şükela:  tümü | bugün
  • adına rize-artvin denmesine karşılık çayeli-pazar arasında yani rize ilinin ortasında kurulması düşünülen hava alanıdır.
  • arhaviye yakın yapılmadığı sürece sadece rize havalimanıdır. başbakan git köyüne yap adamı ayar etme.
  • artvin'in zaten çalışan bir havaalanı var, (bkz: batum); onu kullanmak istemeyenler zaten trabzon, erzurum ya da kars'ı kullanıyor, trabzon-rize arası hepi topu bir-bir buçuk saat, niye artvin'i salça etmişler buraya, anlamadım. neyse, önce şu orgi havaalanı bir bitsin, buna da uygun bir ad bulunur, recep tayyip erdoğan über mega havalimanı üssü olabilir pekala.
  • merkezi hükümetlerin aslında mafya olduğunu gösterir bir başka proje.
    "kamu yararı" olmayan, ekosisteme negatif etki eden girişim.

dağları yok edip denizi doldurmak, kaymakama göre olumsuz bir durum değilmiş.
    nüfusu az, insan ilişkilerinin oldukça sıkı olduğu bu gibi yerlerde kamu görevlileri tehlikeli insanlar aslında, bilmem nereden gelip yerelin bütün dinamiklerini alt üst etmekten geri durmuyorlar. gidin konuşun oradaki insanlar ile kamu görevlileri nelerin içinde, belki şaşırtıcı olur ya da olmaz günümüz leş türkiye'sinde

çed toplantısında adam pazarın gelişmesinden bahsediyor, ee tabi adam atıl durumdaki, zarar eden havaalanlarını bilmiyor ki. sanıyor ki kendi çocuğu ömür boyu havaalanından ekmek yiyecek.

halihazırda trabzon ve batum havalimanları varken yapılması gereken iki havalimanı arasındaki demiryolu bağlantısını kurmaktır. gürcistan'dan türkiye'ye geçişleri hızlandırırsın olur biter. madem amaçlarından biri zamandan kazanç.

artvin'nin bu girişimden faydalanması söz konusu olamaz. zaten karayolu bağlantısından başka bir alternatifi olmayan artvin için havaalanından bahsetmek de neyin nesi. insanları aptal yerine koymaktan geri durmuyorlar.

sahil yolundan sonra şimdi de "yeşil yol" diye bir şey çıkardılar. doğu karadeniz coğrafyasının ağzına sıçıyorlar, bir de bunlara denizi doldurmak eklendi. bakalım sırada ne var...

bu vb. projeler yereldeki yaşam kültürünü bozmaktan başka bir işe yaramıyor. çünkü iki önemli nokta var bunlar, birincisi sermayenin nüfuzu ile yerel halkın önü tıkanıyor, diğeri sermaye gelmese bile aşırı talep doğduğunda yerel girişimler sermaye birikimlerinin artacağını görüyor ve sahip olduğu çevreye olağan gücüyle saldırıyor. ee saldırdığın çevrenin sürdürülebilirliği kalmayınca ne yapacak bu andavallar merak ediyorum.

sorunlara çözüm yaratmak konusunda rasyonel çözümler üretecek bilgi birikimi olmayan bu mafyatik devlet ve "siyasiler" her zamanki gibi yok edip yaratma seçeneğini uygulamaya çalışıyor.
  • bir gün ogry havaalanı, akyazı stadı ve onlarca deniz üstü yatırımla birlikte karadeniz tarafından yutulacaktır.
  • sadece israf. onun yerine rize'yi kalkındıracak birkaç tane fabrika yapılması rize'yi daha çok geliştirir diye düşünüyorum. 72 km uzaklıkta havalimanı var zaten.
  • trabzon'da uçaktan inip rize'ye yolculuk yapmak büyük eziyet. otogardan sürekli otobüs olmuyor gidiyoruz korsan minibüslere biniyoruz onlar da iyidere-köprü'ye getirip bırakıyorlar ordan tekrar araba bulmaya çalışıyoruz.
    bu havalimanı yapılırsa bu sıkıntılar ortadan kalkacak.
    yine gördüğüm kadarıyla istemezükçüler sahneye fırlamış. zaten bunlar itiraz etmese olmaz.