• vahşi hayvanlarca saldırıya uğrayan vaşak.
  • rize şehir merkezi ve ilçeleri dahil her yerini gezdim sayılır. ne sokakta kedi gördüm, ne de sokakta kedilerin yemesi/içmesi için konulmuş kaplar. iklimden dolayı herhalde.
  • doğu karadeniz'i gezmiş biri olarak şaşırmadığım vahşilik, adilik, şerefsizlik.
    siz de gezin doğu karadeniz'i, tüm şehirlerine gidin, şehir merkezlerini görün, fark edeceksiniz ki açık ara en boktanı rize. ne şehir şehre benziyor, ne insanı insan. trabzon bile rize'den sonra oha lan medeniyete bak dedirtmişti.
    edit: "trabzon bile" ne demek sayın yazarlar? türkçe bilmeyen ne salak insanlar var yahu. trabzon bile medeni geldi demek doğu karadeniz'in en medeni şehri trabzondu demek değildir. lütfen okuduğunuzu birazcık anlamaya çalışın.
    edit 2: kısa seyahatimde gördüğüm kadarıyla doğu karadeniz'in bence en güzel ve en medeni şehri artvin.
  • bu gaddarca katlin rize’de olduğunu görünce şaşırmadım nedense...
  • sürekli "allah, rab, din" diyen bir coğrafyada allah'ın bahşettiği güzelliklere kıyanlar...
    orta doğu ülkesinde şaşırtmayan bir gün.
  • anadolu çomarı ne bilsin vaşağı.
  • soyu tükenme tehlilesi altında olan hayvanın ayaklarından asılarak öldürülmesi rezaleti. insana zarar verme şansı olmayan, standart kediden biraz daha iri olup çok güzel bir görüntüsü olan bu nadide hayvandan kim ne ister yahu?

kaynak
  • rize'de, nesli tükenmek üzere olan vaşak ayağından asılmış şekilde ölü olarak bulundu.

"rize’nin çamlıhemşin ilçesinde türü tehlikede olduğu bilinen vaşak, ayağından asılmış şekilde ölü olarak bulundu. mollaveyis köyünde bir işletmenin önünde fark edilen vaşak için doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü yetkilileri harekete geçti."

kaynak;
  • dünyada nesli tükenmekte olan bu canlı için milyonlarca km yol kat edip fotoğrafını çekmek için seyahat eden yerli yabancı fotoğraf sanatçıları varken, bizim insanımız öldürüp bacağından asıyor.caniler, hainler, katiller !!!

link
hesabın var mı? giriş yap