şükela:  tümü | bugün
 • aleviler konusunda da araştırmaları vardır, akademik dünyada pek ciddiye alınmayan..
 • felluce katliamina cumle alem lanet yagdirirken,olaya farkli bir boyuttan yaklasip, komunizme karsi emperyalizmle isbirligi eden muslumanlari hatirlatarak, kosesinden "ey bizleri öldüren müslümanlar; şimdi vicdanınız rahat mi" -gordunuz mu babayi- diye seslenmis,kendisini solcu addeden gunes gazetesi yazari.
 • rıza zelyut - çanakkale, biziz
  http://www.gunes.com/2005/03/18/yazarlar/y4.html
 • küçükken uzaylılarla ilgili bir çocuk kitabını okuduğum bu sebeple -soyadından da dolayı-uzunca bir süre uzaylı zannettiğim sonra rıza silahlıpoda benzeri bıyıklı et benli bir fotoğrafını görünce şaşırdığım yazar.
 • nuh gönültaş nam fethullah muhibbi tarafından tehdit edilmiştir. (bkz: alevi yazara belani bulacaksin tehdidi)
 • yaptığı tespitleri okuyup hayran oldum cidden. o nasıl bir muhakeme ve analiz yeteneği yahu. hemen özetliyorum. "çocuk yaştakilerle evlenmek arap işidir" başlıklı yazısında, çocuk yaşta ve bedenen de "çocuk"larla evlenmenin bir arap geleneği olduğunu, islam peygamberinin de bu "gelenek"e uyduğunu ima etmekte. türklerde asla böyle bir gelenek olmadığını, ancak, milli kimliğini terk edip din üzerinden araplaşmış insanlarda bu arzunun görüldüğünü ve cumhuriyet gelince de bu sapkın alışkanlığın bertaraf edildiğini söylüyor. örneğin şu cümleler ondan:

  "cumhuriyet rejimi, şeriat hukukunun rezil yüzünü gösteren çocuk yaştaki kızlarla evlenmeyi yasaklamıştır. bugün, cumhuriyete karşı savaşanlar; medeni kanun yerine şeriat isteyenler; işte bu kız çocukları ile yatağa girmek düşü gören tiplerdir."

  ayrıca iddia edildiğine göre eski görüşleriyle de bayağı farklıymış abimizin görüşleri:
  (bkz: http://habervaktim.com/yazaroku.php?id=3810)
  --

  ("çocuk yaştakilerle evlenmek arap işidir"/ rıza zelyut, akşam: http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=117726,10,195)
 • yazılarındaki şovenliğin ve tespitlerindeki yüzeyselliğin eleştirilmesi ile tehdit edilip hedef gösterilmesi birbirinden farklı şeylerdir. adam hz. muhammed'e hakaret etmediği, iftira atmadığı halde, islami kaynaklardaki verileri yazısına taşıdığı için alenen "hz. muhammed'e hakaret etti, iftira attı" diye hedef gösterilip tehdit edilmiştir.
 • bediüzzaman hakkında belaüzzaman gibi iğrenç bir yakıştırma yapan güneş gazetesi yazarı. sen üstadın tırnağı bile olamazsın. yazdığı gazete de hayır yok ki kendisinde hayır olsun.
 • "yine de" (!) hrant dink'in öldürülmesine karşıymış. vicdanıyla içimizi titretendir!