• garip bir çekiciliği olduğu doğrudur. cerrahpaşa'nın en iyi hocalarındandı. adını sol frame'de görünce fakülteye döndüm, hey gidi günler...
  • öğrenciyken bütün kızlar aşıktık rıza hocaya. çok tatlı, sakin, sevimli. hala da öyle.
  • cerrahpaşalı kadın doğum profesörü. sert gibi görünür ama değildir, iyi ders anlatır, konusuna hakimdir en güzel yanı da bazen lanlı lunlu konuşmasıdır..
  • cerrahpaşa tıp fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalı öğretim üyesi prof. dr.
    haftanın bir günü de acıbadem hastanesinde.
    çoğul gebelik kitabının yazarı. yanılmıyorsam piyasada kendi alanında tek kitap.
  • cok iyi bir hekim.etik degerlere onem veren,inanılmaz bilgili ve alcakgonullu.prenatal tanı alanında ozellikle yetkin bir isim.
  • riskli gebelik uzmanı
  • (bkz: madazlı)
  • bundan 8 yıl önce eşime johns hopkins hastanesi'nde riskli gebe teşhisi konulduğunda kendisini ziyaret etmiştik.

johns hopkins hastanesi'ndeki dr. ben daha oturmak için ceketimi çıkartmadan eşime "amniyosentez yapalım mı?" demesiyle eşim ağlamaya başlamıştı.

ben amniyosentez'in ne demek olduğunu orada öğrenmiştim.

bunun ardından dr. beyefendi, bebeğin beyninde ve kalbinde beyaz lekeler olduğunu bunların kalıcı hasar bırakabileceğini ifade etmişti.

hal böyle olunca türkiye'de alanında 5 kişiden biri olduğu ifade edilen rıza hoca'ya gittik.

sağ olsun, kendisi bizlerin anlayacağı dilde çok güzel durumu anlattı.
    bu beyaz lekelerin falanca yıl önce korkutucu "marker"lar olduğunu artık onların kalsiyum birikmesi olduğunun anlaşıldığını vesaire anlattı.

bu bilgiler ışığında, olduğunca babacan tavrıyla "ben riskli bir durum görmüyorum fakat amniyosentez kararı size ait, düşünün taşının bir karar alın öte yandan olumlu ya da olumsuz arkanıza bakmayın"

buna istinaden ben, karşınızda kızınız olsaydı ne derdiniz, diye sorunca, "aynen bu dediklerimi derdim" demişti.
  • canım doktorum. arka sokaklar tabiriyle rıza babam. kendisiyle arkadaşım vesilesiyle tanıştım, insanı allayıp pullamayan veya terslemeyen gayet düz bir doktor ilk bakışta. ama bir iki cümleden sonra bilgisini, samimiyetini ve tarzını çok net anlıyorsunuz. bugüne kadar hiçbir branşta böyle bir doktorla karşılaşmadım. hem insanlık hem doktorluk anlamında on numara. ultrason kullanmadan bebeğe detaylı ultrason yapabilir bence, o derece iyi bir doktor. para derdi yoktur ve her şeyden önce insan sağlığını düşünür. hamilelik sürecimi inanılmaz rahat geçirmemi sağladı ki bence bu en önemli konu ve her kontrolden sonra ‘hayatını yaşa kızım keyfine bak’ diyerek beni uğurladı. babam gibi sevdiğim, her gördüğümde koşarak sarıldığım rıza babam iyi ki seni tanıdık.
hesabın var mı? giriş yap