• 2010 yılında, zihinsel engelli 14 yaşındaki çocuğa tecavüz eden, suçüstü yakalanan ovacık akp ilçe eski başkanı dün yapılan duruşmasında beraat etmiş, yazık!, midesiz ve vicdansızlar yazıklar olsun!
 • tunceli belediyesi'nin internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre mahkeme heyeti tarafından duruşması ‘gerekli belgelerin toplanması’ gerekçesi ile 02 ekim 2013 saat 09.30’a ertelenmiş ve görgü tanıklarına rağmen tutuksuz yargılanmakta olan şahış. mağdur a.k'nin avukatlarının açıklamasına göre de a.k'nin babası dava sürecinde şikayetini geri almış. bir baba 14 yaşındaki engelli kızına tecavüz eden adamla ilgili şikayetini hangi şartlarda geri alır ya da almak zorunda bırakılır?
 • daha öncede yazmıştım. bu gidişle sokaklarda sadece katiller, tecavüzcüler ve akpliler kalacak diye. bu adam iki tanesini karşılıyor.

  (bkz: gezi parkı direnişi sonrası başlayan cadı avı/#35025780)
 • yakalanma anı şöyle anlatılmış;

  "olay anında bir kişinin yaralanmasına neden olan tecavüz girişimine tanık olan ovacık belediye meclis üyesi akın gedik, olayı şöyle anlattı: "ovacık'ta kayak merkezine geziye gittik. rıza çolak'ın arabasını gördük oraya doğru gittiğimiz sırada onu araçta çıplak görünce şüphelendik. arabaya daha da yanaşınca 13-14 yaşlarındaki zihinsel engelli kızın da çıplak olduğunu gördük, bu adamın tecavüze kalkıştığını düşünerek kızı araçtan almak istedim. bu sırada yanımdaki arkadaşlarım araca girdikleri anda kendisi gaza bastı, o sırada bir arkadaşımız arabadan düştü ve geri gitmeye başlayınca bir arkadaşımız aracın altında kaldı. o da kaçtı bizde ambulansla arkadaşımızı hastaneye getirdik. olay jandarmaya intikal edince bizi jandarmaya çağırdılar. kendisi de başına nelerin gelebileceğini düşünerek zihinsel engelli kızla birlikte polis karakoluna sığındı" dedi."

  mahkeme bu şahitleri yeterli görmemiş olacak ki serbest bırakmış.

  http://www.yuksekovahaber.com/…-yakaladik-31838.htm
 • hakkinda 2011'den kalan haber milliyet'te cikmis, haberini burcu karakaş'in yaptigi tecavuz sanigi;

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1511597/default.htm

  ‘bir tahliye tunceli’deki cinsel istismarı arttırdı’

  tunceli’nin ovacık ilçesinde 9 haziran 2010’da 15 yaşındaki zihinsel engelli a.k.’ye otomobilinde tecavüz girişiminde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan eski ak parti ovacık ilçe başkanı rıza çolak (54), 4 mayıs 2011’de tahliye edildi.

  çolak’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tunceli’yi ayağa kaldırdı. avukatların tutuklama talepleri mahkeme tarafından defalarca reddedildi.

  ‘beraatle sonuçlanacak’
  a.k.’nin avukatı reyhan helin kuloğlu, davanın beraatle sonuçlanacağından endişe duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “sanığın neden tutuklanmadığını anlamak mümkün değil. delillerin karartılma ihtimali var. ifade değiştirenler oldu. mahkemenin seyri beraate gidiyor, endişeliyiz. davanın başından beri çolak, iftiraya maruz kalmış gibi bir tablo çiziliyor. olayı bire bir gören tanıklar var. otomobilde yapılan incelemede meni örneği tespit edildi.

  ‘karar cesaretlendirdi’
  sosyal hizmet uzmanının yaptığı incelemede, sanığın mağdureyi uzun zaman istismar ettiği tespit edildi. sanık, elini kolunu sallayarak geziyor. adli kontrol dahi kurulmadı. ovacık’ta bu ve benzeri olaylar sıkça yaşanmaya başladı. geçen ay yine ovacık’ta 24 yaşında tecavüz mağduru bir başka engelli kızın duruşmasına katıldım. sanığın tutuksuz yargılanması, dava sürecinin ciddiyetsiz bir şekilde yürütülmesi ne erkekleri cesaretlendiren bir durum.”

  rapor: ruh sağlığı bozuldu

  malatya inönü üniversitesi turgut özal tıp merkezi çocuk psikiyatrisi polikliniği tarafından hazırlanan 15.10.2010 tarihli raporda, “alınan öykü, yapılan ruhsal durum muayeneleri ve uygulanan psikometrik testler sonucunda hastada hafif derecede mental retardasyon olduğu, bu olaydan dolayı ruh sağlının bozulmuş olduğu, maruz kaldığı eylemin hukuki anlam ve sonuçlarını kısmi olarak algıladığı” belirtildi.
 • bu adama küfretmeye kalksak aynı adalet sistemi bizi içeri atar.
  ama bu adama tecavüz edersek sanırım ceza almayacağız.
  kendisi ile bir yerlerde karşılaşmayı umuyorum...
 • ulan, adam engelli ve 14 yaşında birine tecavüz ederken yakalanıyor daha ne olabilir, şahit var kanıt var! (bkz: suç üstü) var.

  ama serbest. aklımı çıldırıcam.

  dexter gerçek olaydı da bunlerı göreydi keşke.
 • 14 yaşındaki çocuğa tecavüz eden akp'li rıza çolak'ın beraat ettiği haberi doğru değildir. mahkemesi 2 ekim 2013'de görülecek.
 • beraat etmemis. mahkeme tutuklu yargilanmasi talebini reddetmis. sonucta aramizda elini kolunu sallayarak dolasiyor mu dolasiyor. beraati de yakindir kanimca (bkz: 2 ekim 2013).

  http://www.etha.com.tr/…gi-akpli-yine-tutuklanmadi/