şükela:  tümü | bugün
  • kusma isteği yaratan reklama sahip inşaat silsilesi.
  • istanbulda yaşıyorsan istanbulu yaşa diye uzata uzata böğüre böğüre şarkı söyleyen bir türkücünün reklam müziğini söylediği sinir harbi yaşatan reklama sahip dumankaya projesidir. hayır o binaları diktikleri yerde alt tarafı maltepedir yani. aynı beylikdüzü gibi istanbulda falan değildir sadece size öyle gelir.
  • reklam panosunda adını sikim istanbul diye okuduğum binalar. görünce dedim sonunda bu da oldu, demek bu şehirde o kutlu gün bugünmüş. sonra yaklaştım da yanlış bakmışım. hala talan edecek yerler var demek.
  • hit the road jack ten çalıntı ve itici bir reklam müziğine sahip proje.
  • 2015 mayıs teslim dairelerin teslim süresi tam 1 yıl (mayıs 2016) uzatılmıştır.
  • üzgünüm ama buranın avm kısmını decathlon bile kurtaramaz. bu kadar berbat bir tasarım hayatımda görmedim. o nasıl bir rüzgardır.
  • istanbul'un açık ara en kötü projelerinden biridir.

gece saat 4'te gereksiz yere çalan yangın alarmları mı dersiniz, cumartesi ve pazar sabahı saat 9'da çalan ve çalışanlar tarafından bir türlü susturulamayan yangın alarmları mı dersiniz, kapanmayan pencereler mi dersiniz, çalışmayan ısıtma sistemleri mi dersiniz...

hem yüzlerce lira aidat alıp, hem de hiç bir sorunu çözemeyen, bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyen insanların çalıştığı firmalarca yönetilen bir sitedir ritim istanbul.

sabahın köründe stadyum desibelinde çalan yangın alarmlarını yarım saat susturamazlar, telefonla ulaşamazsınız, ulaştığınızda bizim yapacak bir şeyimiz yok derler. yarım saat sonra alarmı susturmak için elektriği keserler, bu seferde asansörler çalışmaz. 29 katlı, 32 katlı kulelerdeki daireye asansörsüz çıkmanızı beklerler. elektriği kesince dairedeki tüm giderlerlerden kanalizasyon kokusu fışkırır. camı açarsınız ama o da ne cam bir daha kapanmaz. bir hafta boyunca çılgın rüzgar içeri girer, odadaki her şeyi uçurur. yönetime bildirirsiniz, derler ki sadece salı günleri cam firması gelip tadilat yapıyor, salıya kadar bekleyin... haydaaaaa yağmuru, rüzgarı, e-5in bela sesi bir hafta içeriye girer.

ısıtma sistemi desen, yüzlerce lira alırlar ama ısıtma en sondayken bile odanın içi 16.5 derece olur. kazak üstüne yorganla oturmak zorunda kalırsın. teknik servis çağırırsın, gelir, yaptık tamam süper der, oda 15 dereceye düşer. ikinci kazağı giyersin.

işbu entry girilirken hala bir yerlerde alarm çalıyor olur. (1 saati buldu alarmların çalması, videosu youtube a yüklecek, burası da edit görecek)

uzun lafın kısası, o çirkin heybetli görünümüne aldanmayın. daha kötüsü olamaz zira. bin pişmanız biz.
  • yıkılsa da kapattığı manzaramız eski haline dönse dediğim ucube kuleler.
  • ne yapın edin buradan ev kiralamayın derim sizlere.

tesisatçı çağırırsın sürekli aynı işlemi yaparlar, sistem düzelmez ve yine aynı işlemi yaparlar.

bunu bildirmek için yönetimi ararsın, telefonu açmaz. telefon açmayan yönetim mi olur? oluyor işte. dışarıdan baksan şaşalı kuleler filan dersin ama siz siz olun yakınından bile geçmeyin derim.