şükela:  tümü | bugün
 • cogu insanin yaw ben sorulan hersoruyu bilioom bende cikacam... kolay bisi dedigi.. ama o diyenler daha birinin bile ciktigini gormediim...
  son yillarin tv lerdeki en ise yarar programlarindan biri...
  bide acaba oraya cikanlarda ben serederken hersyi biliom die mi cikio merak icindeyim...
 • serhat hacıpaşalıoğlunun sıyrılıp çoşup avantür şarkıların aranjmanlarını yapmaya adamazdan evvel, ve daha çarkıfelek denen ebleh yarışması ödül alamamışken, bayrağı ingiliz kumaşı olarak tanımlayan tomruk bireylerden oluşan kültürsüz bir memlekette uluslararası en kaliteli tv yarışması ödülünü alabilmiş,ya da almasını bilmiş çok şahane bi program idi.
  stanley kubrick kimdir sorusu en çok kullanılan cevap-soru idi.
 • cok fazla izlenmesi durumunda ruhsal bozukluklara sebep olabilecek yari$ma programi. yanitlar, sonuna "nedir?" eklenerek soylenir. daha dogrusu soruya yanit degil, yanita soru verilir...

  - cemil abi nasilsin?
  - iyiyim nedir?
  - ne midir? nasil.. hatrini sorayim dedim. neyse ak$am gidiyo muyuz?
  - gidelim valla nedir?
  - yazmaya yarar, yazdigi yazi silinebilir
  - kalem nedir!! bildim bildim.. i$te..
  (bkz: balatayi siyirmak)
 • trt1deyken ben de yaparim neyim eksik diye basvuru yaptigim ve katilinca kazin ayaginin oyle olmadigini anladigim stres dolu yarisma...
 • birçok klişeye meydan vermiş olan bir serhat hacıpaşalıoğlu yarışma programı idi riziko..

  malum hacı serhat'ın konsolos veyahut ateşe gibi bir eda takınıp, hem samimi, hem vefalı yani*; gerek hatırşinas, gerekse de içimizdeki irlandalı gibi konuşmasına en belirgin örnek ise: seçiyorsunuz ahmet** (ahmet de rastgele bir isim değildi, keza yarışmacıların çoğunluğu ahmet namdı) idi..

  ayrıca paşa serhat, yarışmacılar cevabı soru gibi vermeyi unuttukları vakit de, "soru kelimesi, lüften" kalıbından gayrısını kullanmazdı..

  yarışmacıların da belirgin davranışları/kelamları vardı tabii: kategorilerden birini seçtiklerinde, misal "ünlü düztabanlar/3 milyon" derlerdi..

  trt yarışmalarının bendeki en mühim etkisi ise, bastıkları yuvarlak/tombik butonlardı; hep öylesi butonlar aradım bu devranda; bulamadım heyhat!..

  ayrıca (bkz: ben bilirim)
  (bkz: bülent özveren)
 • bu kadar yogun bir yarisma programi bugune kadar heralde hic yapilmadi.jeopardy nin turk versiyonuydu.her ani soru her ani cevapti.nefisti.
 • artık çarkıfelek veyahut aynı devirden olan habire hediye dağıtan yarışma programlarına alışmış bünyem nedeni ilen ulan o kadar yarışıyosun verdiği bi kaç milyon bide kitap dememi sağlamış program...
 • özellikle starın "bir trilyon veriyoruz da üstüne bu kadar da karı veriyoz da hede höddö" şeklindeki yarışmalarını bayram tatili esnasında izledikten sonra daha bi ayrı özlediğim, kanal 7'de bile olsa geri dönsün artık dediğim kral yarışma (bkz: jeopardy)
 • trt'den beklenmeyecek bir formatda yarışma olduğu içini, pek tutunamayıp, garip tipli sunucusu ile birlikte yok olup giden şimdinin "kim 500 milyar ister" şeklindeki yarışması.

  fakat gerek soruların kategorize edilmiş olması gerekse soruların kalitesi ile takdir edilesi idi.
 • stüdyoda ekran karşısındaki gibi rahat cevap verilemeyeceğini tahmin ettiğim ama annemin yoğun ısrarları sonucu katıldığım, iki tane bilgi kumkuması adamla yarışma talihsizliği yaşadığım, bildiğim sorulara da o lanet düğmeye basamadığımdan cevap veremediğim, sonuçta 3.olarak* çatal kaşık bıçak takımı kazanmama sebep olmuş bir zamanların kalite yarışması. serhat hacıpaşalıoğlu ise çok kibar, seviyeli ve sıcaktı.

hesabın var mı? giriş yap