şükela:  tümü | bugün
 • kafa yapar 500mg ile 1000mg seçenekleri vardır şimdi yuttum:))
  ye$il reçete ile satılır..
 • bağımlılık yapabilecek bir antiepileptik
 • ozellikle hırsızların ve mahalle serserilerinin kullandigi cesaret veren, insani "kralim ben" diye gezdiren turden bir haptir. cingeneler arasinda roç $eklinde telaffuz edilir.
 • roche tarafından üretilmektedir. bu ürün yeşil reçete ile verilmesi gereken ürünlerdendir.

  etken maddeler:
  klonazepam 2 mg

  piyasa şekilleri:
  30 tabletlik şişelerde.

  kullanım şekli:
  başlangıç dozu: bebekler ve 10 yaşına kadar (ya da 30 kg'a kadar) çocuklar için günde 0.01-0.03 mg/kg'dır. 10 yaşından büyük çocuklar ve erişkinler için önerilen doz günde 1-2 mg'dır. idame dozu: bebekler ve 10 yaşına kadar çocuklar için günde 0.05-0.1 mg/kg'dır. 10-16 yaş arası çocuklarda günde 1.5-3 mg, erişkinlerde günde 2-4 mg önerilir. idame doz düzeyine (yaklaşık 1 ile 3 haftalık tedavi sonunda) ulaşıldıktan sonra günlük doz akşamları ve bir kerede alınmalıdır. en uygun doz ayarla-ması için bebeklerde damla, çocuklarda ise tablet formu kullanılmalıdır. erişkinler için maksimum terapötik doz 20 mg/gün'dür. rivotril damla, kesinlikle damlalıktan direkt ağız içine damlatılmamalıdır. su, çay veya meyve suyuna karıştırılarak verilmelidir.

  endikasyonları:
  bebek ve çocuklarda ortaya çıkan klinik epilepsi formlarının çoğu, özellikle tipik ve atipik absanslar (lennox sendromu), "nodding" spazmları, primer ya da sekonder jeneralize tonik-klonik nöbetlerde endikedir. ayrıca erişkinlerin epilepsisinde ve fokal nöbetlerde de kullanılabilir.

  kontrendikasyonları:
  klonazepama aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda kontrendikedir. alışkanlık yapan ilaçlara veya alkole bağımlılığı bulunan hastalarda veya myasthenia gravis hastalarında kullanılmamalıdır. spinal veya serebral atakside, alkol, diğer antiepileptik ilaçlar, hipnotikler, analjezikler, nöroleptik ilaçlar, antidepresanlar ve lityumla oluşan akut entoksikasyonlarda, ileri derecede karaciğer hasarında (siroz gibi) veya uyku apnesi olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. daha önceden solunum sistemi, karaciğer veya böbrek hastalığı bulunan veya diğer santral etkili ilaçlar veya antikonvülzif ilaçlarla tedavi gören yaşlı hastalar, çok dikkatli doz ayarlamaları gerektirir. uygun tedavi gören açık açılı glokomlu hastalara uygulanabilir ancak, şiddetli dar açılı glokomlu hastalarda kontrendikedir.

  uyarılar:
  uzun süreli tedavide, yoksunluk semptomları uzun süre kullanımdan sonra, özellikle günlük doz birden azaltıldığı zaman ortaya çıkabilir. bu semptomlar tremor, terleme, ajitasyon, uyku düzensizlikleri ve anksiyete, nöbetler ve semptomatik psikozlar gibi tehlikeli fiziksel ve psikolojik reaksiyonları içerebilir. dolayısıyla ilaç birden kesilmemeli ve tedavi -kısa bir süre de olsa- günlük dozları tedricen azaltarak kesilmelidir. tercihen tedavi boyunca veya ilk birkaç gün içinde araç, makina kullanma ve diğre tehlikeli aktivitelerden kaçınılmalıdır. gebelerde kesin tanımlanmış ve zorlayıcı bir endikasyonu varsa kullanılmalıdır. gerek hamilelik durumu, gerekse ilacın aniden kesilmesi epilepsinin şiddetlenmesine neden olabilir. anne sütüne geçtiğinden emzirme döneminde kullanılmamalıdır. eğer ilaç mutlaka kullanılacaksa, emzirme durdurulmalıdır.

  yan etkileri:
  yorgunluk, uykuya eğilim, bitkinlik, baş dönmesi, sersemlik ve ataksi sık görülen yan etkilerdendir. bu etkiler geçicidir ve genellikle tedavi sırasında kendiliğinden kaybolurlar. ajitasyon, eksitabilite, irritabilite, saldırgan davranışlar, konsantrasyon bozukluğu, reaksiyonlarda yavaşlama ve anterograd amnezi gözlenmiştir. nadir olgularda ürtiker, pruritus, deri döküntüsü, anjiyonörotik ödem, faringeal ödem, geçici saç dökülmesi, pigmentasyon değişiklikleri, bulantı, epigastrik semptomlar, baş ağrısı, göğüs ağrısı, trombositlerde azalma, cinsel istekte azalma, empotans ve idrarı tutamama* gibi yan etkiler görülebilir. çocuklarda görülen, sekonder seks özelliklerinin reversibl ve erken olarak ortaya çıkması ve anafilaktik şok gibi izole olgular da bildirilmiştir. tedavinin uzun süre ve yüksek dozlarda verildiği durumlarda, konuşmanın yavaşlaması veya bozulması, yürüme ve hareketlerde koordinasyon bozukluğu veya görme bozuklukları gibi reversibl bozukluklar görülebilir. bebek ve küçük çocuklarda, tükürük ve broş salgılarını artırabilir; bu hastalar yakından izlenmeli ve solunum yollarının açık olduğundan emin olunmalıdır.

  ilaç etkileşimleri:
  antiepileptik ilaçların biri veya birkaçıyla birlikte verilebilir. bu durumda her ilacın dozu optimal etkiyi elde edecek şekilde yeniden ayarlanmalıdır. klonazepamın valproik asitle kombinasyonu petit mal status epileptikusa neden olabilmektedir. diğer santral etkili ilaçlarla birlikte kullanılması -antiepileptik ilaçlar, anestezikler, hipnotikler, psikoaktif ilaçlar ve bazı analjezikler- ilaç etkilerinin karşılıklı olarak artmasına neden olabilir. kesinlikle alkol alınmamalıdır.
 • 2 miligramlıkları roche 2 adı ile dolapdere civarlarında çingeneler veya kürtlerce satılan kafa yapıcı/zikici ilaç...
 • oda arkadaşımın yarım doz almasıyla birlikte bütün gün ruh gibi dolaşmasına sebep olan, kafa yapan'dan ziyade kafayı dağıtan,insanı perişan eden ilaç.
 • altıncı nesil yazar.
 • berbat bir ilaç, trigeminal nevraligi tedavisinde ilacın yetmediği durumlarda kullanılır. doktor tavsiye etmedikçe kullanmayın bence çünkü beyin pelte gibi oluyo, klavyede harflerin yerini bulmak bile zor, bi de bu durmda yarın işe gidilecek. ama bu ilacı kullanıp uykuya dalarken mgmt süper gidiyo ya da hunky dory tavsiye ederim, yani ilacı kesinlike tavsiye etmem ama albümler iyidir dinlemediyseniz dinleyin derim. bu ilacı tedavi için kulalnan herkes için geliyor : andy walking, andy tired, andy take a little snooze...
 • evrim teorisini tersine döndüren ilaç.
  insandan maymuna, üstelik çok kısa sürede.