şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir sürü sarıklı erkeğin ve çarşaflı kadının hareketi. amaç, gövde gösterisi gibi bir şey sanırım.
  https://twitter.com/…tatus/1024026504190205953?s=19

  araya dalan köpek kardeşimize; sevgiler.
 • yüzüklerin efendisi dizisi hbo tarafından rizede falan mı çekilmeye başlandı ? white walkers ile nazgul'ün aynı projede işi ne ?

  şimdi harry potter düşünsün.
 • ülkenin sonunun başlangıcı... arap kültürü yedi bitirdi güzelim ülkeyi.

  (bkz: kaç kaç kaç)
  (bkz: second ıran is loading)
 • yürüyorlar,
  hiçbir şey söylemeden
  söyleyecek sözleri olmadığı için mi
  yoksa "buradayız!" demek için mi
  yürüyorlar
  bilmiyorum.
  biliyorum,
  hiç hoş değil bu
  yürüdükçe
  ürüyorlar
  üredikçe
  yürüyorlar.

  edit: din dahil her konuda herkesle konuşabilir, tartışabilir hatta belki de uzlaşabilirim fakat bu konu hakkında attığınız mesajlara cevap vermeyeceğim. zira kadınları arkalarına, kadınların arkalarına da kız çocuklarını katıp, kocaman bir caddeyi kapatıp yürümenin gayet normal, özgürlükçü ve uygar bir hareket olduğunu kimse bana kanıtlayamaz. reşit olmayan ve kendi inisiyatifini kazanmamış çocukları, dini bir kisve altına sokup kullanmanın, haklı ve özgür bir davranış olduğunu savunanlar, önce özgürlüğün sözlük anlamına bir göz atsınlar.

  hiçbir dini düşünceye karşı değilim. din, onu yaşayanları ilgilendirir. gel gelelim bu din, başkalarının gözlerine sokularak yaşanmaz, sokaklarda gövde gösterisi yaparak yüceltilemez, aksine küçültülmüş olur. din, kadın erkek eşitsizliğini değil, insan eşitliğini yani insanın özünü yüce tutar; kişinin vicdani ve özel bir meselesidir, provakatif bir malzeme değildir. dindarları sever, dincilerden (hristiyan, musevi yahut müslüman da olsalar) haz etmem. tanımasam, bilmesem, inanmasam da allah'ınıza -sırf siz inandığınız için- saygı duyar, fakat allahçılık yapanlarınızdan nefret ederim. dinci olmadığını bildiğim ve ülkemin çıkarı için çalışan, kafa yoran herkes; arkadaşım, kardeşim, çocuğumdur.
 • bakın buraya yazıyorum belki beş, beş onbeş sene sonra şeriat bu ülkede olacak.
  ve o gün geldiğinde çok büyük bir kesim pişman olacak ve kendi kendine ben ne yaptım biz ne yaptık diyecek, fakat iş işten geçmiş olacak.
  çocuklar kız çocuklarımız tek aydın yarınlara giden tek kurtuluş yolumuz.
 • hicri 65 yılındaki imam hatip mezuniyet yürüyüşü. oradan halifelik seçimlerinde oy kullanmak üzere ulu cami ( öyle bir cami vardır heralde ) önünde toplanıp basın açıklamalı mevlit okutulacak. tabi ki kadınlar oy kullanmayacak şapşik, onlar helva pişirip okunmuş su dağıtacaklar. 3 gün cimadan uzak durup, üçüncü günün sonunda cumhuriyet meydanında şeytan taşlama vazifesini ifa ettikten sonra diplomalarını alacaklar.

  kamu spotu : sen de emevi halifesinin baskısından sıkıldıysan, '' değişim şart '' diyorsan sessiz kalma.
 • sokağa çıkmaları birşey değil buna cesaretleri varsa bedelini de öderler.
 • kepaze bir görüntü. zaten istediğinizi yeterince almadınız mı? sahipleriniz "ne istediniz de vermedi mi?" ne bu anlamsız ve bencil tavırlar? kime ne gibi bir mesaj ya da gözdağı vermeye çalışıyorsunuz? koca bir yolu kapatıp elinize ne geçiyor? işinize gelince mağdur edebiyatı yapmaya bayılırsınız gerçi.

  ya her şeyi geçtim, arap özentisi olmak nedir yahu bir insan deve sidiği içen bir topluma neden özenir, bu kötülüğü kendine niye yapar? 4 kutsal kitap adam edememiş, düzeltememiş onları. hala neyin inadı bu? anlam veremiyorum.