şükela:  tümü | bugün
  • kusma isteği yaratan reklama sahip inşaat silsilesi.
  • istanbulda yaşıyorsan istanbulu yaşa diye uzata uzata böğüre böğüre şarkı söyleyen bir türkücünün reklam müziğini söylediği sinir harbi yaşatan reklama sahip dumankaya projesidir. hayır o binaları diktikleri yerde alt tarafı maltepedir yani. aynı beylikdüzü gibi istanbulda falan değildir sadece size öyle gelir.
  • reklam panosunda adını sikim istanbul diye okuduğum binalar. görünce dedim sonunda bu da oldu, demek bu şehirde o kutlu gün bugünmüş. sonra yaklaştım da yanlış bakmışım. hala talan edecek yerler var demek.
  • hit the road jack ten çalıntı ve itici bir reklam müziğine sahip proje.
  • 2015 mayıs teslim olarak söz verildiği halde daha kabası bile bitmemiş olan proje.
  • 2015 mayıs teslim dairelerin teslim süresi tam 1 yıl (mayıs 2016) uzatılmıştır.
  • bir kaç memurlar ordusu tarafından dikdatöryal yöntemlerle yönetilen saçma yer. asla ve asla ev-ofis kiralamayın buradan. neresini tutsanız elinizde kalıyor. ev sahipleri milyonlar verip almışlar evleri satarken çok yüksek meblağlara kiralarsınız diye gaz vermişler. yüksek yüksek fiyatlara satmışlar. şimdi ev sahipleri gerçekle yüzleşince sapıtıyorlar.

site yönetimi diye geçinenler akraba galiba. bulundukları binaya girip kendilerine ulaşmak başbakanlık binasına girmekten daha zor. adamlar ne karar verirsek o modundalar.

en son şöyle karar vermişler: 3+1 ve 4+1 ofis tutanlar sadece 5 giriş kartı verilecekmiş. yani adamlardaki hadde bak en fazla 5 kişi çalıştırın asabımızı bozmayın. gittik konuştuk yapabileceğimiz bişey yok diyorlar. 5 giriş kartı olacakmış, diğer çalışanlar çünkü olarak nüfus cüzdanlarını onlara bırakacakmış. adamların aldığı karar bak. çalışanlar sabahtan akşama kadar nüfus cüzdanlarını girişte bırakacakmış. niye çünkü kart veremiyorlarmış.

yönetim ofisi diye bir yer yapmışlar. sabahtan akşama kadar memur memur oturup karar sıçıyorlar. birilerinin akrabaları galiba. kocaman binayı yaşanmaz hale getiriyorlar.

bu istanbulda yeni açılan gökdelenlerin yönetim sorunları bir yerden patlayacak ama nerden.