaad ettiklerini yapalarsa bonbe olur.

planlanan geliştirmler arasında şehirler, metropoller, yapay zeka rakipler, reklam ve daha bir sürü ek özellik var. alfalar betalar baydığı için epeydir ara verdim, release çıkarsa uykusuz geceler beni bekler.
  • malum ortamlardan edinip kurduğum, tropico gibi bir şey beklerken sadece tutorial kısmından ne kadar detaylı olduğunu idrak etmekte gecikmediğim, şahsımı korkutan oyun. grafikleri çok şeker ama çok detay annecim. işten gelince kafayı dağıtalım derken kafayı yedirir bu oyun.

biraz daha deneyeceğim ama bayağı zor duruyor uzaktan.
  • epic games üzerinden 9 marta kadar ücretsiz alınabiliyor. ilk izlenimime göre transport tycoon kafasında bir oyun. güzel ama kafa patlatmak lazım biraz.
    https://store.epicgames.com/…ise-of-industry-0af838
hesabın var mı? giriş yap