şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dokuzuncu nesil çaylak. bir gelirse bütün sözlüğe sirtaki öğretir.
  • istanbul'u özleyen.
    uzaklardaymış meğer eski dost.

söyledim kendisine de, şimdi buraya yazmamda da bi sakınca yoktur. bir entry okuyordum, bi yerinde yav dedim bizim ritsos yazardı böyle. ey gidi ey. sonra o merakla kim yazmış diye baktım, hakkaten ritsos. çok özlemişim, onu anladım. hoşgelmiş, hep kalsın, hiç susmasın, hep yazsın.
  • hermeneutik'in sağ epistemolojik karşılığı olan faşistiki icat etmiş. türk bilim dünyasının dünya bilimine önemli bir katkısıdır, vatana millete hayırlı olsun.

(bkz: #15209581)
    (bkz: #15223116)
  • eski zamane sözlük yazarı.
  • yazılarını okuduğumda; kıbrıs'ı, yunanistan'ı hem de türkiye'yi iyi bilen bir kişi olduğu hissine kapıldığım yazar. bu konulardaki fikirlerini dikkatle okumak lazım.

tabi bu fikirleri aktarırken ilginç göndermeler yapıyor. örneğin, ankaralı tanımı yaparken, ankara'nın imar planını yapan jansen ve atatürk'ten üstü kapalı bahsediyor. nazi ve türk kelimelerini ustaca yan yana kullanıyor. kendi açısından başarılı bir girişim. kıbrıs konusundaki görüşleri bana hiç yabancı gelmiyor. türk ordusu hakkında ise, olmasaydı türkiye'nin daha müreffeh, daha gelişmiş falan olacağını iddia ediyor. atatürk milliyetçiliğini ise kısaca ırkçılık olarak nitelendiriyor. cumhuriyet halk partisi'ni ise nasyonal sosyalist/faşist olarak tanımlıyor. bütün bunlar duruşunu çok açık şekilde belli eden görüşler.

tabii kendisinden, batı trakya'daki "müslüman" azınlığın durumunu inceleyen bir yazı bekleyebilir miyiz bilmiyorum. ya da kıbrıs rum kesimi ile soykırımcı sırp yönetiminin ilişkileri hakkında da olabilir. bosnalı kadınlara tecavüz edip, erkeklerini çukurlara gömen sırp savaş suçluları kıbrıs rumları tarafından korunuyor mu çok merak ediyorum. kıbrıs'ı ve tarihini çok iyi biliyor sanırım. belki bizi aydınlatabilir.
  • evangelos antonaros tadında entry'leri olan yazar.
  • yunan devleti'nin ve yunanistan resmi ideolojisi'nin görüşlerini/olaylara bakış açısını merak edenlerin takip etmesi gereken yazar.

milliyetçiliği suç ve ilkel bir hâlet-i ruhiye olarak tanımlamış. ama sanırım elen milliyetçiliğini suç ve ilkel bir hâlet-i ruhiye olarak görmüyor. o da diğerleri gibi kendini solcu zanneden gruptan. ha bir de istek üzerine entry giriyor. tavsiye ederim.
  • bilgi dolu entryleriyle sözlükteki propaganda subaylarını korkutmuştur.
  • saksıda açan açelyalara ortaktır,
    açelyanın kokusu ne kadar bizimse toprağı da o kadar onundur.