• 1980 dogumlu, sivas banazlı bir bağlama üstadıdır kendisi. arif sağ müzik okulunda, erol parlak müzik merkezinde bağlama dersleri vermiştir. hala da veriyordu, devam ederdi yeni öğrenciler yetiştirmeye... ecel onu almasaydı. 2001de tanıştığım, zaman aralıklarıyla kopup tekrar bi yerlerde karsılastıgım arkadasımdı o. 30 yıla ne kadar çok şey sıgdırdıysa agır geldi kalbine, 31 aralık 2010 günü kalp kriziyle aramızdan ayrılmış, algılamakta güçlük çekiyor tabi insan. yattıgı yer incitmesin, erenler yoldaşı olsun. facebook sayfasında da pek çok kişinin yazdığı gibi bağlaması öksüz kaldı.

  http://www.facebook.com/…/group.php?gid=61485497190
 • otuz yaşında bir bağlama virtüözü idi. ankara'da başladığı müzik hayatından istanbul haliç ve itü tmdkye kadar uzanan süreçte konuyla ilgili herkese rüştünü fazlasıyla ispatlamıştır. erol parlak'ın öğrencisi olduğu dönemde erol parlak bağlama beşlisinin ilk üyelerinden birisi olmuştur. birçok önemli halk müziği sanatçısına konser ve albümlerinde bağlamasıyla eşlik etmiştir. itü'nün düzenlediği bağlama günlerinde bağlamasıyla lezzetli sunumlar yaparak herkesi kendine hayran bırakmıştır. genç yaşta(31 aralık 2010) daha hayatının baharında 30 yaşında iken kalp krizi ile aramızdan ayrılmıştır. şimdiye kadar ekşi sözlüğe girmemiş olmasına çok şaşırdım doğrusu. yaklaşık 10 yıl önce onu tanıdığım, bağlamasını kullanabildiğim ve az da olsa paylaşımlarda bulunabildiğim için gururlu ama bu kadar erken kaybettiğimiz için oldukça üzüntülüyüm.
 • saniyorum ki gün itibariyle şaha dogru isimli albümü kalan müzikten cikmis olan baglamaci.

  http://www.radikal.com.tr/…21.07.2011&categoryid=82
 • hasret gültekin gibi erken giden. ölümünden sonra, kalan müzik albümünü piyasaya çıkartmıştır.
 • albümünü gözü yaşlı dinlediğim..
  büyük katkılar ve zorluklarla çıkarılan albümü, acaba kendisi sağ olsaydı ne zaman ve ne gibi şartlarda çıkacaktı? hatta çıkacak mıydı? emin olamadığım.. dün albümü edindiğimden beridir ki bu sorular kafamın içinde dolanıp duruyor.
 • kimi ozanlar dünyaya göre çok daha ilerdedir... dünyaya göre çok daha güzeldir. sanırım bu yüzden cennetin ozanları olurlar.aklımızın bir köşesinde bilincimizin derinliklerinde hep dururlar. rıza kılıç 31 aralık 2010 gününden beri cennetin "pir yürekli" ozanıdır.
  "şaha doğru" adlı albümü 21 haziran (doğumgünü) 2011 de çıktı...
 • (bkz: #25021497)
 • albumunun geliri gönüllü hizmet verdiği pir sultan abdal 2 temmuz kültür ve eğitim vakfı’na aktarılmis, ilk klibi 'toprak' adli bestesine cekilmis klipte birlikte çalıştığı erdal erzincan, arif sağ,hüseyin korkankorkmaz ve arkadaslari yer almistir.bu da o klip.http://www.youtube.com/…v=f-gvl9s9dag&feature=share
 • kaybettikten sonra tanıma fırsatı bulduğum değerlerden biri. tıpkı hasret gültekin gibi. cidden içim acıyor öyle güzel bir adammış ki... nur içinde yatsın bu güzel adam. nasılsa bağlaması her daim elimizde, türküleri hep yüreğimizde olacak.
 • hakka yürüdükten sonra, yakınları tarafından geride bıraktığı kayıtları değerlendirilip 2010 yılında 'şaha doğru' isimli albümü piyasaya sürülen, genç yaşta kaybettiğimiz itü türk müziği konservatuvarı, temel bilimler bölümü mezunu müzisyendir. ağabeydir, kardeştir; güzel insandır.

  albümü için yapılan ilk ve son klibinde, birlikte çalıştığı erdal erzincan, arif sağ, tolga sağ, sinan çelik, hüseyin korkankorkmaz ve birçok arkadaşı rol almıştır.

  albümünden elde edilen gelir uzun yıllar hizmet ettiği 'pir sultan abdal 2 temmuz kültür ve eğitim vakfı'na bağışlanmıştır.

  albümü için: http://www.ttnetmuzik.com.tr/…bum-saha_dogru-251611