şükela:  tümü | bugün
 • hakkinda 2011'den kalan haber milliyet'te cikmis, haberini burcu karakaş'in yaptigi tecavuz sanigi;

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1511597/default.htm

  ‘bir tahliye tunceli’deki cinsel istismarı arttırdı’

  tunceli’nin ovacık ilçesinde 9 haziran 2010’da 15 yaşındaki zihinsel engelli a.k.’ye otomobilinde tecavüz girişiminde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan eski ak parti ovacık ilçe başkanı rıza çolak (54), 4 mayıs 2011’de tahliye edildi.

  çolak’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tunceli’yi ayağa kaldırdı. avukatların tutuklama talepleri mahkeme tarafından defalarca reddedildi.

  ‘beraatle sonuçlanacak’
  a.k.’nin avukatı reyhan helin kuloğlu, davanın beraatle sonuçlanacağından endişe duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “sanığın neden tutuklanmadığını anlamak mümkün değil. delillerin karartılma ihtimali var. ifade değiştirenler oldu. mahkemenin seyri beraate gidiyor, endişeliyiz. davanın başından beri çolak, iftiraya maruz kalmış gibi bir tablo çiziliyor. olayı bire bir gören tanıklar var. otomobilde yapılan incelemede meni örneği tespit edildi.

  ‘karar cesaretlendirdi’
  sosyal hizmet uzmanının yaptığı incelemede, sanığın mağdureyi uzun zaman istismar ettiği tespit edildi. sanık, elini kolunu sallayarak geziyor. adli kontrol dahi kurulmadı. ovacık’ta bu ve benzeri olaylar sıkça yaşanmaya başladı. geçen ay yine ovacık’ta 24 yaşında tecavüz mağduru bir başka engelli kızın duruşmasına katıldım. sanığın tutuksuz yargılanması, dava sürecinin ciddiyetsiz bir şekilde yürütülmesi ne erkekleri cesaretlendiren bir durum.”

  rapor: ruh sağlığı bozuldu

  malatya inönü üniversitesi turgut özal tıp merkezi çocuk psikiyatrisi polikliniği tarafından hazırlanan 15.10.2010 tarihli raporda, “alınan öykü, yapılan ruhsal durum muayeneleri ve uygulanan psikometrik testler sonucunda hastada hafif derecede mental retardasyon olduğu, bu olaydan dolayı ruh sağlının bozulmuş olduğu, maruz kaldığı eylemin hukuki anlam ve sonuçlarını kısmi olarak algıladığı” belirtildi.
 • bu adama küfretmeye kalksak aynı adalet sistemi bizi içeri atar.
  ama bu adama tecavüz edersek sanırım ceza almayacağız.
  kendisi ile bir yerlerde karşılaşmayı umuyorum...
 • ulan, adam engelli ve 14 yaşında birine tecavüz ederken yakalanıyor daha ne olabilir, şahit var kanıt var! (bkz: suç üstü) var.

  ama serbest. aklımı çıldırıcam.

  dexter gerçek olaydı da bunlerı göreydi keşke.
 • 14 yaşındaki çocuğa tecavüz eden akp'li rıza çolak'ın beraat ettiği haberi doğru değildir. mahkemesi 2 ekim 2013'de görülecek.
 • beraat etmemis. mahkeme tutuklu yargilanmasi talebini reddetmis. sonucta aramizda elini kolunu sallayarak dolasiyor mu dolasiyor. beraati de yakindir kanimca (bkz: 2 ekim 2013).

  http://www.etha.com.tr/…gi-akpli-yine-tutuklanmadi/
 • kendisi hakkında genel başkanı bir şeyler söylemiş midir merak ediyorum.
  bilen yazsın.
  bu adamı bile savunacak türde bir kaç kelam etmiştir ya da suskun kalmıştır. adamını suçlayacak biri değil genel başkanı.
  hakikaten bazıları çok şanslı doğuyor, ama insan olamıyor. ne yazık ki böyle adamlar hala aramızda.
  çok güzel bir adalet sistemimiz var. şükrediyorum.
 • sözde adalet hissi ve manevi değerleri pek yüksek olan ak yargıçların ve ak savcıların gözü önünde olan, kendisine insan diyen için adalet hissini ayaklar altına alan yargılama ve "ak"lama'nın öznesi.

  insanlar bazen suç işler, kötü şeyler yapar, hatta bazıları daha da ileri gidip iğrenç şeyler de yapabilir ama toplumun adalet ve hukuk bilinci yapılanların suçlunun yanına kar kalmasını engelleyecek mekanizmalar oluşturur, zanlı adil yargılanır, suçluysa cezalandırır, eğitir, verilen ceza ile caydırır. rıza çolak vakiasında ise kişinin bağlantıları nedeniyle toplumun temel dinamiklerinden olan adalet ve hukuk ayaklar altına alınmaktadır, yüz kızartıcı bir suçtan suç üstü yakalanmış birisi tutuksuz yargılanmakta, adil yargılama yapılmamaktadır.

  siyasilerin etkisi altında seçkinler hukukunun sonu hukuksuzluğa gidiştir.

  tiksiniyorum.
 • dün hazır herkes derbiye kitlenmişken serbest bırakılan tecavüzcü akp ilçe başkanı. böyle günlerde gündeme daha da dikkat etmek gerek.

  (bkz: tecavüzcü rıza çolak'ın beraat etmesi)
 • akp'nin sistematik bir şekilde, ensemize vura vura öğretmeye çalıştıklarına tipik bir örnektir. bu zihniyet bize ne söylüyor? safını belirle. orwell'ın meşhur cümlesi ile "herkes eşittir, bazıları daha eşittir". sen en eşit olanlardan ol diyor. çizginin akp yazan tarafında ol ki, gözlerimiz görmeyiversin, kulaklarımız duymayıversin. tecavüz, çocuk istismarı, zihin engelli istismarı, adam öldürmeye teşebbüs, adam yaralama serbest. (hepsi 60lık pedofilinin marifetleridir.) ama sana, bize serbest. çizginin diğer tarafında durursan görürüm, duyarım, bilirim. zaten herşeyi ben bilirim. (bknz: sizden öğrenecek değiliz!). bilemediğim yada kanıt bulamadığım yerde uydururum. (bknz: camide içki içtiler!?) ünlüysen belediye başkanlarımı üzerine salarım, hiç utanmadan, sıkılmadan sana "takar", linç için %50'yi tahrik eder. (bknz: m.ali alabora vs m. gökçek). yada bir sabah yazlığından karakola alınıverirsin. barda uyuşturucuyla yakalandı der basınım. benim değil mi ne istersem der (bknz: son uyuşturucu operasyonu) bunlar görece hafif olanlar. hayatını kaybedebilirsin, gözünü kaybedebilirsin, tutsak düşebilirsin (bknz: gez tutsakları), belirsiz günler geceler boyu uyanamayabilirsin, (bknz: berkin elvan). tarafını se. öğrettiklerimizi öğren: bizi sorgulama, çatlak ses çıkarma, sistemin devamına katkıda bulun. daha fazla örnek mi? bknz: eli palalı esnaf, ethem'in katili.