şükela:  tümü | bugün
  • şu anki haliyle türkiye içindeki "rüşvet" olayının konuşulduğu dava olduğundan gerçekleşecek sonuçtur.
    sanık sandalyesinde oturanların bir kısmı serbest kalacak. abd ise sadece "lütfen uslu durun" diyerek olayı bitirecek.
    zafer çağlayan vb'leri ise sadece ülke içinde bir takım yaptırımlara maruz kalacak.
    trump bir tüccar. zarar edeceği işlere girmez.
    mahkemeyi etkiler demiyorum ama mahkeme kararına göre ticari, askeri ve diplomatik ilişkilerini dizayn etmez.
  • eğer reza yaptığı itirafları ispatlarsa ceza hepimizin götüne susuz sabunsuz girer.
    he rte çıkıp bu cezayı kabul etmiyorum ve saygı da duymuyorum gibi şekil yapar ise devletimize ait yurt dışındaki bütün mal varlıklarına el konulur ve devletimiz uluslar arası bankacılık sisteminden men edilir yani dışlanır.
    özetle ismini siktiğim reza söylediklerini ıspatlarsa siki tuttuk demektir ki şu ana kadar bütün ayrıntılarıyla bütün pisliklerini detaylı şekilde anlatıyor zaten.

edit: gerçeklerin anlatıldığı yerde, gerçeklerin ortaya çıkmaması sadece ülkemizde yaşanan bir gerçeklik. kapiş?
  • dolar ve euro kurlarındaki gevşemeden de anlaşılabilecek gerçek.
  • zaten etki edecek olan mahkeme kararı değil, abd hükümetinin nüfuzu olacaktır. abd işini usulu durun diyerek halletmiyor. bir kez harekete geçerse, bedel ödetmeden bırakmayacaktır. o yüzdem polyannacılık oynamayalım.