şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herhangi bir para yatırmadan pc başında veya telefonda 1-2 dakikalık görevlerle kolayca kripto paralara girme yöntemleridir.

  bu yöntemleri kullanarak şu ana kadar 5 btc toplamış bir kardeşiniz anlatıyor. kulak kesilin. öncelikle kazandığınız veya topladığınız coin'lerle ne yapacağınıza karar vermeniz gerek. önünüzde iki seçenek var:

  1. topladığınız bitcoin'i borsaya atarak ucuz coin'lerden almak
  2. topladığınız bitcoin'i satmayıp değerlenmesini beklemek yani hodl

  tabi bir kısmı ile borsada al-sat yapıp bir kısmını tutmak da başka bir seçenek.

  9-10 aylık bitcoin deneyimim sonucunda en sağlam siteleri sizin için buraya topladım.

  öncelikle https://coinpot.co/ sitesine üye oluyoruz. burası size 6 farklı coin'den her gün bedava toplama imkanı sağlıyor. daha yeni kendi coinpot token isimli bir coin çıkardı; şu an bol keseden dağıtıyor. aynı zamanda bilgisayarınızın işlemcisi ile kazabilirsiniz. i7 işlemci ile günde 200-300 tane kazabilirsiniz.

  daha sonra coinpot'un anlaşmalı olduğu faucet (çeşme) sitelerine girip, coinpot'a kaydolurken kullandığımız mail adresi ile giriş yapıyoruz ve topladığımız coin'ler coinpot'ta birikmeye başlıyor. her bir claim için coinpot kendi token'ından 3 tane veriyor. yani günde 500 tane çok rahat toplanabilir. şu an tanesi 1.43 satoshi.

  en rahat ve doğrudan coinpot'a yatıran siteler şunlar:

  1. moonbitcoin: bu site 15 dakikada bir bedava bitcoin veriyor. isterseniz 24 saat bekleyip bir anda hepsini çekebilirsiniz. günlük sadakat programı sayesinde her gün bonus oranınız artıyor.

  2. bonusbitcoin: 15 dakikada bir bedava bitcoin veriyor. her gün bonus oranınız artıyor.

  3. moonlitecoin: 15 dakikada bir bedava litecoin veriyor. günlük sadakat programı ve referanslar sayesinde her gün bonus oranınız artıyor.

  4. moondogecoin: 15 dakikada bir bedava dogecoin veriyor.

  5. bitfun: bu da 15 dakikada bir bitcoin veriyor.

  6. moondashcoin 5 dakikada bir bedava dashcoin veriyor. günlük sadakat programı sayesinde her gün bonus oranınız artıyor. doğrudan coinpot'a gönderiyor.

  7. http://moonbitcoin.cash/?ref=7a881201416d: 5 dakikada bir bedava bitcoin cash veriyor.

  coinpot'ta bir coin seçip (mesela bitcoin) topladığınız diğer coinleri buna çevirebilirsiniz. 20.000 satoshi olduğunda ister bir borsaya ister bitcoin cüzdanınıza çekebilirsiniz.

  8. en çok para kazanabileceğiniz site ise earn.com. 1-10$ arası kısa görevlerle günde 10-20$'lık bitcoin kazanabilirsiniz. siteye üye olmayı başarabilirseniz kesinlikle en sağlamı bu. ayrıca davet ettiğiniz üyeliği onaylanan her kişi için 1$'lık bitcoin veriyor.

  9. bunlar haricinde, yıllardır en fazla bitcoin dağıtan banka gibi sağlam bir site de freebitco.in. saat başı 25 civarı satoshi veriyor. bitcoin fiyatı düştükçe ve siz düzenli claim ettikçe bu miktar artıyor. multiply kısmından elinizdeki miktarı artırabilirsiniz (tabi sıfırlama ihtimali de var). arkadaşlarınıza kendi referans linkinizi verirseniz ekstra bonus veriyor.

  11. aynı ekibin bir de freedogeco.in versiyonu var. bu da her girişinizde neredeyse 0.3 dogecoin veriyor. geçenlerde tıkladığımda 119 dogecoin verdi sadece bir kerede.

  12. aynı bu konsepte sahip bedava ripple dağıtan bir çeşme sitesi açıldı. şu an yeni olduğu için çok iyi ripple veriyor. 1 tane olduğunda çekebilirsiniz. saat başı girmeyi unutmayın. coinfaucet.io

  13. benzer şekilde nem (xem) dağıtan bir çeşme sitesinden saat başı bedava coin toplayabilirsiniz. freenem.com

  bütün bu sitelerden topladığınız bitcoin'le geleceği olduğunu düşündüğünüz ucuz coinlerden satın almak için binance.com isimli borsa sitesine üye olup bitcoin'inizi buraya atın. mesela 50.000 satoshi (0.0005 btc) topladınız diyelim. bununla binance'te 100 tane tron/ncash/storm hatta ufak bir miktar ethereum alabilirsiniz. ayrıca binance'in de harika bir referans programı var. sizin referans linkinizle gelenlerin yaptığı alışverişten %20 komisyonu size veriyor.

  türk lirası ile alış-satış yapmak istiyorsanız https://koineks.com/ borsasını tavsiye ediyorum. orada da nem, ripple, stellar alabilirsiniz.

  yok ben topladıklarımı btc olarak tutacağım diyorsanız, coinbase sitesine üye olup oraya aktarabilirsiniz. gayet kolay bir arayüzü olup, oldukça hızlı ve güvenilir bir site.

  bütün bunlara ek olarak, yeni çıkan çoğu coin airdrop denen etkinliklerle bedava coin dağıtıyor. çoğu telegram grubuna üyelikle bedava coin dağıtıyor. myetherwallet veya eidoo gibi erc20 uyumlu bir cüzdan alarak ethereum adresi isteyenlere bu cüzdan adreslerini verirseniz, kısa sürede coinler burada birikmeye başlar. borsaya girdiğinde ve yeterince değerlendiğinde yine satıp btc alabilirsiniz.

  1. swift coin airdrop her gün 100 tane veriyor. arkadaşınızı davet ederseniz 500 tane veriyor.

  2. pow token: facebook üzerinden arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. her bir account için 13.600 tane veriyor (her geçen gün bu miktar azalıyor). hesaplar 15 eylülden önce açılmış olmalı.
  twitter hesabıyla almak için: https://powtoken.com/?ref=pow121265
  facebook ile almak için: https://powtoken.com/?ref=pow170848

  3. türk cripto para sikke güzel bir ödül programı yapmış. gayet güzel bir proje gibi görünüyor. davet ettiğiniz her arkadaş için 10 sikke veriyor.
  https://www.sikke.com.tr/r/4419

  daha fazlası ve güncel airdrop'lar için airdrop başlığını takip edin.

  bir de quanta isimli bir borsa açılıyor. üyelikte 100$ veriyor. davet ettiğiniz her kişi için de 10$ veriyor (maksimum 10 referans).