şükela:  tümü | bugün
 • kendi etrafında semazen gibi donup "pas verecek arkadaşını" araması ile meşhur, kapıcı çocuu rıza.atom karınca rıza.ilkokul mezunu rıza...fazla cümle kurmayan has delikanlı rıza.
  aslen kendisi kapıcı çocuğu değildir sütçülük yapmıştır.
  gol attığında sevinmeme gibi acaip bi hadisesi vardır.böyle koşar santraya doğru.
 • rıza'nın koşuşu da ünlüdür. kollarını iki yana açarak, dışardan izleyene "bak yakalamış adam ayrodinamii" dedirten bi hali wardır. kimine göre "kabadayı", kimine göre "robut" bi koşuştur bu.

  sivas'lı olmasıyla da bilinen "kaptan rıza"nın bir gün olsun göbekten daldığını görmedim [senin dediğin istisnadır]. ceza sahasına doğru orta top gönderebileceğini hissettiği anda sokardı ayağını süratle, topun altına ki buna muz orta denirdi. bir tek rıza "hakkını vererek" yapabilirdi bunu.

  kimseyi göremeyip kendi etrafında döndüğünde "sinirlendiği" anlaşılır oyunculardan bazıları hemen, top almak için yakınlaşırlardı ona. ayrıca rıza, "orta yapmaya niyetlenip gol atmak" hadisesinin de önde gelenlerindendir. (bkz: orta sut karisimi).

  bi ara ümit milli takımın teknik direktörlüğünü yapmış ve ümit milli takım tarihinin en başarısız zamanlarını yaşamıştır böylece. şimdi mustafa denizli'nin yanında "milli takim antrenörü" görüntüsü sunmaktadır.
 • metin ali feyyaz doneminin sag bek oyun kurucusu ( o da nası oluyosa), daha sonra kaptanlıgı en hazımlı tashıyan kaptan, agzımı achınca pek doru duzgun konushamıyom o halde susuyım mantıgında yanı susmasını bılen sessız adam, besiktas klasigi
 • ben pek anlamıyorum bu işlerden ama bugün arkadaşlarıma sözlükteki futbolcu analizlerinden bahsediyodum. rıza hakkında yeni bi bilgi ögrendim. rıza'nın topu rakip oyuncuya çarptırıp taca attırma gibi bi olayı varmış. antin kuntin bi hareket yaparmış beceremezmiş topu kendi bacağına çarptırıp taca atarmış ehehe.
 • rıza orta hazırlığında... şimdi kısa bi reklam arası veriyoruz...reksan reklam sundu... evet rıza hala orta hazırlığında...
 • orta yapacagi zaman $oyle topu one dogru azcik itirip,gerindikten sonra topa vururdu ki cogu kez ko$arak kar$isina gelen rakip futbolcuya carptirirdi..
 • bjk spor klubünün gelmi$ gecmi$ en efendi oyuncularından biri idi...sag kanatın dinamosu olarak bjk spor tarihine adını altın harflerle yazdırmı$ müstesna bir $ahsiyet idi...ortaları adrese teslim olmakla beraber,topa vuru$unu yapmadan evvel kendi pozisyonu ne olursa olsun 2 adim geri atması stilinin ayrıca ho$ bir tarafı idi...yakın donemde umit milli takımımızıda calı$tırdı...belkide david beckham muz orta teknigini riza calimbaydan ögrenmi$tir ne dersiniz...
 • futbolu bırakmadan önceki yıllarında o meşhur gerilerek yaptığı ortalardan sonra yere düşmesiyle ayrı bir şöhret kazanmış, kapalıyı kahreden ama beceremediğinde bırakıp gitmesi bilen ilginç bir adamdır. bir de stankoviç döneminde herkesten iki saat önce antremana gelip koşmaya başlaması ve antreman bittikten sonra da iki saat koşması olayına bizzat şahit olduğumu da belirteyim. zaten rıza maçta da sadece koşardı. atomdu karıncaydı da abi niye boyna yere düşüyordu. nedir lan bu beşiktaş'ın çektiği. zaten o gitti yerine recep ve erkan kazmaları geldi. ooooff of
 • göztepe'nin ardından şu sıralar denizlispor'un teknik direktörlüğünü yapıyor.
 • sag kanattaki* cizgiyi gormeden ileri gitmeyen, hic kirmizi kart gormeyen,sakatlandigini dahi hatirlamadigim futbolcu
hesabın var mı? giriş yap