şükela:  tümü | bugün
  • mahkemede sıklıkla vurgulanan şema ben vakitsizlikten çıkaramadım. yapabilen biri varsa harika olur. açıkcası benim için en önemli nokta türk halkının cebine giren veya çıkan bir durum var mı bu olaydan ancak ifadelerden bir türlü çıkaramadım. bir tür altın üzerinden gayriuluslararası bir sistem çıkarmışlar ki biz bunu o zamandan beri biliyorduk. dolayısıyla amerikalıların nasıl rüşvet kısmı umrunda değilse benim de ambargo delme kısmı umrumda değil. tabi şimdi ülke zarar göreceği için elbette umrumda ama duygu olarak değil. kararımı şu anda büyük zarar verecek olsa da yine de o süre içinde iran ve türk halkına fayda sağlayıp sağlamadığına göre karar vereceğim. denilebilir ki usulsüzlük doğru birşey mi çomarca düşünme değil mi? iran'a uygulanan ambargo tamamen abd'nin siyasi bir götlüğü olduğundan buna uymamak bir ahlaksızlık olamaz ama bu durumdan halka fayda getirmeyecek şekilde nemalanmak tam bir o.cocuklugu ki bakan ve işadamları düzeyinde bunu yapanlar olmuş. maalesef islamcılarımız da karakter ve hakkaniyet olmadığından bu işi de yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar. bir başka nokta da yahu amerika'da cia'e 5 dakka mesafesinde komşu olan bir adama sırtını yaslayarak bu işe nasıl girişildi, bu işin demek ki kocaman bir abd ayağı olmalı. yani aslında bu iş büyük ihtimalle abd onaylı bir illegalite ile başladı ya da fetö aslında akp'nin kendisi idi.
  • şema aşağıdaki gibi:

malı arap faik'ten alıyorduk. karabükte ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyordum.
  • okları görmeden inanmayacağım şema..bi ortadoğu haritası ve oklar..
  • https://graphcommons.com/…67-48064f27f8a4&auto=true

su sekilde bir iliskiler agi şemasi cikarilmis..sirketler lazim esas