şükela:  tümü | bugün
 • türkçesi olmayan istanbul barosu başkan adayı.

  yolladığı sms şu şekildedir: "karşılıksız çek keşide edenler kadar dahi etkin olamayan, iş alanlarımızın yok olmasına seyirci kalan baro anlayışına son vermek için değişim zamanına 5 gün kaldı."
 • deniz feneri derneği denetçiliği yapmış eski akp ataşehir ilçe başkanı.
 • şu anda cnn türk'te gayet samimiyetsiz bir şekilde konuşmakta olan istanbul barosu başkan adayı. mevcut yönetimin sürekli siyasetle uğraştığını iddia edip avukatların sorunlarına yeteri kadar eğilmediğini iddia ediyor. yani kendi başkan olursa siyasetle uğraşmayıp avukatlarla ilgilenecekmiş. ama bizzat kendisinin akp adaylığını nedense konuşmasında belirtmeyi gerek görmedi. kendisi - allah korusun - başkan olursa siyasetle uğraşmayacağına eminim, zira iktidar ne derse harfiyen uyacağından en ufak bir şüphem yok. kendisinden ricam, dürüst olması ve diğer adayları gereğinden fazla siyasetle uğraşmakla suçlamaya bir son vermesidir. oy beklediği kişiler olan avukatlar biraz uyanıktır, kendisine inanmayabilirler.
 • baro başkanlığı'na oynadığı ancak seçimi açık ara kaybedeceği şu günlerde, cep telefonuma gönderdiği mesajlarla garanti bankası'nı bastırmış, bir dönem deniz feneri denetçiliği yapmış olan avukat.
 • istanbul barosu olağan genel kurulunda yapmış olduğu seçim konuşması ile ne desem ne yazsam tarif edemeyeceğim bir samimiyetsizlikle konuşmuş ve karşılığında diğer başkan adayı filiz kerestecioğlu tarafından çok güzel şekilde yanıtı verilmiş avukat.
 • istanbul çağlayan adalet sarayının açılmasının hemen ardından adliye girişlerinde avukatların üzerinin aranması krizini çözen adamdır kendisi. siyasi iktidarla zıtlaştıkça cüppenin değerini koruduğunu zanneden sözümona çağdaşların her geçen gün avukatlık mesleğinin irtifa kaybetmesine neden olduğunu görmek gerekiyor artık. rıza saka en azından bir şansı hakediyor, çünkü kocasakal ve aydın kadar partizan değil. meslek sorunlarını çözmek için uğraşacak olduğu ve bunda başarılı olacağını kanıtlamış bir insandır. zira bahsedildiği gibi, çağlayan adliyesinde avukatlar için ayrı bir geçiş turnikesi konulmasını barodan bağımsız olarak kendisi sayesinde yapılmıştır. bu nedenle mesleğin bizzat içinden gelen ve çözebilecek olan, partizanlık yapmayan bu adam bir şansı haketmektedir.
 • baro seçimlerinde kullanılan 22 bin 19 oyun 4 bin 650'sini alarak başkan seçilememiştir.
  daha çok çalışmak lazım, çok...
 • sosyal medya ortamında tweet yazarak: “bu ülkede ak gençlik, kara gençlik diye ayrım yapanlar neden geçmişten ders almazlar acaba; başbakanı birileri uyarmalı.” diyen akp'li.

  konu ile ilgili yazı;
  http://sozcu.com.tr/…den-yukselen-vicdanli-ses.html
 • şu an yayınlanan 5n1k programından sonra oluşturulacak yeni nesil hsyk nın gözdesi olacak isim. güzel reklam yapıyor.
 • 08.01.2014 tarihli 5n1k programında akp'nin avukatlığını (başbakanın savcı muammer öz'ü tehdit ettiği iddialarıyla ilgili olarak) üstlenmiş olan kişi. neresinden bakarsan bak savcının istifa etmesi gerektiğini söylüyor hukukçuluğunu sevdiğim. kendisine sormak lazım: başbakan ispatlayamadığı kaç iddiasından sonra istifa etti acaba diye.