şükela:  tümü | bugün
 • landmark sports agency bünyesinde çalışan sporcu menajeri. kobe bryant, carlos boozer gibi pek çok nba yıldızının menajerliğini yapmaktadır.
 • yeni lakers gm'i. doğru bir tercih.

  rob pelinka, mitch kupchak'in eksik olan bütün yanlarına sahip bir adam. lakers yıllardır, oyuncuların dilinden anlamamakla suçlanıyordu. rob pelinka tam da böyle bir adam işte. kobe gibi uzlaşılmaz bir adamı bile kariyeri konusunda ikna etmeyi başarmış, bütün ligle iyi ilişkileri olan, kimin ne istediğini bilen biri.

  bob myers dışında zaten ne aktif ne de emekli lakers'ın başına geçmesini çok isteyeceğiniz bir gm de yok piyasada.

  rob pelinka'nın altında ise, lakers'ın elindeki en değerli yöneticilerden ryan west ve jesse buss yer alacak.

  tecrübe eksikliğine gelince; aslında yok öyle bir şey. bu adamın profesyonel olarak yaptığı iş, birilerini bir şeylere ikne etmek. e gm dediğin de bunu yapar zaten.

  bir de kobe çok etkili olmuş pelinka'nın seçilmesinde.
 • nba gm'leri ve agent'ları tarafından inanılmaz saygı duyulan lakers gm'i. lakers'ı bu yaz oyuncular açısından daha cazip bir yer haline getirebilecek mi çok merak ediyorum. şu anda lakers'a gelmeyi düşündüğünü ifade eden tek bir yıldız var: paul george. onunla başlayabilirler. markelle fultz da magic'den çok şey öğrenmek isteyeceğini söyledi geçen günkü draft combine'da. hadi bakalım.
 • 1989-1993 yılları arasında michigan üniversitesi'nde oynamış, meşhur fab five döneminin tam içerisinde yer almıştır.
 • iyi bir gm olup olmadigi bu yaz belli olacaktir. isleri batirirsa ve buyuk oyuncu getiremezse transfer sezonu kapanir kapanmaz takimdan sutlanmalidir.
 • yaz aylarında yoğun geçecek nba transfer gündemi öncesinde, lakers adına pek de parlak şeyler yapmayan basketbol adamı.
  önce magic johnson abi, sırtından bıçaklanmak şeklinde bir açıklama yaptı.
  sonrasında pelinka'ya patolojik yalancı benzetmesi yapıldı.

  pelinka, aslan değil, kendi hikayesini avcılara yazdırmak zorunda da değil; ama bu aralar hakkında çok güzel şeyler söylenmiyor. görüntü itibarı ile buram buram samimiyetsizlik kokuyor olması da kendisi için iyi değil.

  bir de şöyle birşeye denk geldim yakın zamanda, burada da kendisi hakkında fikir verebileceği için eklemeyi uygun gördüm.

  lakers, meşhur insanlar çağırıp seminerler veriyor çalışanları için. bunlardan birine de meşhur dwyane johnson abimiz de geliyor. mekan los angeles, konuk aktör. pelinka başlıyor döktürmeye. işte bizim kobe var, çok yakın çalıştık, şu kadar sene menajerliğini yaptım. bir dönem, new york'tayız, knicks ile oynayacaklar. o sırada, batman: the dark knight'ı izlemiş. joker rolündeki heath ledger'ı çok beğenmiş, o role nasıl girmişse, bizim kobe'yi büyülemiş. gelip bana dedi ki, ledger'la bir yemek yemeği ve onunla sohbet etmeyi isterim.
  pelinka abi diyor ki, tabi hemen ayarladım, güzel bir yemek yediler. kobe, ledger'a sordu, nasıl bu rolle bu kadar özdeşleştin diye. heath anlattı, kobe de çok etkilendi. kendini bir güzel motive etti, hatta orada duyduğu bazı şeyleri, knicks maçında basketbola uyarlayıp, uyguladı bile.

  neyse efendim, sözün özü şuymuş. ledger, film gösterime girmeden birkaç ay (sanırım 6) önce hayatını kaybetmiş. ki filmin gösterimi de bu bahsi geçen knicks maçından sonrasında denk düşüyormuş. ben artık başka bir şey eklemeyeyim, herkes pelinka hakkında ne düşünmek isterse, onu düşünsün.

  sözün özü: lakers, tam bir kaynayan kazan. bu yaz ne yapar, eder bilmem; ama bu kadar ego ve samimiyetsizlik onların pek de lehine olmayacak gibi.

  edit: düzeltme için hatırlatma yapan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum; bahsi geçen knicks maçı, filmin gösteriminden önce ama ledger hayattayken oynanmış.
 • tek vasfı kobe'nin pisliklerini temizlemek olan birisi, adam nasıl bir mikropsa basketbolu bıraktı lakers'a tecavüze devam ediyor.

  pelinka'nın adı ilk kobe nin tecavüzünü aklamasya çalışması ile ortaya çıktı. otel görevlisinin uyuşturucu bağımlısı olduğu, orospu olduğu, psikolojik sorunları olduğu ile ilgili durmadan haber yaptırttı, ta ki kesin tecavüz kanıtları bulununcaya kadar.

  pelinka ve magic lakers'ı eski iki süper yıldızının lakers'ı sahiplenme oyununu oynuyorlar. kobe doğrudan işin içine giremiyor çünkü lakers kobe'nin değil magic'in takımı.

  pelinka kobe'nin kuklalığını yapıyor bu ortamda ise olan lakers'a oluyor.
 • berbat bir gm aga bu. magic johnson'a kimsenin iyi yonetici dedigi yok ama buna iyi bile dayanmis.
 • sırf kobe'nin eski menajeri olduğu için lakers gm'liğine gelmiş bir tip. nedenini tam olarak bilmiyorum da diğer takımların yöneticileri dahil nba genelinde sevilmiyor bu adam. heath ledger ile kobe hakkında anlattığı ve yalan olduğu ayyuka çıkan hikayesi, magic'in "pelinka beni sırtımdan bıçakladı" sözlerine açıklık getir(e)memiş olması vs vs hepsi bir kenara scarface'den fırlama bir tipi olması da pek katkı yapmıyor tabi.
 • https://forums.realgm.com/…wtopic.php?f=6&t=1855599
  https://streamable.com/fgmzb

  beynini siktigim anthony davis takasini yanlis bicimde gerceklestirmis, max space acilamiyor su anda 3. yildiz icin. su anda da takasi yeniden duzenlemeye ugrasiyorlarmis.

hesabın var mı? giriş yap