• evrim teorisini tersine döndüren ilaç.
    insandan maymuna, üstelik çok kısa sürede.
  • yeşil reçeteli ilaçların kraliçesidir. bugüne kadar ilaç deryalarında her limanda bir sevgili yapmış olan bana gerçek aşkı tattırmıştır. onunla uyanıp onunla uyumak istiyorum artık. onu göremeyince boğazımda bir şeyler düğümleniyor, kendimi kontrol edemiyorum. oysa o yanımdayken ne sakinim, ne kadar mutluyum, kıyamet kopsa koy götüne diyecek bir ruh haline sahibim. damarıma basa basa canımı çıkaranlara yıllar yılı verdiğim emekleri yedirecek kadar safım artık. insanların yüzüme gülerek söyledikleri yalanlara inanmış gibi yapıyorum, çok mutlu oluyorlar. herkesin egosunu tatmin ediyorum, en doğrusunu siz bilirsiniz diyorum, benden iyisi yok. kısaca iş bu başlıkta hakkında bilgiler bulunan ilaç gerçekten dürüst, çalışkan ve prensip sahibi olan beni tam bir orospu ve yavşak yapmıştır. hakkını ödeyemem, sayesinde yaşamayı öğrendim.
  • antiepileptik özelliğinin yanı sıra anksiyolitik(sakinleştirici) olarak da verilen yeşil reçeteli ve çok tehlikeli bir ilaç. elinizde kapı gibi yeşil reçete olmasına rağmen bazı eczaneler vermek istemeyebilir, çünkü suistimal oranı çok yüksektir. öncelikle bağımlılık yapar ve tolerans geliştirir. yani çeyreği sizi sakinleştirirken yarımı kesmez bir süre sonra. öte yandan tatsız ve kokusuzdur, içecek ve yiyeceklere karıştırılıp kötü amaçlarla kullanılabilinir. normal bir insan 2 mg olan bir tabletini aldığı zaman bir 35 lik rakı içmiş gibi sarhoş olabilir. ciddi biçimde unutkanlık yapar. özellikle yüksek dozlarda bu unutkanlık ciddi boyutlara ulaşır, son 1 gün ne yaptığını rahatlıkla unutabilir kişi, ve işin kötü yanı hatırlatılsa bile hatırlamaz.
  • panik atak yüzünden üniversitede derslere ve sınavlara bu ilacı kullanarak giriyordum. ne oldu derseniz pek bir şey hatırlamıyorum ne derslerden ne de sınavlardan ama şimdi doktora yapıyorum :) o değil de gençken bünye sağlam oluyor demek ki insan hem bu ilacı kullanıp hem sınava girip hem de o sınavdan geçebiliyor. şimdi çeyrek doz alsam 3 gün katıksız uyurum muhtemelen.
  • doktorun uyku sorunum için verdiği ancak hakkında yazılanları okuyunca kesin olarak içmekten vazgeçmiş bulunduğum ilaç. dertler başımı aşmış, bir depresyonum, ilaç bağımlılığım eksik. uykusuz kalayım daha iyi boşver.

edit: dayanamadım kullandım, zaten en düşük dozu vermiş. cesaret veriyormuş hakketen karanlıktan korkarım gittim karanlık odada oturdum, öyle mal mal bakındım çevreme. yalnız dizlerimin bağı çözülüyor gibi oldu bir garip, böyle sarhoşluk desem değil acayip bedeni terketmiş hissi. hemen uykum geldi zaten. ölü gibi uyudum, bir kez susayınca uyandım. sabah gayet zinde ve mutlu uyandım. gözlerim şiş, hala acayip uykum var ama garip şekilde dinç hissediyorum kendimi.

edit: yalnızı yanlış yazmışım. resmen kendimden tiksindim lan.
  • oda arkadaşımın yarım doz almasıyla birlikte bütün gün ruh gibi dolaşmasına sebep olan, kafa yapan'dan ziyade kafayı dağıtan,insanı perişan eden ilaç.
  • paxera ile birleşince 15 saat uyutabiliyormuş insanı. uyanıkkken de uyur halden pek bir farkım yok zaten, bıraksalar 24 saat bile uyurum. yalnız içimdeki şiddet duygularını fena halde coşturuyor, böyle kızdığım insanlara kafa göz dalasım geliyor. hatta kızmadıklarıma bile saldırasım geliyor, zor zaptediyorum kendimi.
  • başlığında korkunç entryler bulunan bir anksiyolitik. evet korkunç. kendisine bu ilaç reçete edilen birinin, bu başlığı okuduktan sonra bu ilacı kullanması çok zor olacaktır. buraya aptal aptal şeyler yazılmış çoğunlukla. üzerine, "bir içen bir daha iflah olmaz", "kesin bağımlılık yapar" gibi anlamsız genellemeler yapılan bir ilaçtır.

gelelim benim fikrime. evet çok güçlü bir ilaçtır, bunu tartışmayacağım bile. anksiyete bozukluğu kaynaklı tüm ağrıları, acıları, titremeleri, nefessizlik hissini, dayanılmaz göğüs ağrılarını kısa sürede yok eder, kişiye uygun görülen dozlarda. mükemmel bir ilaçtır. ruhsal durumların, düşüncelerden ve zihinden çıkarak, insanın fiziksel durumunu etkilemesi ve insana hayatını devam ettirme imkanı vermemesi durumunda "ilaç gibi gelmek" deyimindeki "ilaç olma" görevini tastamam icra eder bu ilaç. doktor kontrolünde kullanılmadığında tehlikeli yerlere gidebilir durum; doktorlar da bu ilacın aralıksız biçimde uzun süre kullanımına müsaade etmiyorlar zaten, eğer çok olağanüstü bir durum yoksa. vücut uyum sağlayarak artık daha az etkilenmeye başlayabilir ya da bağımlılık geliştirebilir.

ilaç da olabilir, zehir de;
    kullanıma göre durum değişir her şeyde olduğu gibi. hayatı bu ilaçla kurtulan çok insan olduğuna eminim. hissiyatı ya da bir başka deyimle "kafası" çok çok güzeldir hele ki günlerce, haftalarca rahat bir nefes almaya hasret kaldıysanız. acil şifalar tüm kullananlara.
  • hayatımın içine sıçmış hatta hayatımı, her şeyimi benliğimi sikip atmıştır.
  • aylarca aralıksız kullanabilir, şehirler hatta ülkeler gezmenize sebep olacak kadar eserikli, özgüvenli bir hal alırsınız. en kralına kafa tutar, amirine memuruna giderinizi sakınmazsınız. zamanla ilişiğiniz kesilir; on dakika önce orda olduğumu düşündüğüm arkadaşımın iş yerine gidip devam ettirmeye çalıştığım sohbeti üç gün önce yaptığımızın ortaya çıkışı sonucunda yaşadığım dumur, neler yapabileceği konusundaki ilk ipucumdu. bilinciniz aniden kapanır ve birden bire, cebinizde nerden geldiğini bilmediğiniz bir dünya para, suratta, vücutta yara izleri ve hala kaybolduğu yerde olduğunu sanıp sizi gelişen hadiseleri çözme konusunda yalnız birakan bir bilinçle ortada kalabilirsiniz. aklınıza geleni sorgusuz sualsiz yapar, hiçbir harekette beis görmezsiniz. alkolle alındığında bütün bunların yaşanabilirliği yüzde yüzün tam üstüne gelmektedir. müptezelliği kötüdür, eğer sağlık sorunları için doktor önerisi dışında bir ilişki kurmak istiyorsanız, gidebildiğiniz son nokta istemek olsun, kesinlikle temas kurmayın; psikoz garantisi, salt psiko haz amaçlı üretilen birçok uyuşturucudan daha yüksek.
hesabın var mı? giriş yap