• emin kanbur; gölgenin bir saatten beri kendisiyle beraber yürüdüğünü söylüyor.

bakıyorum, video'yu çeken adam da güneşte, mistik gölge de.
    arada güneş almayan bir bölüm var sadece. sis, güneş, ışığın açıları, tayf falan.

lan kendi gölgesi olmasın o?
  • açıklanamayan değil de ilginç olan bir bilinen hava olayıdır. günümüzde buna belirli yerlerde rastlanabileceği gibi genelde dağ yürüyüşlerinde karşılaşılır. havadaki ince su damlaları yüzünden gerçekleştiği söylenmektedir. the glory adı verilen bu olay günümüzde uçakların görülen versiyonları da bulunmaktadır.

örnek 1
    örnek 2

açıklama
  • sis ve kafasında ki ışığa dikkatli bir şekilde bakılırsa. sisin aslında duman, ışığında alev olduğu anlaşılacaktır. gizem çözüldü, silüet bizim fuat abidir.
    (bkz: yanıyorsun fuat abi)
  • gercekten ilginc bir goruntu. dostum seni daha cok korkutmak istemem ama kotu bir haberim var sana. o ruhani varlik seni yatak odana ve banyona kadar takip edecek. allah yardimcin olsun.
  • yani ben simdi daga çıksam bu görüntüden tirsabilirim tamam ama kendine doğa fotografçısı diyen adam onun kendi gölgesi oldugunu nasil anlamaz arkadas. bir de diyoki "umarim sehrimize kadar bizi takip etmez".

kendi gölgesini "mistik" ve "ruhani" olarak adlandıran bir doga fotofrafcisinin cektigi goruntu.
  • bir de "umarım önümüzdeki tarlada peşimizi bırakır" falan diyor. video az daha devam etse şarkı yazacakmış;
    "buraları yıkılıyor, nurdan yıkılıyor
    hergün peşime mistik bir varlık takılıyor
    islamı seçtim, tahminin doğru
    yasla başını hadi seccadeye doğru" *

ilkokulda öğretilen bilgidir. bizim fen bilgisi öğretmenimiz mi çok işgüzardı bilmiyorum ama ilkokulda öğrendik lan biz bunu.
  • duruşundan anlaşıldığı üzere mistik de emin'in videosunu çekiyor.
  • portakal sıkacağı ile çalışan fotoğrafçının çektiği görüntü.

hadi bilgin yok bu konularda kendi gölgenin sis etkisiyle böyle görüldüğünü bilmiyorsun, ulan koskoca 1 saat! yürüyorsun yürüyor, duruyorsun duruyor. bekliyorsun birkaç dakika seninle bekliyor. tam sen yürümeye başlıyorsun anında seninle devam ediyor. hiç demiyor musun ulan bu benim gölgem olabilir yeti'yle 7 gece haberi paylaşmadan bir araştırayım bu mümkün mü?

demiyorsun.
hesabın var mı? giriş yap