şükela:  tümü | bugün
 • ailesi norvecliymis, dahl da galler de dogmus. yazdiklarinin bir kismi cocuk kitabi formatinda, bir kismi da tamamen buyuklere yonelik, ana temasi cinsellik olan seyler.
 • sirin bir adam. ingilizcesini okumak kesinlikle daha iyi.. kopartici hikayeleri var.
  hazirlikta okumaya basladim cocuk öykülerini. charlie's chocolate factory klasik bir yapittir. bir cok insani depresyondan cikarmistir.
  eriskin öyküleri de koparir adami.. collected dahl stories'i bulun ve mutlaka okuyun. özellikle kücük öyküsü royal jelly alacakaranlik kusagina konu olmush bir öykü..
 • norveç asıllı amerikalı yazar, çocuk öyküleri yazmıştır, charlie'nin cikolata fabrikası, charlie'nin muhteşem asansörü gibi, amerikaya yerleşmiş ve bir amerikalı kadınla evlenmiştir...
 • tüm çocukluğum boyunca en çok okuduğum ve sevdiğim yazar, matildayı 3 kere filan okumuştum.
 • fantastik öykü ve roman yazan adam. her ne kadar çocuk kitabı olarak görünselerde kesinlikle okumaya değer. james and the gaint peach çok şeker bir kitap akabinde filmi de çevrilmiş tıpkı charlie and the chocolate factory ve roald dahlın bir çok kitabı gibi.
 • ayrıca the most unexpected stories die bir hikaye kitabı vardır.kesinlikle çok zeki bu yüzden de eğlenceli.
 • bildigim kadariyla norvec asilli amerikali degil, irlandalidir. hikayelerinin beklenmedik, son derece hinzir sonlari vardir. "amcam oswald" adli kitabi okudugum en eglenceli kitaplardandir, can yayinlarindan cikmisti. oswald adli mirasyedi ve playboy amcanin gunluklerinin bir bolumu oldugu belirtilir ama oswald'in baska seruvenlerini de anlatan kitaplari var mi bilmiyorum, rastlamadim. oswald'in okuldaki profesoru, guya spermlerin dondurulmasini ilk bulan kisidir ve oswald'in cin fikirleriyle, halen yasayan cok unlu insanlarin spermlerini bir şekilde ele gecirip, zengin kadinlara satma isine girisirler. adamlar tabi spermleri gonullu olarak vermeyecekleri icin, tassshhh bir hatun bulup, onu görevlendirirler ve isi garantiye almak icin de, ispanyol sinegi benzeri, ama cok daha guclu bir bocegin tozu enjekte edilmis cikolatalar yedirirler zavalli adamcagizlara. kitapta, puccini'den marcel proust'a, g.b. shaw'dan freud'a bir suru unlu kisinin cikolatayi yedikten sonraki hallerini anlatan son derece komik sahneler vardir, insanin gulmekten altina isemesi isten degildir.
 • isminin ba$ harflerinden olsa gerek, bana raoul dufy'i cagri$tiran ki$i.
 • pilot bu insan2. dünya savaşında mı ne, ama çok uzun olduğu için uçak kabinine girmekte zorlanıyo. öyle bir fotoğrafı var hatta, bfg!