şükela:  tümü | bugün
 • çengelköy'de güzel manzaralı deniz ürünleri lokantası. 0216 422 57 62
 • konum itibariyle istanbul'da yaşama sebebi.
 • bir lacivert olamasa da oldukça güzel bir mekan.
  manzara muhteşem, boğaz kenarında aksi düşünülemez zaten.
  balık dışında kebapları da gayet lezzetli, servis başarılı.

  keyifle rakı içip, kolay sarhoş olunabilecek şık bi yer.
 • lezzet bakımından lacivert'ten* çok öndedir nezdimde.

  ayrıca müşteri ilişkileri oldukça başarılı olup düzenli müşterilerine, o gün restoranda yemek yemedikleri halde, teknesiyle karşıya geçirme güzelliğini de yaparlar.
 • istanbul'un güzel balık restoranlarından biri burası.

  konum olarak cengelköy'de, eski fil ambarinda, boğazın en iyi noktalarından birinde. özellikle anadolu yakası boğaz hattında oturanlar için bu sıfır trafik demek oluyor (hatta trafik tam olarak burasi ile beylerbeyi arasinda kilitlenir). gece/gündüz manzarası çok iyi, biraz burunda oldugundan serin olabiliyor yalniz. servis ile ilgili hiç bir sıkıntı yaşamışımdır şu ana kadar. genelde iş yemekleri için tercih edilse de çiftlerin sayısı hiç de az değil. bir de en az 3 evlenme teklifine şahit olmuşumdur burada, kız arkadaşınızla gidiyorsanız imalı bakışlara hazır olmalısınız.

  alt kisminda tere kebap adında kebap versiyonu var buranın. servis kalitesi açısından daha bir "kebapci"dir burası. manzarası yine çok güzel, fakat balık kısmı kadar bir özelliği yok.
 • 2-3 yıl önce gittiğim muazzam mekan. kusursuz güzellikte, üsküdar'da muhteşem konumlu ve muhteşem hizmet anlayışlı işletme. boğaz manzarası enfes. lezzet üst düzey ilgi alaka dorukta. fix menü ile kalkarsanız iyi yoksa ödeme kısmı biraz terletiyor. ortalama alkollü kişi başı 200-250 lira arası bir para ödersiniz ama bu kusursuzluk için biraz mecbur o fiyatlar. kazık ama mecbur kazık yani
 • 1800 lu yillardan kalma otantik binasiyla benim bildigim kadariyla ( yanlis animsiyor olabilirim ) en az 25 senedir hizmet veren anadolu yakasi nin bence en iyi balik restaurantidir. kabuklu deniz urunleri ve ozellikle istakozda birincilige rahatlikla oynar. biraz pahalica olmasina ragmen, kaliteli servis, sahane bir sarap menusu ve olaganustu lezzetleriyle harcanan her kurusa deger.. konum olarak cengelkoy de olmakla beraber muhtesem istanbul siluetine nazir sahane bir manzarasi bulunmaktadir.