şükela:  tümü | bugün
 • beş yıldızlı otelden fazlası, ismindeki premiumun sözden ibaret olmadığını deneyimledik. beş yıldızlı otellerde resepsiyona gider ayakta dikilir girişinizin yapılmasını beklersiniz, burada sizi manzaralı bir masaya davet ediyorlar siz dinlenirken girişiniz yapılıyor. beş yıldızlı otellerde kolunuza bileklik takılır, öyle bir şey yok. size havlu kartı verilir, kartla havluyu takas edersiniz, burada kirli havluyu taşımak zorunda değilsiniz, bıraktığınız yerden toplanıyor. beş yıldızlı otellerde restoranda içeceğinizi kendiniz alırsınız, burada garsonlar masanıza servis ediyorlar. beş yıldızlı otellerde havuzda, plajda içeceğinizi kendiniz alırsınız, burada şezlongunuza servis ediyorlar. beş yıldızlı otellerde içecekler kalitesizdir, su katıldığı söylenir, burada kaliteli içeceğinizi kutusunda/şişesinde alabilirsiniz. (örn. miller, redbull) minibar her gün yenileniyor, minibar da minibar ha: çikolatalı gofret, kek, bisküvi, mısır ve pirinç patlağı, su, maden suyu, meyve suyu, sprite, fanta, kola, bira. 02:00 - 06:00 arasında odaya ücretsiz set menü servisi var. iki alakart restorandan ücretsiz rezervasyon yaptırabiliyorsunuz: layali (lübnan mutfağı) , onyx (deniz mahsülleri) , zeytin restoranda sabah alakart kahvaltı, öğlen alakart atıştırmalık servisi var, ücretsiz. burritoyu çok güzel yapıyorlar, ben hep ondan sipariş ettim, tatmanızı isterim. sükunet isteyenler için iki tane +16 iskelesi var, aşk adası var, evet otelin adası var. denizin üzerinde sahnesi var: sea & see barda da içecekler, çerez, meyve tabağına kadar ikramlar elbette masanıza servis ediliyor. her şeyden önemlisi çalışanlar güler yüzlü, size orada misafir olduğunuzu hissettiriyorlar, ihtimam gösteriyorlar, ilk defa bir otelden uğurlanırken arabamıza su ve yolluk bırakıldı. gerildiğinde, sinirlendiğinde sigara üstüne sigara yakan ben yanımda kartonla sigara götürdüğüm halde rixos premium bodrumda sigara içmedim. rüya gibi bir tatildi.
 • kapitalizmin ve getirdiklerinin en berbat örneklerinden birini gözlemleyebilmemi sağlamış oteldir.

  çalışanlarına tesis ettiği "lojman" denilen yer ile zulum eden otellerden yalnızca biridir.

  çalışanları; 80'li yıllardan kalma gibi gözüken, hijyenden uzak, bakteri yuvası, sadece rutubetini soluyarak hasta olabileceğiniz, mantar kapmanızın artık normal karşılandığı, iç içe tıkıştırılmış küçücük odalarda kalmak durumundadır.

  ülkenin en lüks otellerinden birinin; otelin tüm yükünü sırtlayıp, müşterilerini krallar gibi hissettiren çalışanlarına sağlayamadığı imkan, kınanmaya değerdir. bir de bu durumun sayfalarca yazılabilecek psikolojik boyutu vardır ki burada hatırlatmak isterim; bu insanlar tüm günlerini saray gibi bir ortamda geçiriyorlar, ardından lojmanlarına geçiyorlar.

  üzücü.
 • göcek şubesini deneyimlerinin zincir otel. hizmet olarak mükemmeldi ancak çalışanların şartlarıyla ilgili olumsuzlukları bilmiyorum. varsa acilen ispatlanması gerek. uğur dündar'ı mı gönderek illa, bi iki foto ativerin.
 • tesis eski olmasına rağmen genel olarak iyi durumda. bodrum otellerinin bir çoğunda olduğu gibi bu otel de denize nazır bir yamaç üzerine konumlandırılmış durumda. bu sebeple odanız biraz tepede kalıyorsa buggy denilen otel içerisinde 20 dakikada bir ring servis yapan araçlara mahkumsunuz. o yokuşlar ve merdivenler günde 3-5 kere inilip çıkılacak şekilde değil.

  yemekler güzel. açık büfe sergi alanı küçük diyebilirim. yemek servis alanları kesinlikle yetersiz sürekli kuyruk oluyor ve bitmiş olan yemeklerin yenilenmesi uzun sürüyor. yemeğin içinden karidesler seçilmiş sadece biraz sebze kaldığında kesinlikle yenilemiyorlar. o azcık tencerenin dibinde kalan sebzelerinde bitmesi bekleniyor. ana restaurantta yemekler sırasında servis konusu gerçekten sıkıntılı. mutlaka bir garsona ulaşıp içecek siparişi vermek için çaba göstermek gerekiyor, zaten o da bazen yemeğiniz bitene kadar gelmeyebiliyor. mesela barlardan birinde masaya oturduk ve kalkana kadar 20-25 dk boyunca kimse yanımıza uğramadı. barda sadece 2 masada müşteri vardı. garson diğer masadaki turistlerle muhabbet etmekle meşguldü. bu yaklaşımdaki çalışanlar nedeniyle barları genelde self servis olarak düşünebilirsiniz. garson profili müşteri ile fazla yüz göz olan tipte. otelde eğitimli, profesyonel bir ekip yok. yada bana denk gelmedi.

  odalarda ve çevrede sivrisinek çok. gün batımına doğru bulut gibi tesisin üzerine çöküyorlar. yatmadan önce odada, 10 15 dk sinekleri avlamadan sakın uyumayın. zaten odaya girdiğinizde duvarlardaki sivrisinek lekeleri ve cesetlerinden durumu anlayacaksınız :) sinek kovucu sürmemize rağmen odada çocuğun her yerini sinekler yedi. gece balkonda 15-20 dk oturamadık. oda temizliğinin yeterince özenli yapıldığını düşünmüyorum. odada ve banyoda bazı yerlerde örümcek ağları mevcuttu. ilk girdiğimizde banyoda önceki müşteriden yada temizlik personelinden kalan saç kılları mevcuttu.

  odadaki sinekler:
  sinekler

  oda da yatağın üst kısmı, tavan:
  örümcek ağları1

  banyodaki aynanın üst kısmı, tavan:
  örümcek ağları2

  odalardaki mini barda alkollü içecek, çerez ve atıştırmalık yok. fanta, coca cola, fuse tea, su mevcut.

  resepsiyon sanki 3 yıldızlı otel resepsiyonu gibi. insanın suratına bile bakmaktan imtina ediyorlar. ets turun personelini saymazsak giriş ve çıkışta bizimle otelde kimse ilgilenmedi diyebilirim. turistlere ve özellikle güzel kızlara daha yoğun ve öncelikli hizmet verildiğini gördüm.

  sonuç olarak premium iddiası olan bir otelde bu eksikliklerin bence olmaması lazım. otel kötü değil ama gerçek premium bir otelde kalmamış kişilerin yaptığı abartılı yorumların bu otel için bolca yapıldığını görüyorum...

  "gerçek premium otel neresiymiş kardeş? söyle biz de bilelim!" dediğinizi duyar gibiyim... buyrun; (bkz: regnum carya golf&spa resort)

  edit: linkler düzeltildi.