şükela:  tümü | bugün
 • eger 75inci oskar odul toreni'nde "en iyi yonetmen" dalinda odul kazanirsa, martin scorsese'yi egale eden ucuncu comez olacaktir kendisi. digerleri, yine ilk yonetmenlik denemeleriyle, hangi akla hizmetse scorsese'yi geride birakmis robert redford* ve kevin costner*'dir. ha bir de, kafasina bob fosse'un mezar tasi dusesice yonetmen diyebiliriz kendisi icin...
 • (bkz: chicago)
 • yanlis hatirlamiyorsam bu adam kendi de dans ediyordu gencliginde. hatta bir arkadasin dedigine göre* chicago filmi cekimleri sirasinda cok kez danscilara nasil yapmalari gereketigini de söylermis.
 • chicago ve memoirs of a geisha filmlerinin yönetmeni.(bir müzikal filmi daha var küçük çocuklar, bi yetimhane filan unuttum valla)
  müzik kabiliyeti ve dansçı kimliğinin etkisiyle çektiği filmlerde müziği ve ritmi muhteşem kullanıyor,dönem filmi kıvamıyla tadından yenmiyor sahneler mekanlar çok gerçek.
  kamera arkalarından seyrettiklerim ve filmlerden edindiğim izlenime dayanarak çalıştığı aktörler için oyunculuk kariyerlerinin önemli bir sınıfı ve dönemi olarak anılıyor onun yönettiği bir filmde yer almak; çünkü her oyuncu sanki konservatuarda eğitim alıyormuş gibi çekimlerden çok önce ve çekim zamanında ayrı odalarda dans,müzik,aksan çalışıyorlar ve tabii oyuncularıyla bizzat çalışıyor..
  ah ne diyim rob şu dünyada ölmeden evvel gün yüzüyle bi çalışabilsek yani inanılmaz bi istekle oyuncun olasım var!
 • 2007 yılından beri red bull racing'in şef tasarımcılığı görevini üstlenen ingiliz mühendis. teknik patron adrian newey'in gölgesinde kalmasına rağmen, red bull'un yükselen performansının sağlayıcılarından. red bull'a transfer olmadan önce renault'ta görev yapmaktaydı ve renault'un şampiyonluklarına tanık oldu. marshall'ın eski patronu pat symonds, red bull rb6 ve dolaylı olarak marshall'ı "rb 6'nın genel konsept için alkışları adrian newey alsa da, çok dar olan karoserin altındaki mekanik yapılar ve sistemleri buraya sıkıştıran kişi şef tasarımcı rob marshall. özellikle arka taraftaki yapı ve mekanik paket, tam anlamıyla bir sanat eseri." diyerek övmekte.
 • 20 mayıs 2011'de gösterime girecek olan pirates of the caribbean on stranger tides filminin yönetmenidir.

  önceki pirates of the caribbean üçlemesinin gore verbinski tarafından başarıyla yönetilmişken bu filmin geçmişte çektiği en hızlı aksiyon sahnesi chicago filminde sahne gösterisinde iki kızın sahne arkasındaki ampullere doğrulttuğu sahte silahlarla onları patlatıyormuş gibi yapma mizanseni olduğunu düşünürsek, filmden beklentimizin fazla olmaması gerektiğini düşünüyorum. zaten fragmanda bize aksiyon değil görsellik vaadediyor.

  insan bu arkadaşa hep monet resimleri havasında sahneler barındıran filmleri yakıştırıyor. sanki aksiyon üzerinde biraz sakil duruyor.