şükela:  tümü | bugün
 • 12 temmuzda tnt de başlayacak olan dram-gizem dizisidir.

  tess gerritsen hayranı olarak bu yapımı duyunca çok sevindim. evet oyuncular kitap tasvirlerine pek uymuyor ama göz tırmalayan bir durum da söz konusu değil bence.
 • enee nidalarıyla şu anda öğrendiğim bir dizi.
  tess gerritsen bayıldığım bir yazar, hatta en bayıldıklarımdan, bize gelse kısır falan yapr ikram ederim yani o kadar seviyorum, en sevdiğim kahramanları bu iki deli kadın, bunların dizi çekilmiş ve benim haberim yok!! nerde yaşıyormuşum ben yau? dizisiz kaldığımız şu ortamda illaç gibi gelecek eminim. yalunuz maura isles sarisin olmus diyorlar, olurmu ki öyle? kıpkırmızı ruju, simsiyah kahküllü saçları ile hayal alemimizin fenomenlerindendir kendisi. eğer diziyi beğenmezsem iki elim yakalarında olur yapımcılarının, baştan söyleyeyim de sonra vay efendim ben duymadım, vay efendim ben bilmiyordum olmasın..
 • izlediğim ilk üç bölümü itibarıyla:

  --- belki spoiler içerebilir. emin değilim ---
  1- başroldeki oyuncular yani isles ve rizzoli'yi canlandıran oyuncular iyi ve sempatik. ama böyle olmaları gerekmiyordu çünkü kitapta öyle değiller; ters, aksi kadınlar.
  2- fiziksel özelliklerde ciddi problemler var. maura isles karakteri gerçekten de heyecanlı ve tatlı biri olarak canlandırılmış ama bu haliyle ölülerin kraliçesi sıfatını haketmiyor. siyah küt saçlı, kıpkırmızı rujlu ve donuk bir kadın olarak canlandırılmak zorundaydı. olmamış.
  3- bu kadınlar çok sonraları muhabbete girdiler ve asla bu kadar yakın kanki değiller, birbirlerini inceleyip karşılıklı özeniyorlardı, burda ise yekten kankiler diye gösterildi. buna da uyuz oldum.
  4- koskoca cerrah'ı ve çırak'ı ilk bölümde harcamanın aslı astarı nedir? dexter'deki gibi olmalıydı bence. bir sürü yan olay çözülürken cerrah bir sezon, çırak 'da bir sezon sürmeliydi. koskoca birer kitap var her ikisinin işleri için yazılmış. harcadılar gül gibi mevzuyu. dexter'daki üçlemeci ya da nip/tuck'daki oymacı gibi alttan alttan hep bu mevzu devam etmeliydi.
  5- çook klişe var çok. her an espri yapma zorunluluğu, böyle bir terslenme-adam bozma zorunluluğu, aileden kaçma, elde telefon koşma, karizmatik dönüşler laflar espriler falan.. gerekli midir bu kadar çok bilemeyeceğim.
  6-maura isles daha karizmatik ve soğuk, jane rizzoli ise geniş kalçalı, söz dinlemeyen kıvırcık saçlı olmalıydı.
  he bu kadar şikayet ettim de neden izliyorum?
  2010 senesi bütün dizilerimin bittiği bir yıl oldu. lost, nip tuck, the tudors.. dizi kalmadı. dexter'da teee eylül'de ekim'de başlar. o arada iyi geldi polisiye bir dizi. bir de bizim roman kahramanları olrak düşünmeden, başka iki ayrı karaktermiş gibi düşünüp izliyorum. daha keyifli.

  --- spoiler ---
 • cerrah'ı 2 gece önce bitiren ve çırak'ı okumaya dün gece başlayan birisi olan ben için heyecan yaratan, "anaaa bunun dizisi de varmış lann!" diyerek böğürmeme neden olan yapım. gerçi daha izlemedim ama ilk yorumlar umut vaadedici. izleyeyim bari.
 • izlediğim ilk üç bölüm itibariyle tüm sezona yayılacak bir hikayeye dair ipucu bulunmayan dizidir. bu da sürükleyicilik açısından sıkıntı yaratmaktadır. diğer yandan knidos gibi ben de fazlasıyla klişe buldum gördüklerimi. fazla eğlenceli yapmaya çalışırken sıçmışlar gibi görünmektedir.
 • bu ne yaa hep bildik şeyler dedim ama izlemeye de devam ettim diziyi. işte böyle bi dizi bu.
 • jenerik müziği dropkick murphys - i'm shipping up to boston olan dizi.
 • --- spoiler ---

  10. bölümü ile ilgili her şey hoş güzel, klasik r&i bölümü. fakat, dizinin sonunda rizzoli'nin kendisini rehin almış bobbyden kurtulmak için, yukardan aşağıya doğru tuttuğu silahıyla, kendini vurup arkadan da bobbyi vurduğu sahne beni benden aldı. neden mi? çünkü rizzoli aşağı doğru ateş ederken, bobbynin sırtından çıkan kurşun yukarı doğruydu. cümleyi pek kuramadım farkındayım, ondan screenshot daha iyi özetler durumu sanırım, hı hı evet.

  özet geçmek gerekirse; olmadı r&i.

  http://img822.imageshack.us/…g822/7392/58283670.png

  --- spoiler ---
 • ne final yapmışlar arkadaşım.. breh breh..
  sevdim ben bu diziyi. onca da laf ettim ama olsun.

  --- spoiler ---
  hadi jane ölmez diyelim, esas kız, daha bir iki sezon gider bu dizi, ama ulen frankie öldüyse yakarım bu gezegeni..
  --- spoiler ---
 • 10 bölümde sezon mu biter lan dedim sayelerinde. belki noel zamanı 2-3 bölümlük bir sezon sonu şeysi (uyduramadım bir isim şimdi) olabilir, geçen sene the closer a öyle yapmışlardı.