• 1980 dogumlu, sivas banazlı bir bağlama üstadıdır kendisi. arif sağ müzik okulunda, erol parlak müzik merkezinde bağlama dersleri vermiştir. hala da veriyordu, devam ederdi yeni öğrenciler yetiştirmeye... ecel onu almasaydı. 2001de tanıştığım, zaman aralıklarıyla kopup tekrar bi yerlerde karsılastıgım arkadasımdı o. 30 yıla ne kadar çok şey sıgdırdıysa agır geldi kalbine, 31 aralık 2010 günü kalp kriziyle aramızdan ayrılmış, algılamakta güçlük çekiyor tabi insan. yattıgı yer incitmesin, erenler yoldaşı olsun. facebook sayfasında da pek çok kişinin yazdığı gibi bağlaması öksüz kaldı.

    http://www.facebook.com/…/group.php?gid=61485497190
  • otuz yaşında bir bağlama virtüözü idi. ankara'da başladığı müzik hayatından istanbul haliç ve itü tmdkye kadar uzanan süreçte konuyla ilgili herkese rüştünü fazlasıyla ispatlamıştır. erol parlak'ın öğrencisi olduğu dönemde erol parlak bağlama beşlisinin ilk üyelerinden birisi olmuştur. birçok önemli halk müziği sanatçısına konser ve albümlerinde bağlamasıyla eşlik etmiştir. itü'nün düzenlediği bağlama günlerinde bağlamasıyla lezzetli sunumlar yaparak herkesi kendine hayran bırakmıştır. genç yaşta(31 aralık 2010) daha hayatının baharında 30 yaşında iken kalp krizi ile aramızdan ayrılmıştır. şimdiye kadar ekşi sözlüğe girmemiş olmasına çok şaşırdım doğrusu. yaklaşık 10 yıl önce onu tanıdığım, bağlamasını kullanabildiğim ve az da olsa paylaşımlarda bulunabildiğim için gururlu ama bu kadar erken kaybettiğimiz için oldukça üzüntülüyüm.
  • albümünü gözü yaşlı dinlediğim..
    büyük katkılar ve zorluklarla çıkarılan albümü, acaba kendisi sağ olsaydı ne zaman ve ne gibi şartlarda çıkacaktı? hatta çıkacak mıydı? emin olamadığım.. dün albümü edindiğimden beridir ki bu sorular kafamın içinde dolanıp duruyor.
  • kimi ozanlar dünyaya göre çok daha ilerdedir... dünyaya göre çok daha güzeldir. sanırım bu yüzden cennetin ozanları olurlar.aklımızın bir köşesinde bilincimizin derinliklerinde hep dururlar. rıza kılıç 31 aralık 2010 gününden beri cennetin "pir yürekli" ozanıdır.
    "şaha doğru" adlı albümü 21 haziran (doğumgünü) 2011 de çıktı...